TikTok Para Kazanma Yöntemleri

TikTok Para Kazanma Yöntemleri

TikTok’tan para kazanmanızı sağlayacak yollar olduğunu söylesek buna inanır mıydınız? Dediğimize bir kısmınız “Hadi canım!” diye tepki verirken, bir kısmınız ise “Hadi anlat!” diyecektir. Somut birçok örneğe rağmen günümüzde sosyal medya hesapları üzerinden para kazanma stratejilerinin olduğuna ihtimal vermeyen bir kitle hala bulunmaktadır. Yazımız da bu ön yargıyı kırmak üzerine oluşturuldu. Aklınıza gelmeyecek yöntemlerle TikTok’tan hatrı sayılır meblağlar kazanabilmeniz mümkün. Nasıl yapabileceğinizi öğrenmek istiyorsanız yazımızın devamını okumanız merakınızı giderecektir. İşte TikTok para kazanma yöntemleri bu yazıda!

TikTok Nedir ve TikTok ile Neler Yapabilirsiniz?

TikTok, 2016 yılında Musical.ly uygulaması referans alınarak oluşturulmuş bir video paylaşım platformudur. Çin’de Douyin ismi ile ByteDance firması tarafından piyasaya sürüldü fakat bir yıl sonra uluslararası pazara hitap etmesi açısından Douyin ismi yerini TikTok’a bırakmıştır. 2018 yılında ise Musical.ly uygulamasını satın alarak popülerliğini kanıtladı. Dünya üzerinde 150 ülkede, 500 milyon kişi tarafından geniş bir kullanıma sahip olan uygulamanın, kullanıcı sayısı her geçen gün artmaktadır. 

Video paylaşımları yapabildiğiniz bu uygulama, kulağa sınırlı kullanım imkanıları sunuyormuş gibi gelse de aslında durum tam tersidir. TikTok ile yapabilecekleriniz kısaca şunlardır;

 1. Playback olarak bildiğimiz dudak senkronizasyonu yapabileceğiniz 15 saniyelik videolar oluşturabilirsiniz.
 2. Diğer TikTok kullanıcıları ile birlikte eşsiz video çalışmaları yapabilirsiniz.
 3. Sağlanılan filtre ve ses efektleri desteği ile kendinizi ön plana çıkabilirsiniz.
 4. Şarkılara yaratıcı kısa video klipler çekebilirsiniz.
 5. Sosyal mecralarda popüler hale gelmiş akımlara katılabilirsiniz.
 6. Takipçilerinize canlı yayınlar açabilir, bağışlar toplayabilirsiniz.
 7. TikTok’ta dans edebilir, şarkı söyleyebilir kısacası tüm yeteneklerinizi sergileyebilirsiniz.
 8. Markalar, ürün ve hizmetlerini duyurabilmek için kısa ve etkili viral reklam niteliğinde videolar çekebilir. Marka kimliğinizi sağlam temeller üzerine kurabilirsiniz.
 9. TikTok üzerinden diğer sosyal medya hesaplarınızın etkileşim oranlarını arttırabilirsiniz.
 10. E-ticaret sitelerinizin varlığını geniş kitlelere duyurabilirsiniz. Kampanya, avantaj ve promosyonlarınızdan bahsedeceğiniz TikTok videolarında popüler bir alışveriş sitesi haline gelebilirsiniz.

TikTok Nasıl Popüler Hale Geldi?

TikTok, diğer sosyal medya platformlarına kıyasla daha kısa süredir hayatımızda yer almasına rağmen en az onlar kadar popülerdir. Yalnız genç kullanıcılara değil herkese hitap uygulama deyim yerindeyse 7’den 70’e herkes tarafından kullanılmaktadır. Hal böyle olunca geniş kullanıcı aralığının ardındaki bu başarıya insan hayret etmiyor değil. Sensor Tower’dan alınan istatistiklere göre 2021 yılı itibari ile dünyanın en çok indirilen uygulaması statüsünü kazanmıştır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Çok Hızlı Takip Ediyorsun Hatası Nasıl Çözülür?

TikTok’un popüler hale gelmesinin sebeplerini kısaca şöyle özetleyebiliriz;

 • Kullanıcı dostu bir ara yüze sahip olması sayesinde her yaş grubu tarafından rahat bir şekilde kullanılabilmesi,
 • İnsanların kendilerini rahat bir şekilde ifade edebileceği bir ortam bulabilmesi,
 • Diğer kullanıcılarla videolar aracılığı ile etkileşim kurulabilmesi bu sayede interaktif bir ortam oluşması,
 • TikTok’un insanlar adına iyi ve kolay bir kazanç kapısı haline gelmesi,
 • Sunduğu geniş kullanım imkanları ile eğlenceli bir platform olmasıdır.
tiktok para kazanma yöntemleri

TikTok’tan Para Kazanmak Mümkün mü?

TikTok’un eğlenceli bir sosyal medya aracı olmasının yanında can alıcı özelliklerinden birisi hiç kuşkusuz ki, para kazandırmasıdır. Yazımızın devamın da anlatacağımız yöntemlerden kendinize en uygun olanı seçerek TikTok aracılığı ile ciddi paralara sahip olabilmeniz mümkündür. O zaman haydi başlayalım.

TikTok Hesabınızı Fenomen Hale Getirin

TikTok’ta para kazanmanın kapısını açacak yol takipçilerinizin follow’undan geçer. Şaka bir yana mevcut durumumuza entegre ettiğimiz bu atasözü kesinlikle geçerlidir. Yüksek etkileşimlerle, geniş bir takipçi kitlesine sahip bir hesap olmayı başarabilirseniz, akabinde size bahsedeceğimiz adımları da kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Fenomen bir hesap olabilmek için diğer sosyal medya hesaplarınızdaki takipçilerinizi TikTok hesabınıza yönlendirerek işe başlayabilirsiniz. Ardından kendinize yaratıcı bir konsept oluşturup bu doğrultuda takipçilerinizin dikkatini çekecek içerikler üretmelisiniz. Yeterince fenomen bir hesap haline geldiğinizi düşünüyorsanız sonucunda hesabınızı kullanarak TikTok’tan para kazanmanın diğer yollarına geçiş yapabilirsiniz, dilerseniz de fenomen hesabınızı satıp üzerinden belli miktarda bir gelir elde edebilirsiniz. Aslına bakarsanız hesabınızı hizmet ya da ürün statüsüne koymak tamamen sizin tercihinize bağlıdır. Mavi tikli yani onaylı bir hesap olmakta size birçok katkı sunar.

tiktok fenomeni olun

Kendinize Bir Sponsor Bulun

TikTok en çok para kazanabileceğiniz yöntemlerden biri sponsor kazanmaktır. Bu anlamdaki iş tanımı ise çeşitli markaların ürün ve hizmetlerini hesabınızda yapacağınız paylaşımlarda tanıtmak olacaktır. Kendi konseptinizle tanıtımları başarılı bir şekilde birleştirdiğiniz taktirde marka sponsorluğunda ekstra olarak organik takipçi kazanabileceksiniz hem de iyi bir reklam geliri elde edebileceksiniz. Yalnız sponsor arayışına girmeden önce hesabınızda minimum 50 000 takipçi olması gerektiğini bilmelisiniz. Aksi taktirde sponsor arayışlarınız ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlanacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Takipçi Satın Almak Güvenilir mi?

Canlı Yayın Yapın

TikTok Live.Ly platformuna doğrudan bağlı olan bir uygulamadır. Live.Ly nedir, diye soracak olursanız size kısaca şunu şöyleyebiliriz; Dünya çapında canlı videolar yayınlamanıza ve canlı yayınları izlemenize olanak sağlayan bir uygulamadır. TikTok üzerinden gerçekleştireceğiniz canlı yayınlarda yer alan bağış sistemi üzerinden para kazanabilmeniz mümkündür. TikTok canlı yayın yaparak para kazanmak için şunları yapabilirsiniz;

 1. Hesabınız üzerinden canlı yayın başlatın.
 2. Canlı yayını açmadan önce kazanma özelliğinizin açık olduğundan emin olun.
 3. Kazanma özelliğinin açık olmasının ardından TikTok cüzdan üzerinden takipçileriniz size canlı yayın esnasında jeton gönderebilir.
 4. TikTok üzerinden jetonların kaç liraya tekabül ettiğini de görebilirsiniz.

TikTok’un yapılan canlı yayınlarda kazanılan total miktardan çekim esnasında %20 oranında komisyon almaktadır. Bunu da ek bir bilgi olarak hatırlatmak isteriz.

tiktok canlı yayın

TikTok Trafiğinizi YouTube’a Taşıyın

TikTok’ta yaptığınız paylaşımların değer görmediğini ve yeterince para kazandırmadığını düşünüyorsanız, para kazanma konusunda en etkili platformlardan biri olan YouTube’a geçiş yapabilirsiniz. Hatrı sayılır seviyede bir takipçi kitleniz varsa bu sizin adınıza mantıklı bir hamle olacaktır.

TikTok Takipçilerinizi E-Ticaret Sitenize Yönlendirin

Kurumsal bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerliyorsanız, TikTok’u etkili bir reklam ve pazarlama alanı olarak kullanabilirsiniz. Ürün ve hizmet tanıtımlarınızı firmanız üzerinden açacağınız bir hesapla yapabilirsiniz, bununla uğraşmak istemiyorsanız da uygulamada fenomen bir hesabın sahibi ile influencerlık için anlaşma yapabilirsiniz. Zaten TikTok üzerinde dahili bir influencer programı da mevcuttur. Bu sayede hem marka sahibi hem de kullanıcı güvenli bir şekilde kazanç elde edebilmektedir. Fakat bunun için uygulamaya belli bir komisyon ücreti ödemek durumunda olduğunuzu hatırlatmak isteriz. Durum her ne olursa olsun dünyanın en çok kullanılan uygulaması üzerinden viral reklam ve ürün tanıtımları yapmak pazarlama adına büyük bir strateji hamlesi olacaktır.

 Hesap Yönetim Danışmanlığı Yapın

TikTok fenomenliği konusunda hatrı sayılır bir seviyeye eriştiğinizi düşünüyorsanız, diğer içerik üreticileri için hesap yönetim hizmetleri sunabilirsiniz. Diğer sosyal medya platformlarında yer alan ezeli rekabet ortamı TikTok’ta da kesintisiz bir şekilde varlığını sürdürmektedir. Hal böyle olunca sosyal medya uzmanı ya da sosyal medya danışmanı title’ındaki meslek grupları açığa çıkmaktadır. Yüzbinlerce takipçiye nasıl sahip olduğunuzu, etkileşim oranlarını nasıl yüksek tuttuğunuzu ve TikTok içerisindeki deneyimlerinizi diğer kullanıcılara aktarabilme gücünüz olduğunu düşünüyorsanız bu alan üzerinden de gelir elde edebilirsiniz. Alacağınız danışmanlık ücretine ek olarak, danışanınızın yapacağı anlaşmalardan da komisyon isteyerek ekstra gelir elde edebilmeniz mümkün.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır?

Tüm bu yöntemler yalnızca yüksek takipçi sahibi olan ya da tanınmış hesaplarda işe yarayacak yöntemlerdir ancak reklam yapmaya başlamak. Markanızı tanıtmak ve sonrasında yavaş yavaş takipçi kazanmaya başlamak da mümkündür. TikTok farklı yaş gruplarından pek çok kişiye kısa sürede ulaşmayı kolaylaştırdığı için özellikle de reklam yapma konusunda oldukça etkili bir yöntemdir. Bu yazımızda kapsamlı olarak sizlere TikTok para kazanma yöntemlerini anlattık, bizi takipte kalmaya devam edin.

TikTok Destek blogları ile TikTok hesaplarınızı geliştirin!

TikTok’tan Para Kazanmak Mümkün mü? 

TikTok platformu üzerinden para kazanmanız ve kendinize gelir kaynağı oluşturmanız mümkündür. Belirli seviyeye ulaştıktan sonra reklam alabilirsiniz.

TikTok’tan Nasıl Para Kazanırım?

TİkTok profiliniz ile para kazanmak için, yüksek sayıda takipçiye ve etkileşim oranlarına ihtiyacınız vardır. Gönderileriniz çok izlenmeli ve çok beğenilmelidir.

TikTok Para Kazanma Yöntemleri Yasal mı?

Tiktok’tan para kazanmak şuan için herhangi bir yasal engel ile karşı karşıya değildir. Şuan illegal bir durum söz konusu değildir.

TikTok Para Kazanma Yöntemleri İşe Yarıyor mu?

Sizler yazıda anlattığımız tüm uygulamaları yerine getirdiğinizde para kazanmanın ne kadar kolay olduğunu anlayabilirsiniz.

TikTok mu Instagram mı?

TikTok son 2 yılda yaptığı kullanıcı artışı ile ülkemizde ve dünyada en hızlı büyüyen sosyal medya uygulaması oldu. Instagram’ın hala çok büyük bir kitlesi var fakat iki uygulamanın çok farklı yönleri mevcut.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 1620

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir