Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?

Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır?

Instagram etkileşim kurmanın en etkili yollardan biridir. Fakat herkes tarafından takip edilmek de belli başlı sorunlara neden olabilir. Kullanıcılar başkaları tarafından rahatsız edilmek istemez ve bu tarz durumlardan korunmak için takipçi engelleme yöntemlerine başvurabilir. Bu yazımızda takipçi engelleme konusunu işleyerek sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. Takipçi Engelleme Nasıl Yapılır? Yakından inceleyelim.

Instagram bildiğiniz üzere çok fazla kullanıcı kitlesine sahip bir platform. Bu da bazı sorunların yaşanmasına sebep olabiliyor. Instagram’da etkileşim alacağınız kişileri siz belirlemeseniz bile, sizi rahatsız eden veya hesabınıza zarar vermeye çalışan kullanıcıları engelleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz. Takipçi engelleme veya herhangi bir kullanıcıyı engelleme işlemi nasıl yapılır sorunuzun cevabını aşağıdaki başlıklarda detaylarıyla açıkladık.

Takipçi Engellemeinstagram takipci engelleme nasil yapilir

Instagram’da istemediğiniz kişiler tarafından takip edilmenizi engelleyebilir ve sizinle iletişim kurmalarına izin vermeyebilirsiniz. Peki, istemediğiniz takipçileri nasıl engelleyeceksiniz? Hesabınız herkese açık durumdaysa ve sizi takip edenleri kontrol altında tutmak istiyorsanız kişiye özel engelleme seçeneğini kullanmalısınız. Sizi takip etmesini istemediğiniz kişinin profiline girerek “kişiyi engelle” sekmesini kullanabilirsiniz. Ayrıca bir takipçinizi engellemeniz durumunda karşı tarafa bununla ilgili herhangi bir gönderilmez. Yalnızca sizi aratması durumunda profilinizi göremeyecektir.

Instagram Hesabını Gizleme

Instagram’da yaptığınız paylaşımların sizi takip etmeyen kişiler tarafından görülmesini istemiyorsanız, hesabınızı gizli hale getirebilirsiniz. Gizli bir hesaba sahip olduğunuzda sizi takip etmek ve paylaşımlarınızı görmek isteyenler onayınızdan geçer. Onay vermezseniz sizi takip edemez ve paylaşımlarınızı göremezler. Instagram hesabını gizli hale getirirseniz birçok rahatsız edici durumdan büyük ölçüde korunabilirsiniz.

Instagram’da Paylaşımları Gizleme

Hesabınızdaki paylaşımları tüm takipçilerinizin görmesini istemiyorsanız ya da özellikle görmesini istemediğiniz birileri varsa yapacağınız ayarlamalarla gönderilerinizi kişiye özel olarak gizleyebilirsiniz. Bir gönderi normal olarak paylaşılırsa, hesap gizli olsa bile tüm takipçileriniz gönderiyi görebilir, beğenebilir ve yorumlayabilir. Gönderiniz üzerinde yapacağınız kısıtlama ayarlamaları sayesinde, görmesini istemediğiniz kişilerin gönderinize ulaşmasını engelleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Engellediğiniz Takipçileri Yönetme

Instagram engellediğiniz kullanıcıları listen halinde saklamakta ve daha sonra görebilmenize imkân sağlamaktadır. Ayrıca daha önceden engellediğiniz bir kişinin engelini kaldırabilir ve tekrardan size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Engelini kaldırdığınız kullanıcıya da bulunla ilgili herhangi bir bildirim gitmez ve bu durumdan haberdar olmaz. Yalnızca gönderilerinize yeniden ulaşabildiğini fark edebilir.

Takipçi engelleme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız bu yazının sonuna geldik. Instagram’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Instagram takipçi satın alma ve Instagram beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Instagram engelleme işlemi nasıl yapılır?

Instagram’da sizleri rahatsız eden kullanıcıları engelleyebilme özelliği mevcuttur. Engellemek için önce kişinin profiline girip daha sonra seçeneklerden “Engelle” seçeneğini tıklayarak kişiyi engelleyebilirsiniz.

Instagram gizli profile nasıl geçilir?

Instagram gizli profile geçmek için ilk olarak “Ayarlar” kısmına giriş sağlayın, daha sonra “Gizlilik” ve son olarak hesap gizliliği seçeneklerine girip “Gizli” seçeneğeni seçmeniz gerekmektedir.

Instagram’da gizli profili görüntüleyebilir miyim?

Bazı siteler sizleri dolandırmak amacı ile gizli profil görüntüleme adı altında dolandırıcılık yapmaktadır. Bu tarz sitelere itibar etmeyiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir