TikTok Onaylanmış Hesap (Mavi Rozet) Nasıl Yapılır?

TikTok Onaylanmış Hesap (Mavi Rozet) Nasıl Yapılır?

Eğlenceli bir video paylaşım platformu olan TikTok’ta pek çok insan mavi rozet almanın havalı ve güven verici bir durum olarak görüyor. Gerçekten de öyle, mavi rozet almak, hesap kullanıcısının hesabını çeşitli spam ve siber saldırılara karşı garanti altına alırken, aynı zamanda etkileşimleri de artırıyor. Fakat TikTok’ta onaylanmış bir hesabınızın olabilmesi için, yani mavi rozetinizin olması için öncelikle popüler bir hesap olmanız, sonrasında ise ünlü biri olmanız şartları aranıyor. Peki TikTok onaylanmış hesap (mavi rozet) nasıl yapılır? Mavi tik nasıl alınır? İşte TikTok mavi tik hakkında tüm adımlar bu yazımızda detaylandırıldı.

TikTok Onaylanmış Hesap (Mavi Rozet) Nasıl Yapılır?

TikTok’ta onaylanmış hesap (mavi rozet) almak istiyorsanız, mavi tik almak konusunda sizlere sunduğumuz aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

1) Öncelikle profilinizdeki takipçi sayısı yeterli olmalıdır. Takipçi sayınızı artırmanız, mavi rozet almak için önemlidir. Bunun için net bir sayı olmasa da, binli sayılardan söz etmek doğru olacaktır. Takipçi sayınızı artırmak için kaliteli, ilgi çekici, eğlenceli videolar paylaşmalısınız. TikTok’un bir eğlence platformu olduğu düşünüldüğünde, video içeriklerinin eğlenceli olması gerektiğini söylemek mümkün. Videolarınızın kalitesi, popülaritenizi artıracak ve mavi rozet almanızı kolaylaştıracaktır.

2) Hashtag’leri doğru kullanmalısınız. Hashtag’lerin amacı, kullanıcılara daha çok seçenek sunmak ve seçenekleri kategorileştirmektir. Doğru ve etkili hashtag’leri kullanmak, sizi TikTok’ta öne çıkaracak ve takipçi kazandıracaktır.

3) Trend listesini sürekli takip etmeli ve buna önem vermelisiniz. Trend’lere göre video içeriği üretmek sizi çok hızlı bir şekilde yükseltecektir. Trend video içeriklerini takip ederek buna yönelik içerikler geliştirebilir ve stratejiler belirleyebilirsiniz.

 4) Video içeriklerini incelediğinizde daha eğlenceli videolara sahip profillerin çoğunluğunun mavi rozet sahibi olduğunu görürsünüz. Üstelik bu videolar genelde çok popülerlik kazanan videolar olmakta. Bunu göz önünde bulundurarak kullanıcıları daha çok eğlendirmeyi hedefleyin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Takipçi Satın Almak Güvenilir mi?

5) Firmalar ve işletmeler, TikTok’ta daha hızlı onaylanan hesaplara sahip olmaktadır. Eğer bir işletme hesabınız varsa, bunu belgeler ile ispatlayarak başvurunuzu yapın. TikTok, işletmelere daha büyük çoğunlukta mavi rozet vermektedir. 

6) Adınızdan diğer platformlarda söz ettirin. Tanınır olmak, mavi rozet için sizi daha avantajlı konuma getirecektir. Ses getirecek, ilgi çekici içerikler oluşturarak bunu diğer sosyal medya platformlarında da paylaşmayı ve paylaştırmayı unutmayın.

 Eğer tüm bu vasıflara sahipseniz ve mavi rozet alma hakkınız olduğunu düşünüyorsanız, TikTok geri bildirim bölümünden ya da mail yoluyla TikTok’a başvurabilirsiniz. Bu bölümlere TikTok web sayfasından da kolayca ulaşabilirsiniz. Başvuru için ingilizce metin yazmanız gerektiğini ve form doldurmanız gerektiğini unutmayın. Yazacağınız metinde net ve açık bir şekilde neden mavi rozet almanız gerektiğini detaylandırarak anlatmalı ve doğru cümleler kurmalısınız.

TikTok Mavi Tik Neden Önemlidir?

Sosyal medya profillerinin doğrulanmış olması ve mavi tik ile birlikte takipçilere sunması, bu profillerin daha fazla dikkat çekmesine vesile olmaktadır. Profillerin fenomen olarak adfedilmesine ve daha kolay bir şekilde etkileşim ağına erişmesine yardımcı olmaktadır. Yapılan araştırmalar neticesinde mavi rozete sahip profillerin takip edilmesi konusunda kullanıcılar daha az tereddüt yaşamaktadır. Aynı zamanda mavi rozet’in , doğrulanmış profillerden paylaşılan içeriklerin daha kaliteli olarak alğılanmasına da etki ettiği bilinmektedir.

tiktok mavi tik

TikTok Mavi Tik Almanın Avantajları Nelerdir?

TikTok’ta mavi rozet almak, pek çok açıdan kullanıcıya avantaj sağlar. Bunlar:

  • Hesabınız spam ya da siber saldırılara karşı daha güvende olur.
  • Mavi rozet sahibi hesapların popülaritesi daha da yükselir ve daha fazla takipçi kazanılır.
  • Mavi rozet sahibi hesapların, içeriklerden gelir elde etme (reklam alma gibi) şansı daha da yükselir.
  • TikTok profiliniz doğrulanmış olacaktır ve daha profesyonel bir profil olarak algılanacaktır.

TikTok Destek blogları ile TikTok hesaplarınızı geliştirin!

TikTok Onaylanmış Hesap (Mavi Rozet) Nedir?

Onaylanmış hesap (mavi rozet), belli şartları taşıyan hesaplara TikTok tarafından verilen onay simgesidir.

TikTok Onaylanmış Hesap (Mavi Rozet) Nasıl Yapılır?

TikTok’ta onaylanmış bir hesabınızın olabilmesi için temel olarak, öncelikle popüler bir hesap olmanız ikinci olarak ise ünlü biri olmanız şartları aranıyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

TikTok Mavi Tik Almanın Avantajları Nelerdir?

Hesabınız spam ya da siber saldırılara karşı daha güvende olur. Mavi rozet sahibi hesapların popülaritesi daha da yükselir ve daha fazla takipçi kazanılır. Ayrıca içeriklerden gelir elde etme (reklam alma gibi) şansı daha da yükselir.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, Mavi tık almak için takipçi ve beğeni sayılarınız yüksek olması gerekir. Bunun akabinde ise onaylı hesap başvurusu yapmanız gerekmektedir.