Tiktok Reklam

Tiktok Reklam

Sizde Tiktok reklam vermek ister misiniz? Tiktok, günümüzde en sık kullanılan uygulamalardan bir tanesidir. Özellikle son 2 yıldır, hemen hemen herkesin eğlendiği ve kullandığı bu uygulamada yaklaşık 2 milyon kullanıcı bulunmaktadır. Uygulamanın bu kadar popüler olması, aynı kulvarda yarıştığı diğer uygulamaları geride bırakmaktadır. 1 milyardan fazla olan kullanıcıların çektiği videoları pek çok platformda yayınlanmaktadır. Pazarlamacılar, bu noktada devreye girerek bu kadar çok kullanılan bir uygulamanın yarar getirmesi üzerine bazı çalışmalar yapılıyor. Tiktok reklam verme sayesinde kendi adınızı duyurabilirsiniz.

Tiktok Nedir?

2017 yılında çeşitli mağazalarda ortaya çıkan bu uygulama Çin’de geliştirilmiştir. Tiktok ilk zamanlarda sadece bir video uygulamasıydı. Ancak uygulamanın sahibi bir süre sonra başka bir uygulama daha satın aldı. Mussically uygulamasını satın alarak bu iki uygulamayı birleştirdi. Ve 2018 yılın Tiktok tek bir uygulama olarak karşımıza çıktı. Kullanıcıların bu kadar sevmesini ve kullanmasını sağlayan, uygulamanın özellikleri olmaktadır.

Eğlenceli videoların izlenebildiği, videoların çekilebildiği ve paylaşıldığı bu uygulama sayesinde, sizler de hesap oluşturarak kendi videolarınızı çekebilirsiniz. Genellikle yetenekli kullanıcıların çektiği videolar, uygulama üzerinde beğenilmekte ve kullanıcılar tarafından paylaşılmaktadır. Bu uygulamayı kullanmak için, kişileri takip etme zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Keşif sayfasına giderek, keşfet kısmına düşen ve beğenilen videoları izleyebilir, beğenebilirsiniz.

Tiktok’a çekilen videolar en fazla 15 saniye uzunluğundadır. Ancak yaratıcı olan ve bir konu hakkında tiktok videosu çekmek isteyen kişiler, videoları birleştirerek 60 saniyeye kadar uzatabilmektedir. Eğer hesap açar ve takipçi sayınızı 1000 üzerine çıkartırsanız, bu durumda çekebileceğiniz videoların süresinin daha uzun olacağını belirtmek istiyoruz. ( https://www.tiktok.com/tr/ )

tiktok reklam

Tiktok’a Reklam Verilir Mi?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi son zamanlarda uygulamanın bu kadar popüler olması ve beraberinde diğer sosyal mecralarda Tiktok videolarının paylaşılması, pazarlamacıları harekete geçirdi. Titok uygulamasında Tiktok reklam verme işlemi yapılabilmektedir. İlk olarak 2019 yılının Nisan ayında bu işlem başlatıldı. Reklam vermenin size bir yararı olup olmayacağını belirledikten sonra reklam verebiliriniz.

Tiktok’a Reklam Verme Yararları?

Tiktok’ta reklam verilebiliyor. Ancak bunun sizin işinize yarayabiliyor olması gerekmektedir..Reklam vermek istiyorsanız, dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Bu noktaları şu şekilde ifade edebiliriz:

 • Hedef kitle: işletmeniz bu noktada son derece önemlidir. Eğer daha kurumsal bir yerde çalışıyorsanız, bu reklamlar size çok fazla yarar getirmeyecektir.
 • Kaliteli görseller: Tiktok uygulamasında hemen hemen sürekli video paylaşımları yapılmaktadır. Eğer doğru görselleri kullandığınızdan eminseniz, hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.
 • Bütçe konusu: Şu anda bu platform çok yeni. Bu sebeple reklam verenlerin sayısı çok az. Şu dönemde Tiktok reklamlarını genel olarak daha büyük firmalar kullanmaktadır. Eğer reklamların maliyetlerini karşılayabileceğinizi düşünüyorsanız, bu işe girebilirsiniz.

Tiktok uygulaması bu şekilde kullanıldığında son derece yararlıdır. Sizler de dilerseniz, işinize yarayacağını düşünüyorsanız, Tiktok uygulamasında reklam verebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?
TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal ağlarının başında gelen TikTok, pek çok içerik üreticisi ve tüketicisine hizmet ediyor. Uygulama, kullanıcılar...

TikTok Kreatif Merkezi Nedir? Nasıl Kullanılır?
TikTok Kreatif Merkezi Nedir? Nasıl Kullanılır?

Git gide dijitalleşen dünyada sosyal medyanın önemi de oldukça artmaktadır. Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal medya mecralarından sonra da TikT...

TikTok Para Kazanma Yöntemleri hakkında bilgi almak için tıkla!

Tiktok Takipçi satın al hizmetimizi kullanarak hesap popülerliğinizi arttırabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Sosyal medya dünyanın en yoğun kullanılan iletişim ağıdır. Sosyal medya üzerinden milyonlarca kişiye ulaşmak mümkündür. Bu mecralarda reklam vermek, markanıza yüksek değer katacaktır.

Tiktok üzerinde reklam vermek mümkündür. Markanıza değer katmak için yüz milyondan fazla kullanıcısı olan Tiktok uygulamasında kolaylıkla reklam verebilirsiniz.

Tiktok üzerinde reklam vermenin farklı yolları vardır. Ancak reklam vermek çok kolaydır. Sizlerde reklam vermek için bilgi edinmek istiyorsanız blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Tiktok profiliniz yeterince popülerlik kazanırsa, bu popülerlik neticesinde reklamlar alabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

TikTok üzerinde profil açmak için yaş sınırı bulunur. 13 yaş altı kişiler tiktok kullanamaz.

Tiktok profillerinizi istemeniz dahilinde gizli birer profil haline getirebilirsiniz. Böylece tüm paylaşımlarınız yalnızca takipçilerinize görünecektir.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Atakan
  Atakan

  tiktok reklam nedir nasıl verilir öğrenmiş olduk sağolun 🙂

 2. Yiğit Can
  Yiğit Can

  Tiktok reklamdan çok yüksek meblağalar kazanılıyor artık