Teknoloji Haberleri

En İyi Müzik İndirme Programları

En İyi Müzik İndirme Programları

Müzik indirme programları her bilgisayarda ve telefonda bulunmaktadır. Bilgisayara, akıllı telefon ya da tabletlere müzik indirmek pek çok kullanıcı tarafından kolaylıkla yapılsa da bazı kullanıcılar uygun müzik indirme programlarını bulamamaktadır ya da güvenilir bir program için özellikle pek çok sitede dolaşmaktadır. Bu yıl çeşitli düzenlemeler sonucunda bazı müzik indirme ve dinleme platformları kapatılmış ve engellenmiş olsa da pek çok kaliteli müzik indirme programı hala bulunmaktadır ve kolaylıkla kullanılabilmektedir. Nelerdir bu müzik indirme programları ve nasıl çalışırlar? En iyi müzik indirme programları; telefonunuzda, bilgisayarınızda ya da tabletinizde, işletim sistemine uygun olarak MP3 formatında müzik indirmenize olanak sağlayan 3. parti yazılımlardır. Bu […]

WDS (Wireless Distribution System) Nedir?

WDS (Wireless Distribution System) Nedir?

WDS nedir; Wireless Distribution System açılımı yani Türkçe karşılığı ise Kablosuz Dağıtım Sistemidir. Adından da anlaşılacağı üzere çoklu kablosuz erişim noktalarını (access points) birbirini bağlama prensibine dayalı olarak çalışan bir sistemdir. Bu sistemin iki tane yöntem altında, dolayısıyla da iki farklı amaç için kullanılır. WIFI ağını genişletmek Kablolu bağlantıları merkez olacak şekilde ortak bir yerel ağa bağlamak. WDS Köprüsü Nedir? WDS köprüsü nedir ve WDS köprüsü nasıl kurulur, konusuna ışık tutmak için ilk önce erişim noktası kavramının ne olduğuna değinmemiz lazım. IEEE standartlarına göre erişim noktaları üç farklı sınıfta incelenir. Bunlar; Ana Erişim Noktası: Ağa bağlantı yolunu kablo ile sağlayan […]

Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı Sitelere Giriş

Yasaklı sitelere giriş son zamanlarda en merak edilen konular arasında yerini almıştır. Sorunuzun cevabını detaylarıyla inceleyebilirsiniz. Ülkemizde bazı durumlarda, internet sitelerine yasaklamalar gelebilmekte ve erişim engeli oluşturulabilmektedir. Yasaklı sitelere giriş işlemleri gibi durumlarda sorun yaşandığında, sürekli takip ettiğimiz site veya sitelere erişimimizi kaybediyoruz ve bu durum çoğu zaman can sıkıcı olabiliyor. Örneğin, Wikipedia sitesinde yer alan erişim engeli geldiğinde birçok internet kullanıcısı bu durumdan şikayetçi olmuştu. Bu ve benzeri açılmayan siteler için, yasaklı sitelere girmeyi kolaylaştıracağınız güvenilir yöntemleri açıkladık. Verilen detaylı bilgileri inceleyerek kolayca yasaklı sitelere girebilirsiniz. Son zamanlarda çeşitli ülke politikaları nedeni ile Türkiye dahil birçok ülkede bazı web […]

DNS Nedir?

DNS Nedir?

İnternet kullanıcıları tarafından çokça merak edilen ve de karşımıza sıkça çıkan sorulardan birkaçı muhakkak ki DNS nedir, ne için kullanılır, en çok kullanılan DNS adresleri nelerdir? DNS ayarları nasıl yapılır? gibi sorulardır. Bu yazımızda ise tüm bu sorulara cevap bulacağız. DNS ( Domain Name System) Türkçe karşılığı ile Alan Adı Sistemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu sistem belli bir ağ üzerinden gelen alan adı veya IP adresine ait numarayı sorgulamaya ve yanıt bulmaya çalışan bir sistemdir. DNS’nin tam olarak ne olduğunu anlayabilmemiz için ise öncelikle IP nedir? Sorusunun cevabını bilmemiz gerekmektedir. IP, en basit anlatımı ile internete bağlı ya da farklı […]

VPN Nedir? En İyi VPN Servisleri

VPN Nedir? En İyi VPN Servisleri

VPN nedir? Son günlerde sıkça duyduğumuz bu sorunun cevabı bu yazımızda! Birçok farklı teknolojiyi bir aradan kullanarak bir bilgisayardan diğer bir bilgisayara güvenli bir şekilde veri akışını sağlayan VPN ile ilgili merak ettiğiniz sorular özellikle VPN nedir, nasıl kullanılır, en iyi VPN servisleri nelerdir? gibi sorular ise bu yazımızda VPN hakkında merak ettiğiniz her soruyu cevaplayacağız. VPN (Virtual Private Network), yani Türkçe anlamı ile Sanal Özel Ağ terimine karşılık gelmektedir. Fakat en basit anlatımı ile bilgisayarınızı internete bağladığınız zaman gerçek IP adresinizi gizleyerek farklı bir IP adresi ile bağlanmanızı sağlamaktadır. Yani internette dolaştığınız tüm siteler 3. Şahıslar tarafından görüntülenemeyen bir […]

Teknoloji Haberleri

Teknoloji haberleri ile tüm güncel haberleri takip edin.Teknoloji hızla gelişmeye devam ederken gelişmelerden biraz geri kalmış olabilirsiniz. Instatakipci.com Teknoloji bloğuyla tüm gelişmelerden ilk siz haberdar olun.

Teknoloji Haberleri, son 20 yıl içerisinde insanlığın yol aldığı en büyük gelişmelere sahne olduğundan her yıl hatta her ay yeni buluşların yaşandığını söylemek abartı olmaz. Son teknolojik gelişmeler, dünyanın farklı bir çağa girdiğinin kanıtı olacak cinsten.

Teknoloji Haberleri bloglarımız size neler katacak? Teknolojiyi yakından takip ederek sistemin gerisinde kalmanıza mani olacak ve doğru zamanda doğru adımları atmanıza vesile olacaktır.

Teknolojik Haberleri sitemizden takip ederek, örneğin e ticaret web sitenizde güncellemeniz gereken alanları, eklemeniz gereken bölümleri ve oluşturmanız gereken destek hatlarını kurmanızı sağlayacaktır.

Tüm bu bilgi içerikli yazılara sitemizde bulunan bloglar yardımıyla erişebilirsiniz, böylece rakiplerinizin gerisinde kalmadan sistemin gereksinimlerini yerine getirebilirsiniz.

Teknoloji Haberleri kategorimizde, teknolojik yenilikleri ve yeniliğin getirdiği özel ayrıcalıkların yanı sıra sizi bekleyen zorlukların üstesinden kolayca gelmenin yollarını öğrenebilirsiniz.

İhtiyaç duyduğunuz teknolojik gelişmeleri, sektöre kavuşturulan yeni bilişim cihazları ve sahip olmanız gereken dijital ya da fiziki unsurları göz önünde bulundurarak geleceğe dair önemli hamleleri yapma olanağına kavuşuyorsunuz. Teknoloji haberlerimiz sayesinde rakiplerinizin gerisinde kalmaktan kurtulacaksınız.

Teknoloji Dünyasında Yaşanan Son Gelişmeler

Teknolojinin gelişmesiyle beraber, geleneksel yöntemleri kullanmakta ısrarcı olan kişi ve işletmeler ne yazık ki zamanın şartlarına karşı geride kalabiliyorlar. Teknoloji Haberleri kategorimiz bu anlamda size hizmet vererek, zamanın gerisinde kalmamanızı sağlıyor.

Teknoloji Haberlerinde yaşanan son gelişmeler, ülkemizde kullanılan son sistemler gibi güncel konulardan faydalanmak adına sitemizde yer alan blog yazılarını okumanız yeterli olacaktır. Teknolojik haberler hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için, uzman ekibimizin ele aldığı yazıları takip ederek bu dertten kurtulmuş olursunuz. Böylece çağın getirmiş olduğu yenilikleri yerinde ve zamanında haberdar olarak işlerinizi buna göre şekillendirebilirsiniz.