İsmimizi fenomist.com olarak değiştiriyoruz. 10 yıllık marka adımız instatakipci.com'un yerini yakın bir tarihte fenomist.com alacaktır.
Daha Fazla

Steam Cevher Ne İşe Yarar?

Steam cevher ne işe yarar bu konuda merak ettiğiniz her şey bu yazıda! Günümüzün en yaygın dijital platformlarından birisi olan Steam, oyun oynayabileceğiniz, arkadaşlarınızla sohbet edebileceğiniz veya yeni arkadaş edinebileceğiniz eşsiz bir uygulamadır. Bu uygulama içerisinde yer alan cevher nedir deseniz ise belli zamanlarda gündeme gelen bir uygulama özelliğidir. Cevher ne işe yarar derseniz, para kazanmanın ve level atlamanın etkili yollarından biridir diyebiliriz.

Steam’da Cevher Nasıl Kazanılır? Cevher Kasma Yöntemleri

Bu uygulamada Cevher kasmasının birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Bunlara değinelim;

 • Steam kartlarını satabilir
 • Arka plan ve benzeri ürünleri dönüştürebilir
 • Açık pazar  (topluluk pazarı) üzerinden acık arttırmaya katılabilir (Eğer siz satıcı olmak isterseniz en az 1000 cevher biriktirmiş olmalısınız. Böylece çuvalı elde etmiş olursunuz ve satma hakkınız olur)
 • Ayrıca store da yer alan resmi marketinden 1000’lik çuval olarak satın alınabilir

Steam Çuval Ne İşe Yarar? Ne Kazandırabilir?

 • Rozet yapmanızı sağlar
 • Kart eksikliklerinizi gidermek için kullanılabilir. Yani level atlamak için kullanılabilir
 • Cevherler aracılığıyla Steam Hızlandırma Paketleri oluşturulabilir
 • Yukarıda değinildiği gibi, Cevher satılabilir bir nesnedir. 1000 adet yapmanız durumunda satılabilmektedir. (Steam Destek)

Bütün Kart Haklarınız Bitti mi?

Bu durumda 3 tane koleksiyon kartı içeren hızlandırma paketi kullanabilirsiniz. Ara sıra hesabınıza girerek uygunluk durumunuzu kontrol etmelisiniz.

Uygun boya gelindiğini farz edelim, bu durumda hızlandırma paketi kazanmak Steam hesabınızın leveline göre şans artış oranınız bulunacaktır hesabınızda. Bu şans oranları ise,

 • Level 10 için Hızlandırma Paketi kazanma şansı  +%20
 • Level 20 için Hızlandırma Paketi kazanma şansı  +%40
 • Level 30 için Hızlandırma Paketi kazanma şansı  +%60
 • Level 40 için Hızlandırma Paketi kazanma şansı  +%80
 • Level 50 için Hızlandırma Paketi kazanma şansı  +%100

Bu oranlardan anlaşıldığı gibi, leveli 50 olan kullanıcı kesin olarak Hızlandırma Paketi kazanabilecektir.

Steam’de Cevher Kasmanın En Hızlı Yöntemi Nedir?

 • Cevher çuvalı doldurmanın en iyi yollarından bir tanesi arka plan oyunudur. Fazla oyun süreniz varsa, sürekli olarak kartlara ve arka planlara oynamak en  iyi  cevher kasma yöntemidir.
 • Kart kazanmak için diğer yöntem ise, açık pazarı (topluluk pazarı) kontrol etmektir. Özellikle resmi marketin indirim yaptığı dönemleri kaçırmamalısınız. Neden? Çünkü resmi marketin indirim yaptığı durumlarda, mevcut ürünlerin değeri aniden düşer. Piyasadaki bu ani düşüşü daha önceden biriktirdiğiniz birikiminizle kendi lehinize değerlendirebilirsiniz.

Steam Cevher Hilesi Var mı?

Steam’da cevher kasmak pek kolay değildir. Bunu elde etmenin pek de kolay olmadığını bilen ve oyuna para da harcamak istemeyen bazı oyuncuların aklına aynı şey geliyor. Bu şey ise Steam cevher hilesidir.  Ancak internette de aratıldığı zaman görülecektir ki bu adla bir hile bulunmamaktadır.

Ek olarak, cevher hilesi kullandığınız tespit edildiğinde hesabınız kapatılır ve itiraz hakkı tanınmaz, içindeki nesneleri tekrar kullanma şansınız kalmaz.

Steam Cevher Botu var mı?

Steam cevher botu da bulunmamaktadır. Botlar, kullanıcıların yaptığı tekrarlayan işlemleri yapmaya yarayan yazılımsal araçlardır. Bunun hile ve bot ile yapılması mümkün değildir, tamamen manuel olarak emek vermeniz gerekmektedir.

Bu yazımızı beğendiyseniz Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır? yazımızı da inceleyebilirsiniz!

Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Stream cevher sistemi, stream üzerinde size ayrıcalık kazandırabilecek cevherler toplamanıza olanak sağlar. Belirli şeyleri satarak ya da oyunlardan kazanarak cevher elde edebilirsiniz.

Steam Cevher farklı yolları vardır. Steam ile ilgili yazımızda bu konu hakkında ki tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Steam cevherlerinizi biriktirerek başka kullanıcılara satabilirsiniz. Ayrıca başka kullanıcılardan da Steam Cevher satın almanız mümkündür.

Diğer steam kullanıcılarından cevher satın almanız ya da hediye olarak talep etmeniz mümkündür.

Steam cevheriniz yok ise oyunlar oynayarak ya da kullanıcılardan talep ederek cevher sayınızı arttırabilirsiniz.

Steam cevherleri sayesinde diğer oyuncuların edinemediği ayrıcalıklara ve özel eşyalara kavuşabilirsiniz. Bu da oyun tutkunları için çok önemlidir.

Enes Bulut

Yazılar: 466

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Steam Cevher Ne İşe Yarar? Hakkında 2 Adet Ziyaretçi Yorumu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 23 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Hazal uslanmaz
  Hazal uslanmaz

  Steam Cevher Ne İşe Yarar?

 2. görkem kunduz
  görkem kunduz

  Başka Kullanıcılardan Steam Cevheri Alabilir miyim ?