Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Telegram Hesap Silme Nasıl Yapılır?

Son günlerin merak konusu olan Telegram hesap silme işlemi hakkında tüm detayları sizin için ele aldık. İnsanlar arasındaki iletişim, dönemlere göre farklılık göstermektedir. Günümüzde teknolojinin getirdiği nimetlerden yararlanarak dünyanın neresinde olursak olalım istediğimiz insanla görüntülü, sesli ve mesajlaşarak iletişim kurabilme imkanı ve rahatlığına kavuşmuş bulunmaktayız. Telegram; işte bu dönemde karşımıza çıkan, insanlar arasında iletişimi kolaylaştıran bir uygulama olarak hayatımıza giren anlık mesajlaşma uygulamasıdır. Kullanıma girdiği günden bu yana büyük bir hızla kullanılmaya başlamış ve milyonlarca insan tarafından memnuniyetle karşılanmıştır.

2013 yılından beri hayatımızda olan Telegram iletişim alanındaki özellikleriyle kullanıcılarına hizmet vermeye devam etmektedir. Telegram kullanmaktan hoşnut olmayıp, hesabını silmek isteyen kitleler de mutlaka vardır. Yazımızın ilerleyen başlıklarında anlatacağımız kısa işlem adımları ile, hesabınızı dakikalar içerisinde silebilirsiniz. Telegram hesap silme nasıl yapılır, konusuna geçmeden önce biraz daha Telegram uygulamasından bahsedelim.

telegram hesap silme

Telegram hesap silme işlemi nasıl yapılır?

Telegram uygulamasını daha fazla kullanmak istiyorsanız muhtelemen yapacağınız ilk şey, uygulamayı telefon üzerinden kaldırmak olacaktır. Fakat bu yeterli gelmiyorsa, hesabınızı da silmek size cazip gelecektir. Eğer Telegram hesabınızı silme kararını verdiyseniz yapmanız gereken aslında oldukça basittir. Aşağıda bulunan Telegram hesap silme yöntemlerini kullanarak, kısa bir süre içerisinde hesabınızı silebilirsiniz.

  1. Telegram uygulamasının ana ekranında yer alan menü kısmına tıklayarak açılan Seçenekler içerisinde Ayarlar kısmına tıklayarak Gizlilik ve Güvenlik kısmından aşağı kaydırarak Gelişmiş başlığında bulunan Hesabımı bu kadar uzaksam sil seçeneğini seçerek belirlediğiniz süreyi girdikten sonra çıkış yaparak belirlediğiniz süre sonrasında hesabınız kalıcı olarak silinecektir.
  2. Hesabınızı silmek için, oluşturulan Telegram hesabımı ve yöneticisi olduğum içerikleri sil adresinden telefon numaranız ile giriş yapmalısınız. Buradan size gönderilen güvenlik kodunu girdikten sonra yönlendirileceğiniz sayfada size hesabınızı silmeniz durumunda geri dönüşü olmayacağını bildiren bir onay istenecektir. Onay vermeniz dahilinde yeni açılacak olan pencerede karşınızda Hesabımı sil seçeneğiyle karşılaşacaksınız. Hala Telegram hesabınızı kapatmak istiyorsanız bu butona bastığınız takdirde hesabınız kalıcı halde silinecektir.
telegram hesabı sil

Telegramın Özellikleri nelerdir ?

Telegram son zamanlarda en az WhatsApp uygulaması kadar talep gören bir uygulama haline gelmiştir. Bunun temel nedeni uygulamanın çağa entegre özellikleridir. Telegram kullanmanızı sağlayacak özellikler şunlardır;

  • Telegram uygulaması aslında rakiplerine oranla daha fazla mahremiyete önem vermekte olup Telegram dahi kiminle iletişimde olduğunuz bilgisine erişemez.
  • Kullanıcılar birbirlerine videolar, fotoğraflar ve sesli mesajlar dahil olmak üzere birçok farklı özellikleri de olmaktadır.
  • Ücretsiz bir uygulama olması kullanıcılar tarafından gördüğü ilgide payı olması önemli bir özelliktir. 
  • Bilgisayar aracılığı ile kullanılma özelliğine sahiptir.
  • Telegram tarafından alınan bilgileriniz üçüncü bir kurumla veya kişilerle paylaşılmıyor.
  • İstediğiniz insanlarla bulunduğunuz konumu paylaşabilme imkanı sunmaktadır.
  • Eğer attığınız bir fotoğrafın veya videonun karşı taraf tarafından ekran görüntüsü alınması durumunda uygulama iki tarafında göreceği bir uyarı vermektedir.
  • Diğer iletişim uygulamalarında olduğu gibi Telegram üzerinden de mesaj grupları kurabilme imkanınız vardır.
Telegram nedir?

Telegram tanıdıklarınıza fotoğraf, video, yazılı ve sesli mesaj gönderebildiğiniz, sesli ve görüntülü bir şekilde arayıp iletişim kurabileceğiniz bir sosyal medya uygulamasıdır. 

Telegram hesabı silinebilir mi?

Telegram hesabınızı kapatmak istediğiniz taktirde silebilmeniz mümkündür.

Telegram hesabı nasıl silinir?

Hesabınızı silmek için; Telegram’da yer alan menüden Seçenekler -> Ayarlar -> Gizlilik ve Güvenlik -> Hesabımı bu kadar uzaksam sil seçeneğine tıklayarak hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Snapchat Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 35 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir