Telefon Numarasından Instagram Bulma

Telefon Numarasından Instagram Bulma

Milyonlarca kişinin kullandığı Instagram uygulamasında arkadaş bulmak için telefon numarasından kişi bulma özelliği yoğun olarak kullanılmaktadır. Her geçen gün artan kitlesi ile dikkatleri üstüne çekerek kendi alanında en iyi olmayı başarmış olan uygulama arkadaşlarını bulmakta zorlanan kişiler için telefon numarası seçeneğini sunmuştur. Bu özellik sayesinde rehberde ekli olan kişiler Instagram uygulaması üzerinden kolaylıkla bulunabilmektedir.  Dünya çapından kullanılan sosyal medya platformunda takipleşmek için arkadaşlarının bulunması gerekmektedir. Kullanıcı adının farklı olması sebebiyle Instagram da aradığı kişileri bulamayanların sayısı bir hayli fazla. Tam da bu duruma çözüm niteliğinde geliştirilmiş olan telefon numarası ile vakit kaybetmeden hızlıca istenilen kişiler Instagram üzerinde takip edilebilmektedir. Bu özellikten yararlanılması için telefon numarasının kişinin rehberinde kayıtlı olması gerekmektedir. Arkadaş bulmak, arkadaşlarını takip etmek ve ortak zevklerini paylaşmak amacıyla kullanılan uygulama için isim ve soy isim kullanılarak arama yapmak ne yazık ki yeterli sonucu veremeyebiliyor. Bu tarz bir durumla karşılaşılması durumunda telefon numarası ile hesap kontörlü yapılabilmektedir. Vakit kaybetmeden ve oldukça hızlı bir şekilde kişinin rehberinde olan kişilere ulaşması mümkündür. Instagram hesap bulma seçeneklerinden yakalanılabilmektedir.

Telefon Numarası İle Kişi Bulma

Kendini geliştiren ve geliştirmeye devam eden sosyal medya uygulamasında aranılan kişinin bulunamamasının birçok farklı sebebi olabilmektedir. Gerek profil fotoğraflarından tanıyamama gerekse kullanıcı adının farklı olarak tercih edilmesi durumunda takip edilecek kişi ile ilgili tereddütler yaşanabilmektedir. Numaradan hesap bulma işleminde ise böyle bir durumla karşılaşılması imkansızdır. Instagram hesabı açılırken telefon numarası eklemesi yapılmaktadır. Kişi kendi numarası ile hesap açtığından bu rehber de kayıtlı olan kişiler tarafından kolayca tespit edilebilmektedir. Fakat telefon numarası eklenmeden de hesap açılabilir, bunun için mail gereklidir. Bu tarz durumlarda telefon numarasından Instagram bulma işlemi olumlu sonuç vermemektedir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Uygulama Kaldırma

Telefon numarasından kişi bulmak için aşağıda yer alan adımlar takip edilmelidir;

 • Instagram uygulamasını açtıktan sonra profil simgesine giriş yapmak gerekmektedir.
 • Profil simgesine tıklanması sonrasında sağ üst köşede yer alan ayarlar bölümüne girilmelidir.
 • Ayarlar bölümünde yer alan “Kişiler” seçeneğine giriş yapılmalı ve ardından çıkan “Instagram ”Kişilerinizi Okumak İstiyor” durumuna izin verilmelidir. İzin verilmemesi durumunda telefon numarasından Instagram kişi arama yapılamamaktadır.
 • Kişilere bağlan denildikten sonra rehberde kayıtlı olan kişiler otomatik olarak görüntülenmektedir.
 • Rehberde kayıtlı olan kişiler arasında seçim yapılarak isteğe göre takip edilebilir. (Instagram Destek)
telefon numarasından instagram bulma

Telefon Numarasından Instagram Hesabı Bulmak İçin Gerekenler

Bahsi geçen ve bulunmak isteyen kişinin telefon numarasının Instagram hesabında kayıtlı olması aranan en büyük özelliktir.
Hesabı aranan kişinin telefon numarasının rehber de kayıtlı olması gerekmektedir, direkt olarak numara girilerek hesap aranması gibi bir durum söz konusu değildir.
Instagram uygulamasına rehbere erişim izni verilmektedir, aksi durumda erişim sağlanamayacağından kişi görüntülenemeyecektir.

Instagram hesabınızı büyütmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/

Instagram’a Telefon Numarası Eklemek Zorunlu mu?

Instagram hesabı açarken sizlere iki seçenek sunulur. Ya e-posta adresi ile ya da telefon numaranızı kullanarak yeni hesap açabilirsiniz. Telefon numarası vermek gibi bir zorunluluğunuz olmayacaktır.

Telefon Numaramı Başkaları Görebilir mi?

Instagram’a kayıt olurken kullandığınız telefon numaranızı başka kişiler göremeyecektir. Gizlilik ayarlarınızı gerektiği şekilde düzenlerseniz telefon numaranız görünmez olacaktır.

Telefon Numarası İle Instagram Hesabı Bulabilir miyim?

Telefon numarası üzerinden Instagram’da arama yaparak bir hesap bulmanız mümkündür. Özellikle rehberinizde yer alan ve aynı numara ile Instagram’a kaydolmuş kullanıcıları bu şekilde kolaylıkla bulabilirsiniz. Ancak aradığınız kişinin de kullanıcı ayarlarının bu şekilde olması gerekir.

Spotify Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3.5]
10 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

   1. Merhaba, hesabınızı geri almak için şifremi unuttum diyerek gerekli aşamaları takip edip şifrenizi geri alabilir veya e-posta adresinize Instagram üzerinden gelen mailleri kontrol edip tekrar hesabınıza erişebilirsiniz.

 1. instagram veri ihlali kuralları gereği kaldırdı rehberdekileri bulmayı die biri yorum yapmış yani yeni bir tlf numarası ile rehberimde olanlar beni bulamıcak öylemi ?

  1. Hesabınıza tekrar erişebilmek için Instagram Destek Hattı ile iletişime geçebilirsiniz. Hesabınızın sizlere ait olduğunu ispatlamanız durumunda, tüm bilgileriniz istediğiniz şekilde düzenlenecek ve giriş yapabileceksiniz.