Tiktok Hesap Silme ve Dondurma İşlemleri

Tiktok Hesap Silme ve Dondurma İşlemleri

Bugünlerde en çok konuşulan konulardan tiktok hesap silme işleminin tüm detayları bu yazıda. Son dönemlerin en popüler video paylaşma uygulaması olan TikTok birçok kişi tarafından sevilen bir uygulama. İnsanların çeşitli içeriklerle ilgili video çekmesine ve paylaşabilmesine zemin hazırlayan uygulamanın seveni olduğu kadar sevmeyeni de çok. Video çeken aktif kullanıcı sayısının artmasıyla ister istemez çekilen içerikler tek düze hale geldi ve bu durum aktif kullanıcıların pek çoğunun TikTok uygulamasından sıkılmasına neden oldu. Bu nedenle çoğu TikTok kullanıcı hesaplarını kalıcı olarak kapatmak istiyor. Eğer siz de tiktok hesap kalıcı kapatma nasıl gerçekleştirilir merak ediyorsanız bu yazımızda sizler için tüm detaylarıyla anlattık. Kolaylıkla uygulayabileceğiniz adımlar sonrasında tiktok hesap kalıcı kapatma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Mobil Cihazlar Üzerinden Tiktok Hesabı Silme

Android cihazınız veya Ios cihazının üzerinden tiktok hesap kalıcı silme işlemini​ gerçekleştirmeye karar verdiyseniz izlemeniz gereken birkaç adım bulunuyor. Herhangi bir tiktok hesap tamamen silme linki kullanmadan kolayca hesabınızı silebilirsiniz. Sizler için​ bu adımları ayrıntılı bir şekilde anlattık.

 • Android veya Ios mobil cihazınız üzerinden TikTok uygulamasına erişim sağlayın.
 • TikTok hesabınıza erişim sağladıktan sonra ikinci adım olarak tiktok profil​ girişi sağlayın.
 • Profilinize erişim sağladıktan sonra profil resminizin üstüne dokunun.
 • Telefon ekranına açılacak yeni sayfada sağ üst tarafta üç nokta şeklinde bir simge mevcut. Bu simgeye tıklayın.
 • Açılacak olan ekrandan hesabımı yönet yazısına tıklayın.
 • Telefon ekranına yeni bir menü açılacaktır. Açılacak olan bu menüde ki seçenekler arasında en altta hesabımı sil seçeneği bulunuyor. Bu butona tıklayın.

Anlattığımız altı adımla beraber TikTok hesabınızı Android veya Ios akıllı cihazlarınızdan kolaylıkla tamamen kapatma​ işlemini gerçekleştirebilirsiniz. (TikTok Destek)

tiktok hesap silme

TikTok Hesabı Dondurma

Eğer TikTok hesabınızı kalıcı olarak silmek istemiyorsanız ve sadece belirli bir süre ara vermek istiyorsanız tiktok profil dondurma​ işlemi uygulayabilirsiniz. Böylelikle hesabınız​ kalıcı olarak silinmeyecektir. Sadece belirli bir süre için uygulama üzerinde tiktok profil​ bilgileriniz ve etkileşimleriniz başkaları tarafından görünmeyecektir.

 • TikTok hesabınıza akıllı cihazınız vasıtasıyla erişim sağlayın.
 • TikTok profilinize giriş sağlayın.
 • Açılan profil sayfasından profil resminizin üzerine dokunun.
 • Ekrana yeni bir sayfa açılacaktır. Açılan yeni sayfanın sağ üst tarafında mevcut durumda olan üç çokta şeklindeki simgeye tıklayın.
 • Hesabımı yönet yazısının bulunduğu bir sayfayla karşılaşacaksınız. Hesabımı yönet yazısına tıklayın.
 • Yazıya tıkladıktan sonra sizi yeni bir sayfaya yönlendirecektir. Bu sayfanın en alt kısmında bulunan hesabımı sil yazısını seçin.

Bu işlemleri gerçekleştirdiğinizde TikTok uygulaması hesabınız 30 günlük bir süre için dondurulacaktır. Dikkat etmeniz gereken noktaysa hesabınıza 30 gün süresince erişim sağlamazsanız tiktok profil kalıcı silme​ işlemi gerçekleşir. Bu yüzden ​tiktok profildondurma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız 30 gün dolmadan hesabınıza giriş yapmanız​ gerekiyor. Ayrıca hesap silme işleminde yaşadığınız sorunları çözmek için TikTok müşteri hizmetleri yazımızı inceleyebilirsiniz.

TikTok Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

TikTok hesabınıza giriş yaparak, sizlere yazımızda verdiğimiz adımları gerçekleştirrerek hesap silme işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

TikTok Şifremi Unuttum Hesap Silme İşlemi Gerçekleştirebilir miyim?

TikTok hesap silme işleminizi gerçekleştirmek için hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra uygulamayı silme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

TikTok Hesabı Kalıcı Olarak Silinir mi?

Hesabınızı silme işlemini tamamladıktan sonra 30 gün süre boyunca hesabınız dondurulur. Giriş ve erişim sağlamadığınız sürece hesabınız 30 gün sonunda kalıcı olarak silinecektir.

TikTok Hesabımı Dondurabilir miyim?

Tiktok hesabınızı isteğiniz dahilinde geçici olarak pasif hale getirebilirsiniz. Ardından istediğiniz zaman tekrar açmanız mümkündür.

TikTok İle Para Kazanmak Mümkün mü?

Tiktok paylaşımlarınız sayesinde popüler olabilirsiniz. Bu popülerlik profillerinizin reklam almasına ve para kazanmanıza yardımcı olacaktır.

TikTok Profilimi Gizleyebilir miyim?

Tiktok profillerinizi gizlemeniz mümkündür. Bu sayede sadece izin verdiğiniz kişiler paylaşımlarınızı görebilecektir.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 54 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

20 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. TikTok hesap silme ve dondurma işlemleri ile hesabımı dondurdum. Fakat şimdi tekrar geri açak istiyorum. Bununasıl yapabilirim. Teşekkürer 🙂

 2. TikTok hesap silme ve dondurma işlemleri konulu makalenizi inceledim ve çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Teşekkürler 🙂

 3. TikTok hesap silme ve dondurma işlemleri yazınızı okudum. Fakat hesabımı kapattıktan sonra tüm verilerim kabolur mu ? Nereye gider ? Biliyorsanız cevaplarmısınız? çok mutlu olurum 🙂