TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?

TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal ağlarının başında gelen TikTok, pek çok içerik üreticisi ve tüketicisine hizmet ediyor. Uygulama, kullanıcıların yapabileceği çeşitli birçok işlemi bünyesinde barındırmakta. Bu işlemleri yapmak için ise TikTok jeton yükleme zorunluluğu vardır. Peki ama birçok işlemi yapmaya yarayan TikTok jeton yükleme nasıl yapılıyor? Jetonla nasıl para kazanırsınız? Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını yazımızda inceledik.

Tiktok Jeton Nedir? Ne İşe Yarar?

TikTok uygulamasında pek çok işlemi gerçekleştirmek için jeton sahibi olmak gerekiyor. Peki tam olarak TikTok jeton nedir?

TikTok jetonları aslında parasal değeri olan bir tür sanal para olarak ifade edilebilir. Bu jetonlar kullanıcıların her biri tarafından belli bir ücret karşılığında satın alınır.

Güncel TikTok jeton fiyatları ise şu şekildedir:

 • 1 Jeton değeri, 0.7 Kuruş’a denk gelir.
 • 100 Jeton değeri, 7 TL’ye denk gelir.
 • 500 Jeton değeri, 35 TL’ ye denk gelir.
 • 2.000 Jeton değeri, 135 TL’ ye denk gelir.
 • 5.000 Jeton değeri, 350 TL’ ye denk gelir.
 • 7.000 Jeton değeri, 700 TL’ ye denk gelir.

TikTok’ta jetonlar üzerinden kazanç sağlamak da mümkündür. Ancak bunun için belli başlı özelliklere sahip bir TikTok üyesi olmak gerekiyor. TikTok platformunda 1.000 adet ya da daha fazla sayıda takipçiye ulaşmış kişiler, canlı yayın yaptıkları sırada jetonlarla satın alınan hediyeleri kabul edebilirler. Bu hediyeler de içerik üreticisine gelir sağlar.

TikTok Jeton Nasıl Yüklenir?

TikTok uygulamasının para birimi gibi bir işleve sahip olan jetonlarını yüklemek için belirli işlem basamaklarını takip etmek gerekiyor. Bu işlem basamaklarını ise şu şekilde sıralarız:

tiktok bakiye gösterme
 • TikTok uygulamasını indirip girdikten sonra yapmanız gereken ilk şey, profilinizde sağ üst köşede bulunan üç çizgiye tıkalayarak “Ayarlar ve Gizlilik” menüsünü açmak olacaktır.
 • Ardından Hesap kategorisi altında “Bakiye” butonuna tıklayarak Cüzdanınıza ulaşabilirsiniz.
 • Bu kısım hesabınızda bulunan bakiyeyi gösterir. Eğer daha önce hiç jeton yüklemesi yapmadıysanız bakiye kısmı “0” olarak gözükecektir. Bu alanda yükleme yapmak isteyenler için “Bakiye Yükle” butonuna tıklayarak güncel jeton fiyatlarına ulaşabilirsiniz.
 • Yukarıda da ifade ettiğimiz fiyat listesinden kendinize uygun olan bir tarifeyi seçerek jeton satın alabilirsiniz.
 • Jeton tarifelerinden birini seçtikten sonraki kısımda ödeme yapmanız gerekiyor. Kredi kartı, kod ya da mobil ödeme alternatiflerinden birini seçmeniz mümkün. Kendinize uygun ödeme yöntemini de seçtikten sonra TikTok jetonlarınız kullanıma hazır oluyor.
 • Hediye gelirini görmek için Cüzdana girdiğinizde “Hediye Geliri” butonuna tıklayarak gelirinizi öğrenebilirsiniz.

TikTok oto beğeni hizmetlerinden faydalanmak için tıkla!

tiktok jeton satın al

TikTok jeton yükleme işlemi bu basamaklar takip edildiğinde kolaylıkla yapılabiliyor. Yükleme yaptıktan sonra da dilediğiniz gibi kullanmanız mümkün.

TikTok Jeton Nasıl Paraya Dönüştürülür?

Son günlerin popüler uygulaması olan TikTok pek çok içerik üreticisine ev sahipliği yapıyor. İçerik üreticilerini teşvik etmek ve emeklerinin karşılığını vermek adına bu içeriklerden gelir elde etmeyi mümkün kılar. Peki içerik üreticiler jetonu nasıl paraya dönüştürebilirler?

tiktok hediye geliri

İlk olarak jetonların kazanılması için canlı yayın açılması gerekiyor. Çünkü canlı yayınlar sırasında izleyiciler tarafından gönderilen hediyeler ancak paraya çevrilebiliyor. Bununla beraber canlı yayın açmak için de belirli bir takipçi sayısına ulaşmak şart. Belirli bir takipçi sayısına ulaşan TikTok içerik üreticisi, canlı yayın açarak bu yayından hediyeler toplar. Hediyeler ise jetonlarla satın alınmakta.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
TikTok Pro Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?
TikTok Pro Hesap Nedir? Nasıl Kullanılır?

Sosyal medya platformları, günümüzde milyonlarca insanın hayatının önemli bir parçası haline geldi. Bu platformlar, kullanıcıların iletişim kurmasını,...

TikTok Hakkında Çok Sorulan Sorular
TikTok Hakkında Çok Sorulan Sorular

TikTok, hiç kuşkusuz son yılların en çok yükselişe geçen sosyal medya uygulamasıydı. Gerçek bir furyaya dönüşen uygulama, kısa sürede ciddi bir yayınc...

TikTok canlı yayını sırasında jeton karşılığı satın aldıkları hediyeleri, canlı yayını açan kişi kabul eder. Bununla beraber kullanıcılar, canlı yayından kazandığı jetonları isterse elmas olarak biriktirir. 1 elmas değeri, 2 jeton değerine eşittir. Eğer bir içerik üreticisi 10.000 ve daha fazla miktarda elmasa sahipse bu elmasları isterse para olarak çeker. Burada asgari sayı 10.000 elmas ile sınırlanmıştır. Söz konusu 10.000 elmasın parasal değeri üzerinden, TikTok platformunun belli miktarda komisyon kesintisi yaptığının da altını çizmek gerek.

Tiktok jeton yükleme linki: https://www.tiktok.com/recharge?lang=tr-TR Ek olarak tiktok takipçi satın al ve tiktok beğeni satın al hizmetlerimize ulaşarak hesabınızı hızlı şekilde popüler yapabilirsiniz.

Ayrıca Tiktok’ta para kazanmak için kaç takipçiye ihtiyacım var yazımızı da incelemek isteyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

1 jetonun değeri 0.7 kuruşa karşılık gelmektedir. 1.000 ve üzeri takipçi sayısına ulaşarak canlı yayın açamaya hak kazanan kullanıcıların, canlı yayın sırasında topladıkları jetonların toplamı 0.7 ile çarpılarak totalde kazandıkları para hesaplanabilir.

TikTok’ta jeton almak için uygulamanın sağ üst kısmında bulunan bakiye butonuna tıklamalısınız. Burada jeton sayıları ve karşılık gelen fiyatlar bulunuyor. Kendinize uygun gelen bir tarifeyi seçerek ödeme adımına geçebilirsiniz.

TikTok’ta canlı yayından topladığınız bağışlar ile para kazanmanız mümkün. Aynı zamanda yüksek takipçi sayısına sahip hesaplar satış ortaklığı yolu ile para kazanabilirler.

Cemali Batın

Yazılar: 30

Herkese merhaba, Ben Cemali! Sosyal medya konusunda yaklaşık 10 yıllık deneyime sahibim. İlk olarak Facebook üzerinde başlayan serüvenim git gide bir maceraya ve daha sonra tutkuya dönüştü. Sonra ise tüm platformlar hakkında elimden geldiğinde bilgi edindim. Şimdi ise 10 yıl içerisinde öğrendiğim ... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 20 Ortalama: 5 )

Gösterilecek yorum yok.