TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok hesap gizleme nasıl yapılır; TikTok içerisinde profil girişinizi yapmanızın ardından, gizlilik ayarlarından hesap gizleme işlemlerini değiştirebilirsiniz. TikTok kullanıcılara sağladığı hesap gizleme ayarlarıyla, hesap paylaşımlarını herkese açık ya da belirli kişilerin sadece izleyebileceği şekliyle düzenlemenize olanak sağlayabilmektedir. Tercih edeceğiniz paylaşım yöntemine uygun olarak profil içerisinde yer alan “Ayarlar” sekmesi üzerinden düzenlemelerinizi tamamlayabilirsiniz.

TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır ve TikTok Hesap Gizleme Ayarları

TikTok hesap kitleme nasıl yapılır ve hesap gizleme ayarları için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekmektedir.

 • TikTok hesabınıza kullanıcı girişi yapmanız gerekmektedir.
 • Kullanıcı girişi yapmanızın ardından önce profilinize tıklamalısınız.
 • Ardından oradan da Ayarlar sekmesine ulaşmalısınız.
 • TikTok Ayarlar da yer alan Gizlilik Ayarları sekmesine tıklayın.
 • Gizlilik Ayarları içerisinde yer alan “Diğerlerinin Beni Bulmasına İzin Ver” seçeceği üzerinden kullanıcıların sizlere ulaşıp, ulaşamayacağını seçebilirsiniz.
 • Alt kısımda yer alan “Özel Hesap” butonu ise, sahip olduğunuz hesabın ve içeriğinin kimler tarafından izlenebileceğini seçmenize yardımcı olmaktadır.
 • Ayrıca seçenekler arasında yer alan Videolarımı Kim İndirebilir, Bana Kim Yorum Yazabilir, Kimle Benimle Düet Yapar, Bana Kimler Tepki Verebilir, Bana Kim Mesaj Gönderebilir seçenekleri üzerinden de gizlilik ayarlarınızı ayarlayabilir ve kontrolünü sağlayabilirsiniz.
tiktok hesap gizleme

TikTok Hesap Gizleme ve TikTok Videoları Gizleme

TikTok hesap kitleme ayarları, yukarıda da belirtilen adımlarda da yer aldığı üzere, Ayarlar kısmından Hesap Kilitleme seçenekleri arasından Özel Hesap butonunu aktif etmeniz ile çalışacaktır. Özel hesap uygulamasıyla birlikte sadece sizi takip eden kullanıcılar videolarınıza ve içeriklerinize ulaşabilecektir. Ayrıca yukarıda da yer alan son adımda bulunan opsiyonlara uygun olarak diğer kullanıcılar sizinle iletişime geçebilir ya da etkileşim sağlayabilir. Video gizleme ayarları ve detaylarıyla ilgili olarak merak ettiğiniz

TikTok Videoları Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok uygulaması üzerinden istediğiniz video içeriklerini küçük bir hamle ile takipçilerinizden gizleyebilirsiniz. Hesabınızda paylaşacağınız yeni videolar ve mevcut videolarınız için bu ayarı kullanabilirsiniz. Yayınlanmaya yetecek nitelikte olmadığını düşündüğünüz ve üzerinde rötüşler yapacağınız içeriklerinizi ya da eskiden paylaştığınız fakat silmek istemediğiniz içeriklerinizi  birkaç ayarlama ile takipçilerinizden kolay bir şekilde gizleyebilirsiniz. TikTok içerisinde video gizlemek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Yeni paylaşacağınız video için;

 • TikTok videonuzu hesabınıza yükledikten sonra Gönderme kısmında yer alan “Bu videoyu kimler görüntüleyebilir” seçeneğine tıklayın.
 • Arkadaşlar ve Özel seçeneğinden istediğinizi tercih edebilirsiniz. Arkadaşlarınızın görmesini istiyorsanız Arkadaşlar’ı, videoyu yalnızca siz görmek istiyorsanız Özel’i seçiniz.

Eskiden paylaştığınız video için;

 • Erişim standartını değiştrimek istediğiniz paylaşımı açın.
 • Sağ altta yer alan üç nokta simgesine dokunun.
 • Menüdeki Gizlilik Ayarları’nı seçiniz.
 • “Bu videoyu kimler görüntüleyebilir” seçeneğine tıklayın.
 • Tercihinize uygun olarak Arkadaşlar ya da Özel’i seçin.

TikTok hesap kitleme nasıl yapılır isimli yazımızda TikTok hesap kitleme ayarlarından ve TikTok video kilitleme yöntemlerinden bahsetttik. Sosyal medya platformları ile ilgili benzer yazılarımızı sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz.

TikTok hesap gizleme nedir?

TikTok hesap kitleme, hesabınızı istediğiniz doğrultusunda kullanıcılara açmanızı kapsayan bir özelliktir.

TikTok hesap kitleme nasıl yapılır?

TikTok Ayarlar ya da Gizlilik Ayarlar’ı üzerinden Diğerlerinin Beni Bulmasına İzin Ver seçeneğini tercih edebilir ya da Özel Hesap butonunu aktif edebilirsiniz.

TikTok videoları gizleme nasıl yapılır?

TikTok videonuzu yayınlarken ya da eski videonus üzerinden Bu videoyu kimler görüntüleyebilir seçeneğinden Özel ya da Arkadaşlar seçeneğini tercih edebilirsiniz.

TikTok da videolarım daha fazla nasıl izlenir?

İçeriklerinizin daha fazla izlenmesini istiyorsanız düzenli içerik paylaşımı yapmalısınız ve içeriklerinizi etkleşim oranlarının yüksek olduğu saatlerde paylaşmalısınız.

TikTok da sizin içine nasıl çıkabilirim ?

Sizin içine çıkmak istiyorsanız içeriklerinizin kısa süre içerisinde yüksek etkileşim alması gerekiyor. Bu sebeple içeriklerinizin verdiği mesajın anlaşılır olması gerekir. Ne kadar anlaşılır olursanız o kadar hızlı etkileşim alır ve sizin içine çıkarsınız.

TikTok dan nasıl para kazanabilirim?

TikTok dan para kazanabilmek için belirli bir video içerik tasarımınız ve imajınız olmalı. Bu imaj doğrultusunda yaratıcı içerikler yaratıp doğru zamanlarda paylaşırsanız TikTok dan rahatlıkla para kazanabilirsiniz.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. TikTok da hesap gizleme işlemlerini yapabilmek için birçok kaynak araştırdım. Fakat makaleniz kadar iyi bir kaynak görmedim. Çok teşekkürler.