Steam ID Nasıl Bulunur? Nasıl İndirilir?

Steam ID Nasıl Bulunur? Nasıl İndirilir?

Steam id öğrenmenin birden fazla yolu var.  Öncelikle, bu kelimenin anlamı kimlik demektir. İngilizce’deki İdentity kelimesinin kısaltılmış halidir. Anlamından anlaşılacağı gibi benzersizdir. Bu uygulamada kullanılacak isim nasıl bulunur derseniz, bunun belli başlı birkaç yolu mevcuttur.

Oyun İçersinde Konsol Üzerinden ID Bulmak

CS: GO oynadığımızı farz edelim. Oyun içersinde konsolu açarak ‘’status’’ yazdığımızda oyuncuların listesi gelecektir. Burada her oyuncunun karşısında ID numarası yazıyor olacaktır.

Finder Yöntemiyle Steam ID Numarasını Bulmak

Finder oldukça pratik bir yöntemdir. Bu uygulama üzerinden nasıl isim bulurum derseniz, Steam kullanıcısının profilinin linkini kopyalayarak https://steamidfinder.com/ adresindeki kutucuğa yazıp enter yaparsak bütün ID numaralarını görürüz. SteamID, SteamID3, SteamID64 şeklinde 3 adet ID türü bulunmaktadır, ilgili site bunların hepsini size verebilmektedir.

Steam Nasıl İndirilir?

Bu uygulamayı nereden edinebilirim derseniz,  indirmek için Steam’ın hoş geldiniz sayfasına gidin. https://store.steampowered.com/?l=turkish bu adresten gidebilirsiniz.

Steam hem macOS hem Windows için indirilebilir e kurulabilir. Size otomatik olarak işletim sisteminiz neyse o yönde bir yükleme bağlantısı sunacaktır, bu konuda özellikle seçmeniz gereken bir şey yoktur.

Steam’ı Kaç Dakikada İner?

Steam birkaç saniyede iner çünkü bu bağlantısında yalnızca yükleyici paket bulunmaktadır. Bu yükleyici paketi indirdikten sonra açın ve programın bu paket üzerinden yüklenmesini bekleyin. İndirme bittikten sonra next next klişeleriyle bu programın kurulumunu tamamlayın. Bu uygulama aktif olarak 15.000.000 oyuncuya sahiptir.

Steam id nasıl bulunur steam nasıl indirilir

Steam’ı Kim Kurdu?

Steam, Valve tarafından kurulmuştur ve temelde bir yazılımdır. Yani bu uygulama bir internet sitesi değildir. Yani bu uygulamanın temeli bilgisayara kurduğumuz programdır.  Temel işlevi ise oyun dağıtıcılığı dünya çapında ve dijital olarak yapmaktır. Aylık 30.000.000 üzeri aktif oyuncu sayısı bulabilmesiyle fonksiyonunu fazlasıyla başarmış bir marka haline gelmiştir.

Steam’de Oyun Nasıl Kurulur?

En başta, Steam oyunlarının büyük kısmının paralı olduğunu bilmelisiniz. Herkesin oynadığı popüler oyunların %99’unu ücretlidir. Oyunları satın almak için bir kredi kartına sahip olmalısınız ve bu kredi kartının internetten alışverişe açık olması gerekir. Ayrıca, oyunu satın aldıktan sonra o oyunu kesin olarak oynayacağınızın garantisi yoktur. Zira her oyunun istediği bir sistem gereksinimi vardır. Bu eşsiz platformun yalnızca dağıtıcı rolünde olduğunu unutmamalısınız,  oyunu çalıştıracak olan bilgisayarınızdır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Steam Oyun İadesi Nasıl Yapılır?

Bu uygulama, dağıtıcı olmanın yanında oyun içersinde sesli ve yazılı iletişim kurmanıza imkan sağlamaktadır.  Ayrıca kendine ait topluluğu bulunmaktadır. Bu topluluk kitlenin bilgeliğini içerdiği için çoğu problemi çözen bilgi kütüphanesi görevi gördüğü gibi, arkadaş listesi oluşturulabilir ve hatta canlı yayın yapılabilir.

Steam, CS: GO oyununun popülerleşmesiyle beraber iyice tanınır hale gelmiştir. Steam’ı tanıtan şey oyunlardır. 2017 yılından sonraki istatistiklerde oldukça dikey bir tırmanış mevcut.

Steam’dan Satın Aldığım Oyunu Bilgisayarımdan Silersem Ne Olur?

Bir şey olmaz.  Yalnızca bilgisayarınızdan silmiş olursunuz. Oyun uygulama hesabınızda kayıtlı ve satın alınmış olarak durur. İstediğiniz zaman tekrar indirebilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarını geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-hikaye-izlenme-satin-al

Steam ID Nedir?

Steam ID, Steam platformu üzerinde sahip olduğunuz profilinizdir, yani steam
kimliğinizdir. Steam işlemleriniz için Steam ID’niz önemli olabilir.

Steam ID Öğrenmek İçin Ücret Ödemem Gerekiyor mu?

Steam ID öğrenmek için sizlere sunacağımız yöntem tamamen ücretsizdir. Yazımız üzerinden detaylı şekilde tüm bilgileri edinebilirsiniz.

Steam ID Değiştirebilir miyim?

Steam ID sizin steam kimlik numaranızdır. Sahip olduğunuz hesabınızın ID’sini
değiştiremezsiniz. Ancak yeni hesap açmanız koşulunda başka ID sahibi olursunuz.

Steam Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir