Süper Loto

Süper Loto

Milli Piyango İdaresi tarafından düzenlenen şans oyunu olan süper loto, periyodik olarak düzenlenir. Çekiliş usulüne göre oynanırken 18 yaşından büyük herkes tarafından kupon almak suretiyle oynanabilmektedir. 1’den 54’e kadar sayılar vardır. Süper loto nasıl oynanır diye baktığımızda bu 54 sayı içerisinden 6 tanesi işaretlenerek süreç tamamlanır. Kuponlarda var olan kolon üzerinden işlemler yapılırken bayiler üzerinden makineye okutularak onaylama işlemleri tamamlanır. Kuponun süper loto için olduğundan emin olunmalıdır ve mutlaka 6 sayı işaretlenmesi gerekir. Çok daha fazla sayının işaretlenmiş olması durumunda kolon geçerlilik kabul etmez. Büyük ikramiye için ise 6 sayının da doğru şekilde tahmin edilmesi gerekli olurken farklı oranlarda kazanımlarda olmaktadır. (Vikipedi)

Süper Loto Ne Zaman Çekiliyor?

Her hafta perşembe günleri süper loto çekilişi gerçekleştirilmektedir. Ankara’nın Balgat ilçesindeki Milli Piyango İdaresi binasında noter huzurunda çekiliş yapılırken aynı zamanda resmi internet sitesi üzerinden canlı yayın aktarılır. Sonrasında ise site üzerinden de süper loto sayıları açıklanmaktadır. Perşembe akşamları 21.00-21.30 saatleri arasında yapılmaya devam ederken herhangi bir şüpheye meydan vermeyecek şekilde canlı yayın takibi de söz konusudur.

Süper Loto Nasıl Tutturulur?

Süper loto ne zaman çekiliyor sorusunun ardından nasıl tutturulacağı çokça merak edilmektedir. Buna dair çeşitli sorular gelirken aynı zamanda temel işleyişi açısından belirli stratejiler olduğu da bir gerçektir. Öncelikli olarak püf noktaların bilinmesi ve işleyişlerin nasıl olabileceği bilinmelidir. Bayiler aracılığı süreçler başlatılırken kolon bölümleri kişi tarafından doldurulur. Bu çerçevede süper loto en çok çıkan sayılar bilinmelidir. Bu sayılardan uzak durarak yapılacak tahminler çok daha isabetli olabilir. Çünkü genelde çok daha az çıkan sayıların gelme durumu söz konusudur. Bununla birlikte büyük ikramiye kazanma ihtimalinin arttırılması için çok daha fazla kolon doldurulur. Kolon doldurma iki farklı şekilde yapılabilir. Doğrudan manuel olarak sizler 54 sayı içerisinden en yakın 6 tanesini seçebilir, bu seçimleri belirli nedenlere bağlı olarak yapabilirsiniz. Ayrıca makineden doğrudan kupon çıktısı alarak da otomatik kolon seçimlerine oyun oynayabilirsiniz. Milli Piyango yasal bayilerinde süper loto oyna için bir başka seçenekte makinedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Word Sayfa Numarası Ekleme

süper loto nasıl oynanır

Süper Loto İpuçları

  • Farklı algoritmalara göre sayı seçimleri yapılabilir
  • Birden fazla kuponla şans oranı yükseltilebilir
  • Sıklıkla çıkan sayılardan daha farklı eşleşmeler yapılabilir
  • Manuel olarak yapılabileceği gibi ikramiyeler için makine sayıları da tercih edilebilir.

Süper Loto İkramiye Ne Kadar? Halihazırda süper loto nasıl kazanılır sorusunda şans faktörü belirleyicidir. Bununla birlikte tahminlerin doğru çıkması için belirli argümanlar denenebilir. Bir kişi yüzlerce kupon doldurulabileceği gibi her bir kolon ayrı olarak değerlendirilir. Hatalı kolonlar iptal ettirilebilir. Bayilerde verilecek kupon çıktılarını mutlaka süre boyunca korumalısınız. Sonuçlar sonrasında yıpranmış olması, zarar görmesi kuponları geçersiz hale getirebilmektedir. 6 sayıdan oluşan süper loto ikramiyelerinde 3 ve 4 bilenler bayiler üzerinden alım yapar. 5 bilenler bayiler ve Milli Piyango idaresi şubelerinden ikramiye alırken büyük ikramiye ise yalnızca Milli Piyango Genel Müdürlüğü tarafından verilmektedir. Süper Loto nasıl oynanır tüm detayları ile paylaştık, bizi takipte kalmaya devam edin.

Nasıl Yapılır kategorisi yazılarımız ile merak ettiğiniz tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Süper Loto Nedir?

Süper Loto ülkemizde sıkça oynanan, rakam tahmin etme usulüne dayalı olarak ikramiye kazandıran bir şans oyunudur.

Sayısal Loto Ne Zaman Oynanır?

Sayısal her hafta bir kereçekilmektedir. Hafta içerisinde sadece bir kere gerçeklşecen oyun Perşembe günleri sonuçlanır.

Süper Loto Nasıl Oynanır?

Süper loto oynamak için ilk olarak bir kupon’a sahip olmanız gerekir. 1 ve 49 sayıları arasından oyuncu seçim yapar ve 6,5,4 veya 3 tane rakamı doğru bilmesi gerekir. Detaylı bilgi için blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Nasıl Yapılır hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir