Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam İndirimleri Ne Zaman?

Steam indirimleri çok yakında başlıyor kaçırmayın! 12 Eylül 2013 tarihinde piyasaya sunulan Steam, çok oyunculu bir dijital platform olarak hizmet vermektedir. İletişim, oyun indirme ve oyun inceleme gibi birçok imkânın bulunduğu bu eşsiz platform, korsan oyunun önüne geçmek amacıyla ortaya çıkmıştır. Valve şirketi tarafından ortaya çıkarılan bu eşsiz platform, sanal mağaza olarak hizmet vermekte ve kolaylıkla indirilebilmektedir. Pc oyunları üzerinden hizmetlerini sürdüren bu eşsiz uygulama, çevrim içi olarak kullanılmaktadır. Türkçe dil seçeneğinin de yer aldığı bu uygulamayı aylık olarak 15 milyon kişinin kullandığı biliniyor. Ücretsiz olarak hesap açabileceğiniz ve üyelik oluşturabileceğiniz bu platformda, ücretli oyun imkanının yanı sıra ücretsiz oyunlar da yer almaktadır.

Birçok oyun firması, oyunları korsan sürüme düşmesin diyerekten bu platform üzerinden oyunlarını satmaya başladı. Arkadaşlarınızla toplu olarak oyun oynayabileceğiniz, oyun esnasında sohbet edebileceğiniz ayrıca online oyun eşyaları da satabileceğiniz bu uygulamada, belirli aralıkla steam indirimleri de yapılmaktadır. 13 yaş üzeri olmanız durumunda kayıt olabileceğiniz Steam uygulamasını edinmek için ilk olarak ana sayfaya giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise ‘Steam Yükle’ kısmına tıklamalı ve inen dosyayı bilgisayarınıza kurmalısınız. Sadece birkaç dakika içerisinde yapabileceğiniz bu işlemler sonrasında sizlere sunulan imkânlardan faydalanabilirsiniz. (Steam Destek)

Kış veya yaz indirimleri gibi farklı süreçlerde ucuz oyun alabilme imkanı sunan bu eşsiz platformda, indirim günleri ve tarihlerini takip ederek ucuz miktarlar ile oyun satın alabilirsiniz. Müşterilerinin indirim sürelerini beklememesi açısından bu süreleri açıklamayan Steam, yinede indirim zamanlarını daha önceki zamanlara yakın tutmaktadır. Daha önce yapılan indirim takvimini takip ederek süreleri tahmin edebilir, bu süreçler içerisinde sunulan indirim imkanlarından faydalanabilirsiniz.

İndirimler Üzerinden Oyun Satın Almak

Cadılar bayramı, kara cuma veya daha farklı zamanlarda indirim imkanları sunan bu dijital platformda, ne zaman indirim olabilir diyorsanız bu süreçleri takip etmelisiniz. Genel olarak akşam saat 20.00 civarında başlayan indirim süreleri, az çok tahmin edilebilmektedir. Yaz, sonbahar, kış ve bahar aylarında yapılan indirimler, her yıl aynı zamanlarda yapılmaktadır. Bu takvimi kontrol ederek sizlerde bu imkanlardan faydalanabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Steam ID Nasıl Bulunur? Nasıl İndirilir?

Türk lirası üzerinden de ödeme olan Steam, müşterilerine birçok indirim kodu sunmaktadır. Sizlere sunulan kodları kullanarak da ucuz miktarlar üzerinden oyun edinebilirsiniz. Bulut sistemi üzerinden çalışan bu uygulama, oyunları bilgisayarınıza indirmeden oynayabilme imkanı sunmaktadır. Kolaylıkla oyun indirebileceğiniz bu uygulamada, ilk olarak store kısmına giriş yapmanız gerekiyor. Oyun alabilmek için hesabınıza bakiye yüklemeniz istenmektedir.

Bakiyenizin uygun olması durumunda satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İndirimleri takip ederek düşük fiyatlar üzerinden sahip olabileceğiniz bu oyunları, ‘Satın Al’ butonuna tıklayarak edinebilirsiniz. Satın alma işlemi sonrasında oyun anında hesabınıza tanımlanır ve ‘İndir’ butonuna tıklamanızın ardından bilgisayarınıza kurulmaktadır. Gerekli olan güncelleştirmelerin yapılması sonrasında oyunlarınızı rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/instagram-hikaye-izlenme-satin-al

Steam İndirimleri Tüm kullanıcıları Kapsar mı?

Steam’e üye olan tüm kullanıcılar genel indirimlerden faydalanabilir fakat bazı dönemlerde kullanıcı bazlı özel indirimler de gelebilmektedir.

Steam İndirimleri Ne Zaman?

Mevsimlik indirimler dışında haftalık olarakta indirimler gerçekleşmektedir. Hafta başı, hafta ortası ve hafta sonu indirimleri Pazartesi, Salı ve Cuma saat 21:00’da başlamaktadır.

Steam Güncel Oyunları Paylaşıyor mu?

Oyun dünyasında çıkmış olan tüm güncel oyunlar steam platformundan direkt olarak yayınlanmaktadır.

Steam Kim Tarafından Geliştirildi?

Steam sistemi, Half-Life ve Counter Strike oyunlarının yapımcısı Valve şirketi tarafından geliştirilmiştir.

Steam Nasıl İndirilir?

Steam uygulaması internet sitesi üzerinden kullanılabilir ve masaüstü sürüm olarak indirilebilmektedir.

Steam Ücretsiz Oyun Paylaşmakta mı?

Steam uygulaması kimi dönemlerde bazı oyunları ücretsiz olarak kullanıcılarına sunmaktadır. Ancak bu oyunlar düşük bütçeli oyunlar olmaktadır.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 51 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1624

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir