Tiktok Bilgisayara Nasıl Yüklenir ve Nasıl İndirilir?

Tiktok Bilgisayara Nasıl Yüklenir ve Nasıl İndirilir?

Google tarafından dünyanın en eğlenceli uygulaması ödülünü alan tiktok bilgisayara nasil yüklenir makalemizde bu sorunun cevabını vereceğiz.

Öncelikle Tiktok Nedir bundan bahsedelim. Tiktok dünyada son yıllarda popüler olmuş insanları eğlendiren bir eğlence uygulaması. Bu uygulamayı popüler yapan en önemli nokta ise yüzbinlerce müzik ve efektten oluşan oldukça zengin bir kütüphanesinin olması.

Peki mobil dünyada bu kadar çok kullanılan Tiktok’u bilgisayara nasıl indirebiliriz?  Tiktok uygulaması, şu anda yalnızca mobil için kullanılıyor olsa da bilgisayara indireceğimiz bir program sayesinde Tiktok’a bilgisayardan bağlanabilmemiz mümkün.

Tiktok Bilgisayar’a Nasıl İndirilir?

İlk olarak bu programı eğer çok kötü bir bilgisayarınız varsa kurmayın. Çünkü sistem gereksinimleri gereği düşük sistemli bilgisayarlar da çalışmayabilir. Uyarımızı yaptıktan sonra şimdi gelelim Tiktok bilgisayara nasıl indirilir?

TikTok Hangi Bilgisayarlara Yüklenir?

Bilgisayarda daha fazla vakit geçiren ve daha pratik olduğunu dşünen TikTok kullanıcıları için, uygulamayı destekleyen bilgisayarları aşağıdaki maddeler üzerinden inceleyebilirsiniz. 

  • Windows 7 Tiktok Yükleme
  • Windows 8 Tiktok Yükleme
  • Windows 8.1 Tiktok Yükleme
  • Windows 10 Tiktok Yükleme desteği mevcuttur.

TikTok uygulamasını destekleyen bilgisayarlar açıklanmıştır. Aşağıdaki başlığı inceleyerek uygulamayı bilgisayarınıza nasıl indirebileceğinizi ve telefondaki haliyle nasıl kullanabileceğinizi kolayca öğrenin.

Tiktok Bilgisayar’a Nasıl Kurulur?

Tiktok’u bilgisayara indirmek için ilk olarak Bluestacks Programını indirmeniz gerekmektedir. Bu program bilgisayarınıza sanal olarak andorid işletim sistemine sahip bir tablet oluşturur. Bu tablet sayesinde Google Play hesabınızla giriş yaparak istediğiniz applikasyonu bilgisayarınıza oluşturduğunuz sanal tablete yüklemeniz mümkün.

Bluestacks Minimum Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10

Depolama Alanı: 5 GB

RAM: 4GB

Bluestacks Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

İşletim sistemi: Windows 7 / Windows 8 / Windows 8.1 / Windows 10

Depolama Alanı: 10 GB

RAM: 8GB  (Ram 4 GB ve üzeri için yeterlidir fakat 8 GB Tavsiye edilen sistem gereksinimleridir.)

Detaylı Bluestacks Kurulumu

Bluestacks kurmak için ilk olarak verdiğim bağlantıdan Bluestacks’ın güncel sürümünü indirmelisiniz. Verdiğim bağlantıya tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekranda Bluestacks’ın resmi sayfasını görebilmeniz mümkün. Hemen karşınıza çıkacak olan Bluestacks İndir Butonuna basarak dosyayı indirebilirsiniz.

Tiktok Bilgisayara Nasıl İndirilir

İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Bluestocks Kurulum dosyası ile karşı karşıyasınız, Exe’yi çalıştırıp Şimdi Yükle butonuna basarak devam edin.

Tiktok Bilgisayara Nasıl Yüklenir ve Nasıl İndirilir

Şimdi Yükle butonuna bastıktan sonra indirme işlemi başlayacaktır. Bu süre internet hızınıza göre değişkenlik gösterebilir. Lütfen indirme işlemini sabırla bekleyiniz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra otomasyon olarak kurulum işlemini de yaptıktan sonra emülatör otomatik olarak açılacaktır.

Emülatörün ayarlanmasını sabırla bekleyin ve kurulum ekranı bittiğinde Google Hesabınızla oturum açın.

Tiktok Bilgisayara Nasıl Yüklenir

Google hesabınızla giriş yaptıktan sonra artık yalnızca Tiktok değil farklı uygulamaları da bilgisayarınız üzerine kurduğunuz emülatör sayesinde indirebilir, giriş yapabilirsiniz.
Bu makalemizde Tiktok Bilgisayara Nasil Yüklenir ve Tiktok Nasıl İndirilir hakkında bilgi verdik. Umarız sizler için faydalı bir içerik olmuştur. 

Ayrıca, Google Play Store üzerinde geliştiriciyseniz de .apk dosyalarınızın kurulumunu kolaylıkla yapabilirsiniz.
https://support.tiktok.com/knowledge-base/for-parents

TikTok Nedir?

TikTok kısa videolar paylaşabilieceğiniz video paylaşım sitesidir. Müzikli kısa videolar çekerek sosyal medyda popüler olabilirsiniz.

TikTok Bilgisayardan Kullanılabilir mi?

TikTok bilgisayardan kullanımı mümkündür. Bilgisayardan TikTok kullanımı yazımızın detaylarını okuyarak Pc’den TikTok’a giriş sağlayabilirsiniz.

TikTok Takipçi Nasıl Satın Alınır?

Instatakipci.com sitemiz üzerinden hızla ve güvenle TikTok takipçi satın alabilirsiniz.

BlueStack Nedir?

Bluestack, akıllı telefonlar için geliştirilmiş olan uygulamaları bilgisayardan kullanmaya yarayan bir programdır.

TikTok Ücretli mi?

TikTok uygulaması tamamen ücretsiz olarak çalışmakta olan bir uygulamadır. Herhangi bir ücret talep etmez.

Emülatör Olmadan Tiktok’a PC’den Video Yüklenebilir mi?

Emülatör gerektirmeden artık PC üzerinden tiktok videoları yüklemek mümkündür. Tek yapmanız gereken tiktok web sitesine girmek olacaktır.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 26 Ortamala: 4.7]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir