TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?

TikTok’ta Kendi Seslerinizi Nasıl Ekleyebilirsiniz?

Tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunan TikTok, kullanıcıların ses ve müzik eşliğinde kısa videolar oluşturduğu bir platformdur. Günümüzde, video platformları gün geçtikçe kullanıcı kazanmaktadır. Eğlence için kullanılan bu platformlar, yüksek kitlelere hitap ettiği için dijital pazarlama için de büyük şirketlerin hedef noktası oluyor. Örnek olarak, TikTok platformunda popüler olan bir şarkı herkes tarafından dinlenmektedir. Durum böyle olunca, TikTok gibi sosyal medya platformları ürün tanıtımı ve pazarlama konusunda konuma bir hale gelmektedir. Kullanıcılar, TikTok seslendirme özelliğini kullanarak, videolarına kendi seslerini ekleyebilmekte ve böylece daha özgün videolar da üretebilmektedir. Oluşturdukları videolara kendi sesinizi ekleyerek daha ilgi çekici videolar oluşturmak oldukça basittir. Ayrıca, ses ekleme dışında farklı temalar, kurgular ve efektler eklemek de videonuzun etkinliğini artıracaktır.

TikTok Videolarına Kendi Sesimiz Nasıl Eklenir?

TikTok platformunun ses kütüphanesi birçok farklı seslerden oluşuyor. Eğlenceli, komik, dram kategorisindeki sesler ile videolarınızı daha etkili bir şekilde oluşturabilirsiniz. Ayrıca, bu ses kütüphanesini kullanmanın yanı sıra, kendi telefonunuzdaki sesleri veya müzikleri de videolarınıza ekleyebilirsiniz. Ancak, bu sesleri veya müzikleri kullanırken telif yiyebileceğinizi de unutmayın. Telif hakkı nedeniyle videonuzu kaldırmanız gerekmektedir. TikTok ses ekleme konusuna geri dönersek, bunun için yapmanız gereken birkaç basit adım var.

 • TikTok uygulamasına girin.
 • Alt kısımdaki artı işaretine tıklayın.
 • Video kaydetme işlemi için ekrandaki kırmızı butona dokunun. Yeni bir video kaydetmek yerine daha önce kaydedilen bir video da kullanabilirsiniz.
 • Video kaydetme işlemini bitirdiğinizde ya da seslendirme için bir video seçtikten sonra ekranın üst tarafındaki ilerle butonuna dokunun.
 • Daha sonra seslendirme butonu üzerine dokunun. Sağ üst köşede Filtreler butonunun altında göreceksiniz.
 • Karşınıza gelen ekranda, sesi kaydetmeye başlamak için kayıt düğmesini seçin. Sesinizi tüm videoya kaydetmek için, öğesine dokunmanız yeterli olacaktır. Videonun sadece bir kısmına sesinizi kaydedecekseniz, kayıt sırasında butona basılı tutun. Butona basmayı bıraktığınızda kayıt işlemi duracaktır.
 • Eğer orijinal sesi videodan kaldırmak istiyorsanız, altta yer alan orijinal sesi koru kutusunun işaretini kaldırın. Bu sesi arka planda tutmak istiyorsanız, kutuyu işaretleyin.
 • Ses kaydınızı devam ettirmek için Kaydet butonuna dokunun.
TikTok Seslendirme Özelliği Nedir? Nasıl Kullanılır?

TikTok Seslendirme Özelliği Nasıl Kullanılır?

TikTok videosuna kendi sesinizi eklemenin yanı sıra TikTok uygulamasının sunduğu sesleri kullanarak da etkili videolar oluşturabilirsiniz. Platformdaki seslendirme özelliği sayesinde yapılan bu videolar ile takipçi sayınızı artırmanız mümkün. Bunun için yapmanız gereken işlemler oldukça basit. Aşağıdaki adımları izleyerek TikTok seslendirme özelliğini kullanmayı öğrenebilirsiniz:

 • TikTok uygulamasına giriş yapın.
 • Daha sonra ekranın alt kısmındaki kırmızı daire şeklindeki kayıt butonuna dokunarak videonuzu çekin.
 • Videonuzu kaydetmek için kırmızı tik işaretine dokunun.
 • Sonraki adımda, ekrandaki seslendirme menüsünden bir seslendirme oluşturmanız lazım.
 • Kayıt butonuna basılı tutarak ses ekleme işlemini gerçekleştirin. Bu işlemi gerçekleştirirken, videonun arka plan sesini kapatmak için orijinal sesi koru simgesini boş bırakın.
 • Kaydet butonuna tıklayın ve sesler menüsüne giriş yapın.
 • Son aşamada ses seviyesine tıklayarak orijinal ses geçişlerini ayarlayın.

TikTok Videosuna Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

TikTok videolarınız için kendi sesiniz dışında farklı müzikler de ekleyebilirsiniz. Çok basit birkaç işlem ile gerçekleştirebileceğiniz TikTok videolarınıza müzik ekleme işlemi ile videolarınızın etkileşimini artırabilirsiniz. Kullanıcılar, beğendikleri müzikleri içeren videolara daha fazla etkileşim gösterebilirler. Bunun nedeni ise sizinle aynı zevkleri paylaşmalarıdır. TikTok videolarınız ile uyumlu olan müzikleri eklemeniz videonuzun daha kaliteli olmasını yardımcı olabilmektedir.

Videolarınıza müzik eklemek için BeeCut video düzenleme programını kullanabilirsiniz. TikTok uygulamasının desteklediği 9: 16 video boyutunu destekleyen BeeCut ile hem bilgisayarınızda hem de mobil olarak müzik ekleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca, BeeCut video düzenleme programında ses düzenlemelerine ek olarak video düzenleme aracından da yararlanabilirsiniz. Yararlanabileceğiniz diğer özellikler ise şunlardan oluşmaktadır:

 • Ücretsiz olarak kullanabileceğiniz çok sayıda özel efekt ve filtreler,
 • Videolarınızı yavaşlatabilme ve hızlandırabilme özelliği,
 • Birçok çıkartmalar ve diğer özellikler.
TikTok Muzik Ekleme Nasıl Yapılır?

BeeCut ile TikTok Videolarına Müzik Nasıl Eklenir?

TikTok videonuza müzik eklemek için öncelikle BeeCut programını web sitesinden indirin. BeeCut video programını LighMV olarak da bulabilirsiniz. Eğer uygulamayı arama sonuçlarında bulamazsanız, LightMV olarak da aratabilirsiniz. Programı indirdikten sonra aşağıdaki adımları takip edin.

 • Öncelikle programı açıp medya kısmına tıklayın.
 • İstediğiniz ses veya videoları bu alana aktarın.
 • Dosya kısmında yeni projeyi seçerek TikTok’un desteklediği 9:16 video boyutunu seçin.
 • Seçtiğiniz dosyaları düzenleme bölümüne taşıyın. Videonuzu bu kısımda dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.
 • Videonuzu düzenleme işlemini tamamlamadan önce özel efektler veya filtreler ekleyebilirsiniz.
 • Daha sonra, Dışa aktar butonuna basarak düzenlediğiniz videoyu bilgisayarınıza kaydedin.
 • TikTok uygulamasını açarak, + simgesine tıklayın. Ekranın sol altında yer alan Yükle seçeneğine tıklayın.
 • Videoyu seçip düzenleme safhalarından geçirdikten sonra Gönder seçeneğine tıklayarak videoyu takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Android ve IOS’ta TikTok Videosuna Müzik Ekleme Nasıl Yapılır?

Mobil cihazlarınızda TikTok videolarınıza müzik ekleme işleme bilgisayardaki işlem gibi basit bir işlemdir. Bunun için öncelikle LightMV programını indirmeniz gerekir. BeeCut programı ile aynı işlevde olan LightMV programı da 9: 16 olan video boyutunu desteklemektedir. Aşağıdaki adımları takip ederek mobil cihazlarınız için TikTok videolarınıza müzik ekleyebilirsiniz:

 • LightMV uygulamasını telefonunuza indirin.
 • Uygulamanın internet sitesinden bir hesap oluşturun.
 • LightMV uygulamasını açın, karşınıza gelen şablondan TikTok uygulamasını seçin.
 • Fotoğraf veya video eklemek için size gösterilen adımları takip edin.
 • Daha sonra, karşınıza gelen ekrandan Müziği değiştir butonuna dokunun. İstediğiniz müziği seçin.
 • Videonuzun düzenlenmesini tamamlayarak Üret butonuna dokunun.  Videonun düzenlenme işlemini bekleyin.
Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
TikTok Keşfet Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?
TikTok Keşfet Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Son zamanların popüler medyalarından biri olan TikTok’ta, Tiktok Keşfet engeli kaldırma durumu sıklıkla merak edilen bir konudur. Hem ülkemizde hem de...

TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?
TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal ağlarının başında gelen TikTok, pek çok içerik üreticisi ve tüketicisine hizmet ediyor. Uygulama, kullanıcılar...

TikTok içerikleriniz için gerçekleştireceğiniz yararlı stratejiler, insanların ilgisini çekmenize ve etkileşim havuzunuzu arttırmanızı sağlayabilmektedir.

Ayrıca, TikTok Hesap Gizleme Nasıl Yapılır? yazımızı da inceleyebilir ve TikTok hesaplarınızı nasıl gizleyeceğiniz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Videolarınızı etkileyici bir hale getirmek istiyorsanız, BeeCut ya da LightMV programlarını tercih edebilirsiniz.

Uygulamasındaki kırmızı kayıt etme butonuna tıklayın. Videonuzu kaydettikten sonra Seslendirme menüsünden ses kaydı alıp, videonuzda kullanabilirsiniz.

LightMV programının internet sitesi üzerinden kendinize bir hesap oluşturun. Ardından uygulamayı açın ve karşınıza çıkacak alanda TikTok uygulamasını seçin. Gereken adımları takip edin. Sonrasında Müziği değiştir butonuna tıklayıp istediğiniz müziği seçin. Son Üret butonunu seçerek, işlemi tamamlayabilirsiniz.

BeeCut tamamen ücretsiz bir uygulamadır.

Uygulamayı kapatın yeniden açmayı deneyin eğer sorun çözülmediyse uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin eğer uygulama güncel ise sorun çözülecektir.

Kırpmak istediğiniz videoyu seçin daha kırpma simgesine tıklayın kırptığınız yer mavi renkte işaretlenecektir böylelikle istediğiniz gibi videoyu kırpabilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 35 Ortalama: 5 )

6 yorum

 1. elgiz
  elgiz

  sağol men tapdım açdım

 2. Kardelen aydın
  Kardelen aydın

  TLF formatlandi..TLF mail vs hiçbir şekilde kayıtlı değildi ..hesabımi nasıl açabilirim..

 3. Nahid
  Nahid

  Tiktok Canlı Açılmıyor?

  • Enes Bulut
   Enes Bulut

   Merhaba, nasıl bir hata alıyorsunuz acaba?

 4. Gökhan
  Gökhan

  tiktok seslendirme yapımını gayet güzel anlatmışsınız sağolun

 5. Alp Aksoy
  Alp Aksoy

  Tiktok seslendirme nasil yapılır sorusuna cevap veren güzel bir blog olmuş emeğinize sağlık :))