TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Nasıl Çözülür?

TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Nasıl Çözülür?

TikTok kullanımının yaygınlaştığı bugünlerde hemen hemen her kullanıcının başına en az bir kere gelen bir hata vardır. TikTok platformu üzerinden, farklı kullanıcıları takip etmek istediğiniz noktada TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun hatası alabilmeniz mümkündür. Yazımızın ilerleyen konularında bu hatayı nasıl giderebileceğiniz hakkında size yardımcı olabilmeyi umuyoruz.

TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Nedir?

Uygulama içerisinde sıkça karşılaşma ihtimaliniz olan bu hata ile, TikTok yöneticilerinin belli bir zaman içerisinde size koyduğu takip kotasını aşmanız halinde karşılaşabilirsiniz. Başka bir deyişle geçici bir süre ile diğer kullanıcıları takip etmeniz engellenmiştir. Bu hatanın oluşmasının temel nedeni ise, uygulama geliştiricilerin bot hesapların önüne geçmeyi amaçlamasıdır. Kısa bir süre içerisinde birçok kullanıcıyı takip etmeniz uygulamadaki algoritmalar tarafından bot hesap olduğunuz sonucuna erişilmesine neden olmaktadır.

tiktok çok hızlı takip ediyorsun hatası

TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Nasıl Düzeltir?

TikTok takip kotası almamak ve mevcut hatanızı düzeltmek için aşağıdaki yöntemlerden yararlanabilirsiniz. Bu sayede bu hatayı alma ihtimalinizi ortadan kaldırabilir ya da kısa süre içerisinde hesap sorunlarınızı çözüme kavuşturabilirsiniz. 

1. Hızlı Hesap Takip Etmeyin

Hatanın nasıl düzeltildiğinden bahsetmeden önce, bu hatayı almamak için yapmanız gereken en temel şey; 1 saatte uygulama içerisinde 30’dan fazla kullanıcıyı takip etmemek olacaktır. Eğer saat başına 30’dan az kullanıcı takip ederseniz böyle bir hata almanız söz konusu dahi olmayacaktır.

2. TikTok Sorun Bildirin

 Bu noktada kullanıcı takibini belli zaman aralıklarına yaymanız hesabınız açısından çok daha sağlıklı olacaktır. Bu yöntemin işe yaramadığı noktada ise aşağıdaki işlem adımlarını gerçekleştirebilirsiniz. TikTok hatasını düzelmek için sırası ile;

 • IOS ya da Android işletim sistemine sahip cihazınız üzerinden TikTok uygulamasını açınız.
 • Ekranın sağ alt köşesinde yer alan profil simgesine dokunun.
 • Profilinizi açtıktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan dişli simgesine tıklayınız. Bu sayede Ayarlar bölümüne giriş yapmış olacaksınız.
 • Sorun Bildir seçeneğine tıklayınız.
 • Geri Bildirim ve Yardım kısmında bir konu başlığı seçiniz.
 • Diğer -> Hala bir sorun var seçeneğine tıklayarak, TikTok hızlı takip ediyorsun hatası aldığınızdan ve hesabınızla ilgili yaşadığınız sorunlardan bahsediniz. Aldığınız hatanın ekran görüntüsünü paylaşarak işlerinizi büyük oranda kolaylaştırabilirsiniz.
 • Gönder butonuna basarak, sorununuzu yönetime bildirmiş olacaksınız.
 • TikTok destek ekibinden 24-48 saat arasında geri dönüş alarak, sorunuzu çözebilirsiniz.
tiktok sorun bildirme

3. TikTok’u Güncelleyin

Belli başka işlem hatalarını yok etmek adına bilinen en eski ve klasik yöntem uygulamanın güncel olup olmadığına bakmaktır. Google Play Store ya da App Store üzerinden TikTok’un güncel olup olmadığını görebilirsiniz. Bu sayede eski sürüm uygulamanın meydana getirdiği bir hatadan (eğer varsa) kurtulabilirsiniz.

4. TikTok Verilerini Silin

Birçok hatanın giderilmesi noktasında sıklıkla faydalanılan bir yöntem olan uygulama verilerini silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bu sayede hatadan kurtulabilme olasılığınıza ek olarak daha iyi bir TikTok deneyimi yaşayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler şunlardır;

 • Cihazınızda menü üzerinden Ayarlar kısmına gidin.
 • Uygulamalar ve Bildirim’i seçiniz.
 • Tam uygulama listesini görebilmek adına Tüm uygulamaları gör’ü seçiniz.
 • TikTok uygulamasına giderek, Zorla durdur’a basınız.
 • Ardından Depolama alanına geri dönerek, Veriler temizle seçeneğine basarak işlemi tamamlayınız.

5. Uygulamayı Yeniden Açın

Uygulamadan çıkış yapıp tekrar oturum açan kullanıcıların büyük bir kısmı sorunu çözdüklerini öne sürdü. Siz de yukarıdaki yöntemleri deneyip verimli bir sonuç alamadıysanız, TikTok oturumunuzdan çıkış yapıp tekrar açmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca TikTok hesabınızı gizlemek için bu konuda yazdığımız yazıyı inceleyebilirsiniz.

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası nedir?

TikTok’ta geçici bir süre ile diğer kullanıcıları takip etmenizin engellenmesidir. Saatlik kotayı aşmanız noktasında bu hata ile karşılaşabilirsiniz.

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası nasıl düzeltilir?

Bir saat içerisinde 30’dan fazla hesabı takip etmeyerek hata ile karşılaşma oranınızı azaltabilirsiniz. TikTok hesabınızdan çıkış yapıp tekrar girmeyi deneyebilir ya da TikTok destek ekibine sorun olarak bildirebilirsiniz.

TikTok çok hızlı takip ediyorsun hatası ne zaman düzelir?

Hatanın ne zaman düzeleceği ile ilgili kesin bir bilgi yoktur. Takip sınırını aşma miktarınızla orantılı olarak süre uzamaktadır.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 21 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 473

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir