TikTok Video Nasıl Silinir?

TikTok Video Nasıl Silinir?

TikTok video silme işlemini sizlere tüm detaylarıyla anlatıyoruz. TikTok uygulamasında, daha önceleri çekilen videoları silme butonu yer alıyordu. Ancak uygulama şu aşama da bu butonu kaldırmış durumda. Bunun hangi amaçla yapıldığı bilinmese de kullanıcılar için çektiğim videoyu nasıl silebilirim sorusu merak konusu oldu. TikTok video silme gerekli adımları takip ettiğinizde gayet mümkün. Peki ama bu videoları basit bir şekilde nasıl silebilirsiniz? Tüm detaylar sizin için hazırladığımız bu yazının içerisinde.

https://www.youtube.com/watch?v=PmxeGQ5H75Q

TikTok Video Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Uygulamada silmek istediğiniz video varsa şu adımları takip etmelisiniz. Daha önce paylaştığınız ve şimdi silmek istediğiniz videoya dokunun. Sağ alt köşe kısmında ok tuşuna basıyorsunuz. Hemen sonrasında menüden ‘sil’ seçeneğini bulun ve basın. Artık videoyu kalıcı olarak silebilirsiniz. TikTok videolarını bu yöntemle sildiniz. Şimdi merak ediyorsunuzdur, acaba sildiğim videoyu geri getirebilir miyim diye? Hemen bu konuya da sizin için değinelim. (TikTok Destek)

tiktok video silme

TikTok Silinen Videolar Geri Getirilebilir Mi?

TikTok uygulaması gerek güvenlik bakımından gerekse kullanıcılarının isteği doğrultusunda, videolarda silme butonunu kaldırmıştır. Açıkçası bunun ne için yapıldığı bilinmiyor. Yukarıda anlattığımız video silme detaylarına baktınız. Şimdi de acaba TikTok silinen videoları geri getirme mümkün mü, diye soruyorsunuz.

Ne yazık ki şuanda uygulamada silinmiş videoları geri getirmeniz mümkün değil. İlerleyen dönemlerde tiktok bunun için bir çözüm bulur mu bilinmez ancak şuan bunun için yapabilecek bir şey yok. Herhangi bir programla da bunu yapmanız mümkün değil. Bunun için videoyu silmeden önce iyi düşünmeniz ve öyle karar vermeniz gerekiyor.

TikTok Video Silme Taslaklar?

TikTok tüm dünyada milyonlarca kullanıcıya sahip, önemli bir uygulamadır. Dolayısıyla böyle bir uygulamanın güvenlik açısından bazı önlemler alması doğaldır. Kullanıcılar tarafından en çok sorulan soruların bir diğeri, TikTok taslak videoların nasıl silinir oluyor. TikTok üzerinden bir video hazırladınız ancak video taslak haliyle kaldı bunu çok basit silebilirsiniz. Hazırladığınız videonun hemen alt kısmında ‘sil’ butonu yer alıyor. Ona basmanız, videonun silinmesi için yeterlidir.

TikTok Videolarım Neden Silinmiyor?

TikTok videolarını belirttiğimiz yöntemle silmeye çalıştınız. Ancak videolarınız silinmemişse muhtemelen internet bağlantısında bir problem vardır. Eğer böyle bir durumla karşılaşırsanız, yapmanız gereken hemen uygulamadan çıkmak ve internet bağlantınızı kontrol etmek olacaktır. Bağlantıdan emin olduktan sonra uygulamaya tekrar girerek, silme işleminizi tekrar başlatabilirsiniz. Sorun muhtemel kalmayacaktır. Sizlere TikTok video silme konusunda bilgi vermeye çalıştık. Bol neşeli videolar çekmeniz dileğiyle.

TikTok hesabınızı yükseltmek ve popüler bir hesap haline gelmek için TikTok servislerimizi inceleyebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
TikTok Keşfet Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?
TikTok Keşfet Engeli Nedir? Nasıl Kaldırılır?

Son zamanların popüler medyalarından biri olan TikTok’ta, Tiktok Keşfet engeli kaldırma durumu sıklıkla merak edilen bir konudur. Hem ülkemizde hem de...

TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?
TikTok Jeton Yükleme Nasıl Yapılır? Jetonla Nasıl Para Kazanılır?

Son zamanların en çok kullanılan sosyal ağlarının başında gelen TikTok, pek çok içerik üreticisi ve tüketicisine hizmet ediyor. Uygulama, kullanıcılar...

TikTok oto izlenme hizmetlerinden faydalanmak için tıkla!

Sıkça Sorulan Sorular

Tiktok üzerinden daha önceden paylaşmış olduğunuz ve artık silmek istediğiniz içeriklerinizi kolaylıkla silebilirsiniz. Nasıl silebileceğinizi öğrenmek için yukarıda yer alan blog yazımızdan faydalanabilirsiniz.

Tiktok üzerinde sildiğiniz videolarınız herhangi bir yerde yedeklenmez. Bu nedenle silinen videolarınızı herhangi bir şekilde geri getirmeniz mümkün değildir.

Tiktok yeni gelen güncelleme ile videoları silme konusu biraz daha zorlaşmıştır. Ancak videoları silmek imkansız değildir. Videoları silmek ile ilgili olarak tüm güncel bilgilere blog yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Tiktok üyelik açmak ücretsiz bir işlemdir. Para ödemeden üyelik açılabilir ve paylaşım yapılabilmektedir.

Tİktok üzerinden reklam verme özelliği aktiftir. Tiktok business sistemine dahil olarak reklam verebilirsiniz.

Tiktok üzerinden paylaşılan videolar normal koşullarda indirilememektedir.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 22 Ortalama: 5 )

2 yorum

  1. Taner Atalar
    Taner Atalar

    bence cogu insanın tiktok üzerinden nasıl video silinir bilmesi gerek 😀

  2. Sefa Gokce
    Sefa Gokce

    TikTok ta video nasil silinir ve silinen video geri getirilebilir mi gibi sorulara cevap veren güzel bir yazı olmus