TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok hesap gizleme nasıl yapılır; Uygulama içerisinde profil girişinizi yapın. Ardından gizlilik ayarlarından hesap gizleme işlemlerini değiştirebilirsiniz. TikTok kullanıcılarına sağladığı hesap gizleme ayarlarıyla, hesap paylaşımlarını herkese açık ya da belirli kişilerin izleyebileceği şekilde düzenlemenize ayrıca TikTok takipçilerinizden gizleyebilmenize olanak sunuyor. Tercih edeceğiniz paylaşım yöntemine uygun olarak profil içerisinde yer alan “Ayarlar” sekmesi üzerinden düzenlemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

TikTok Hesap Gizlilik Ayarları Nasıl Yapılır?

TikTok hesap kilitlemek için ve hesap gizleme ayarları için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

 • Hesabınıza kullanıcı girişi yapın.
 • Kullanıcı girişinden sonra profilinize tıklayın.
 • Ayarlar sekmesine ulaşın.
 • Ayarlar da yer alan Gizlilik Ayarları sekmesine tıklayın.
 • Gizlilik Ayarları içerisinde yer alan “Diğerlerinin Beni Bulmasına İzin Ver” seçeceği üzerinden kullanıcıların sizlere ulaşıp, ulaşamayacağını belirleyebilirsiniz.
 • Alt kısımda yer alan “Özel Hesap” butonu ise, sahip olduğunuz hesabın ve içeriğinin kimler tarafından izlenebileceğini seçmenize yardımcı olacaktır.
 • Ayrıca seçenekler arasında yer alan Videolarımı Kim İndirebilir, Bana Kim Yorum Yazabilir, Kimler Benimle Düet Yapar, Bana Kimler Tepki Verebilir, Bana Kim Mesaj Gönderebilir seçenekleri üzerinden de gizlilik ayarlarınızı ayarlayabilir ve kontrolünü sağlayabilirsiniz.
tiktok hesap gizlilik ayarları

TikTok Hesap ve TikTok Videoları Gizleme

TikTok hesap kitleme ayarları, yukarıda da belirtilen adımlarda da yer aldığı üzere, Ayarlar kısmından Hesap Kilitleme seçenekleri arasından Özel Hesap butonunu aktif etmeniz ile çalışacaktır. Özel hesap uygulamasıyla birlikte sadece sizi takip eden kullanıcılar videolarınıza ve içeriklerinize ulaşabilecektir. Ayrıca yukarıda da yer alan son adımda bulunan opsiyonlara uygun olarak diğer kullanıcılar sizinle iletişime geçebilir ya da etkileşim sağlayabilir.

TikTok Video Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok uygulaması üzerinden istediğiniz video içeriklerini küçük bir hamle ile takipçilerinizden gizleyebilirsiniz. Hesabınızda paylaşacağınız yeni videolar ve mevcut videolarınız için bu ayarı kullanabilirsiniz. Yayınlanmaya yetecek nitelikte olmadığını düşündüğünüz ve üzerinde rötuşlar yapacağınız içeriklerinizi ya da eskiden paylaştığınız fakat silmek istemediğiniz içeriklerinizi birkaç ayarlama ile takipçilerinizden kolay bir şekilde gizleyebilirsiniz. TikTok içerisinde video gizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Yeni paylaşacağınız videoyu gizlemek için;

 • TikTok videonuzu hesabınıza yükledikten sonra Gönderme kısmında yer alan “Bu videoyu kimler görüntüleyebilir” seçeneğine tıklayın.
 • Arkadaşlar ve Özel seçeneğinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız Arkadaşlar’ı, videoyu yalnızca siz görmek istiyorsanız Özel’i seçiniz.
tiktok video gizlilik ayarları

Eskiden paylaştığınız videoyu gizlemek için;

 • Erişim standartını değiştrimek istediğiniz paylaşımı açın.
 • Sağ altta yer alan üç nokta simgesine dokunun.
 • Menüdeki Gizlilik Ayarları’nı seçiniz.
 • “Bu videoyu kimler görüntüleyebilir” seçeneğine tıklayın.
 • Tercihinize uygun olarak Arkadaşlar ya da Özel’i seçin.

TikTok hesap kitleme nasıl yapılır isimli yazımızda TikTok hesap kitleme ayarlarından ve TikTok video kilitleme yöntemlerinden bahsettik. Sosyal medya platformları ile ilgili benzer yazılarımızı TikTok Destek bölümünden takip edebilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

TikTok hesap gizleme nedir?

Hesap kitleme, hesabınızı istediğiniz doğrultusunda kullanıcılara açmanızı kapsayan bir özelliktir.

TikTok hesap kitleme nasıl yapılır?

Ayarlar ya da Gizlilik Ayarlar’ı üzerinden Diğerlerinin Beni Bulmasına İzin Ver seçeneğini tercih edebilirsiniz. Özel Hesap butonunu aktif edebilirsiniz.

TikTok videoları gizleme nasıl yapılır?

Videonuzu yayınlarken ya da eski videonus üzerinden Bu videoyu kimler görüntüleyebilir seçeneğinden Özel ya da Arkadaşlar seçeneğini tercih edebilirsiniz.

TikTok da videolarım daha fazla nasıl izlenir?

İçeriklerinizin daha fazla izlenmesini istiyorsanız düzenli içerik paylaşımı yapmalısınız ve içeriklerinizi etkleşim oranlarının yüksek olduğu saatlerde paylaşmalısınız.

TikTok da “sizin için”e nasıl çıkabilirim ?

“Sizin içine” çıkmak istiyorsanız içeriklerinizin kısa süre içerisinde yüksek etkileşim alması gerekiyor. Bu yüzden içeriklerinizin verdiği mesajın anlaşılır olması gerekir. Ne kadar anlaşılır olursanız o kadar hızlı etkileşim alırsınız.

TikTok’dan nasıl para kazanabilirim?

TikTok’dan para kazanabilmek için belirli bir video içerik tasarımınız ve imajınız olmalı bununla birlikte bu imaj doğrultusunda yaratıcı içerikler yaratıp doğru zamanlarda paylaşırsanız TikTok dan rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. TikTok da hesap gizleme işlemlerini yapabilmek için birçok kaynak araştırdım. Fakat makaleniz kadar iyi bir kaynak görmedim. Çok teşekkürler.