Swarm Check-in Yapamıyorum Başarısız Hatası Çözümü

Swarm Check-in Yapamıyorum Başarısız Hatası Çözümü

Son zamanların popüler uygulamalarından bir tanesi de Swarm olarak karşımıza çıkıyor. Birçok kişi tarafından yer bildirimi yapmak amacıyla kullanılmaktadır. Genel olarak iyi özelliklere sahip olsa da ara ara sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu sorunların bazılarının temelinde uygulamanın kendi sorunları yatarken, bazılarının temelinde ise kişisel kaynaklı sorunlar yer almaktadır. Bu sorunlardan en sık rastlanan ise Swarm check-in yapamıyorum hatası olarak karşımıza çıkıyor.

Swarm check-in yapamıyorum hatası nedir? Swarm check-in yapamıyorum hatası ile karşılaşıldığında hangi çözüm önerilerinin uygulanması gerekir? Tüm sorulara birlikte cevap bulacağız. O halde başlayalım.

Swarm check-in yapamıyorum hatası nedir?

Swarm uygulaması son zamanlarda çok fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Mevcut kullanıcı sayısı ise her geçen gün artmaya devam ediyor. Kullanıcılarına çok daha iyi hizmet vermek için kendini her geçen gün geliştirse de, ara sıra basit sorunlar çıkabiliyor. Bunlardan bir tanesi de check-in yapamama sorunu. Peki nedir bu sorun?

Swarm uygulamasının kullanım amacı yer bildirimi yapabilmektedir. Bu yer bildirimi sayesinde hem o mekanda kimlerin olduğunu öğrenirsiniz hem de arkadaşlarınız nerede olduğunuzu bilir. Check-in yapmanın Türkçe karşılığı yer bildirimi yapmak anlamına geliyor. Bazı sorunlardan dolayı yer bildirimi yaparken sorunlar ortaya çıkabilir. Bu sorunun ne olduğunu teorik olarak öğrendiğinize göre, bu sorunla karşılaştığında hangi çözüm yollarını kullanmanız gerektiği konusuna geçelim.

Swarm check-in yapamıyorum hatasının çözüm yolları neler?

Bu sorunun temelinde sadece uygulamanın kendisinin olduğunu söyleyemeyiz. Farklı nedenlerden kaynaklı olarak da bu tür sorunlar ortaya çıkabilir. Yer bildirimi yapamama sorunu çözüm yolları:

Swarm check-in yapamıyorum hatası

  • Telefonda arka planda çalışan uygulamalar, diğer uygulamaların çalışmasına engel olabilir. bu tür sorunlarla karşılaştığımız için, ilk çözüm yolu olarak arka planda çalışan uygulama varsa kaldırmanızı öneriyoruz. Arka planda çalışmayı durdurmak için, her telefonda farklı yöntem yer almaktadır. Kendi cihazınızın modeline göre bunu araştırabilirsiniz.
  • Diğer bir neden ise internet bağlantısıdır. İnternet bağlantısında sorun olduğunda, uygulama üzerinde yer bildirimi yapamaz ve hata alırsınız. Böyle bir sorunla karşılaştıysanız internetinizi çektiğinden emin olun. Kendi internetinizi kullanıyorsanız wi-fi aracılığıyla farklı bir internet ağına bağlanmayı deneyin. Wi-fi kullanıyorsanız kendi internetinize ya da farklı bir internete bağlanmayı deneyin. Yer bildirimi yapamama sorununun temelinde genel olarak ağ bağlantısı sorunu yattığı için, sorun büyük ihtimalle ortadan kalkacaktır.
  • İki çözüm yolunu da denemenize rağmen sorun hala ortadan kalkmadıysa, uygulamayı kaldırmanız gerekebilir. Fark etmeden uygulama üzerinde yaptığınız bir hata, bu soruna neden olmuş olabilir. Hangi ayarı oynadığınızı bilmediğiniz için uygulamayı kaldırın. Ve sonrasında yeniden yükleyin. Telefonu kapatıp açın ve uygulamaya yeniden girmeyi deneyin. Eğer ayarlardan kaynaklı bir hata varsa, bu işlem sonrasında sorun ortadan kalkacak ve yer bildirimi yapabileceksiniz.
  • Yukarıda bahsettiğimiz tüm çözüm yollarını denediniz fakat sorun hala çözülmedi mi? Tüm uygulamalara rağmen sorun çözülmediyse, sorunun kaynağı uygulamanın kendisidir. Uygulamanın kendi sisteminden kaynaklı bir sorun var demektir. Böyle bir durum karşısında beklemekten başka bir şansınız bulunmamaktadır. Uygulama sorunu tespit ederek, kısa sürede yer bildirimi yapamama hatasını ortadan kaldıracaktır.

Sonuç

Bu yazıda Swarm check-in yapamıyorum hatası nedir, Swarm check-in yapamıyorum hatası sonucunda hangi çözüm yollarını kullanmak gerek sorularına cevap bulduk. Artık böyle bir hatayla karşılaşmanız gerektiğinde neler yapmanız gerektiğini biliyorsunuz.

Umarım bu sorunu yaşayan kişiler için yazımız faydalı olmuştur. Bir sonraki yazıya kadar kendinize iyi bakın.

Swarm nedir?

Anlık olarak konumunuzu paylaşabileceğiniz sosyal medya uygulamasıdır. Konumunuzu paylaşırken insanları etiketleyebilir o an konumda bulunan insanları görebilirsiniz.

Swarm Twitter bağlantısı nasıl yapılır?

Swarm’a giriş yapın ayarlar sekmesinden burada bulunan Facebook – Twitter seçeneğine tıklayarak açılan pencerede Twitter Ekle kısmına gelerek hesap bağlantınızı yapabilirsiniz.

Swarm yeni bir mekan ekleme nasıl yapılır?

Swarm uygulamasına girerek check-in yapın çıkan konumların sağ üst tarafında ki arama butonuna eklemek istediğiniz konumu yazın, arama sonuçlarında çıkmayan konumunuz bu konumu eklensin mi seçeneği gelecek ve bu işlemi tamamlayarak konumu ekleyebilirsiniz.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. merhaba swarma son gelen güncelleme ile hesaplar hayalete düşüyor ben hesabımı yeni açtım ama chekkinlerimi sadece arkdaşalarım görebiliyor o lokasyondaki ama ben onları görüyorum sorunun kaynağı ne sizce