Tiktok Videoları Kasma ve Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Tiktok Videoları Kasma ve Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

Sizde tiktok donma sorunu yaşıyor musunuz? Popüler video paylaşım uygulaması olan TikTok hem ülkemizde hem de tüm dünyada oldukça popüler bir uygulama. Pek çok insanın videolarını paylaşabildiği hatta kullanıcıların birbirleriyle düet yapabildiği bir uygulama. Çok başarılı videoların paylaşıldığı TikTok uygulamasında yaşanan en büyük sorunsa videoların donması ve telefonun video çekerken kasması. Aktif TikTok kullanıcıların pek çoğu bu sorundan mustarip. Sorunun çözümüyse aslında oldukça basit. TikTok uygulamasında telefon video çekerken çok kasıyor diyen kullanıcılar için sebepleri belirli başlıklar altında topladık ve ekran donma çözümü nedir tüm detaylarıyla alt başlıklarda anlattık.

Video Çekerken Donma Sorunu Nasıl Çözülür?

TikTok uygulaması için telefon video çekerken çok kasıyor diyorsanız bu sorunun nedeni ineternet bağlantınızın kalitesinden kaynaklanıyor olabilir. Eğer internet bağlantınızın alt yapısı yeterince iyi değilse ve internete aynı anda birden fazla cihazla bağlantı kuruyorsanız, bu durum sonucu siz video izlerken ekran donma sorunu veya uygulamanın video oynatmıyor olması gibi durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Şayet internet bağlantınızın alt yapısından emin değilseniz kullanmakta olduğunuz modemi kontrol edebilirsiniz. Yeterli bağlantı sağlamıyorsa modemi resetleyerek sorunu çözebilirsiniz. Modeminiz eskiyse değiştirmeyi deneyebilirsiniz veya bağlı olduğunuz internet sağlayıcısıyla iletişime geçerek internet hızınızı arttırabilirsiniz. (TikTok Destek)

Önbellek ve Verilerin Aşırı Dolu Olması

Tiktok videosu izlerken veya çekerken ekran donma sorunu yaşamanızın diğer bir sebebiyse uygulamanın ön belleğinin aşırı dolması olabilir. TikTok dahil her uygulamanın cihaz üzerinde kendi için oluşturduğu ön bellek ve veri kısmı bulunur. Bu önbellek veri kısmı aşırı dolduğunda kullandığınız uygulama üzerinde telefon kasma sorunu yaşayabilir. Bunun için izlemeniz gereken yolları aşağıda anlattık.

  • Kullandığınız akıllı telefon veya cihazınızın ayarlar kısmına erişim sağlayın.
  • Daha sonra ayarlar kısmında mevcut uygulamaların bulunduğu dosya kısmını açın.
  • Açılan dosya içerisinden TikTok uygulamasını seçin.
  • TikTok uygulaması için ön belleği ve verileri temizle seçeneğini seçin.

Böylelikle cihazınız TikTok uygulamasının verilerini ve ön belleğini temizleyerek alan açılmasını sağlayacaktır. Bunun sonucu olarak da uygulama ön belleği daha hızlı yükleyecek ve video çekerken kasma çözümü sağlanacaktır.

tiktok donma

Video Çekerken veya İzlerken Telefon Neden Kasar?

Çoğu kullanıcının şikayetçi olduğu video izlerken telefon çok kasıyor sorununun nedeni her zaman internet bağlantı kalitesi veya ön bellekteki aşırı doluluk olmayabilir. Bu durumun sebebi bazı durumlarda uygulama kaynaklı da olabiliyor. Eğer telefon video izlerken çok kasıyor veya video oynatmıyor diyorsanız öncelikle uygulamanın güncel olup olmadığını kontrol edin. Uygulamanız güncel versiyonda değilse mutlaka güncelleme işlemini gerçekleştirin. Pek çok kullanıcı cihaz hafızasının dolmaması için uygulamayı güncellemiyor. Uygulamayı güncellediğiniz halde video izlerken ekran donma sorunuyla hala karşı karşıyaysanız mevcut olan uygulamayı silip tekrar yüklediğinizde video kasma çözümü sağlamış olacaksınız. Ayrıca TikTok’ta popüler hesaplar arasında yer almak için TikTok videoları nasıl çekilir yazımızı okuyabilirsiniz.

TikTok hesaplarınızı yükseltmek ve geliştirmek için; https://www.instatakipci.com/tiktok-izlenme-satin-al

TikTok Video İzlemek Ne Kadar İnternet Harcar?

Tiktok uygulaması internet harcamaları hakkında net bir bilgi yoktur fakat video paylaşım uygulaması olduğundan yüksek düzeyde harcama gerçekleştirmesi muhtemeldir.

TikTok donma sorunu Android cihazlarda yaşanıyor mu?

Donma sorunu android ve ios tüm cihazlarda yaşanabilmektedir.

TikTok Uygulaması Kaç Kişi Tarafından Kullanılıyor?

TikTok uygulaması bu yıl itibari ile 1,5 milyar indirme sayısına ulaşmıştır.

13 Yaşından Küçükler TikTok Kullanabilir mi?

13 yaşından küçük olan kişilerin TikTok kullanması yasaktır.

TikTok Düet Nedir?

Tiktok üzerinden bir başka kullanıcı ile ortak içerik üretip paylaşılmasına Tiktok düet denilmektedir.

TikTok Videoları Kaç Saniye Sürer?

Tiktok üzerinde oluşturulmuş olan videolar 15 saniye sürmektedir.

TikTok Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 43 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

9 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba,uygulamanın cihazınızda yer alan önbelliğini temizlemenizi ve en güncel sürümü kullanmanızı sizlere tavsiye ederiz.

  1. Tiktoku açıyor ama bidyolar oynatılmıyor ön belleği temizledim, güncelledimde, sildim yeniden yükledim ama yine bidyolar oynatılmıyor seste gelmiyor ne yapmalıyım

  2. Son birkaç gündür tiktokta video izlerken sorun yasıyordum sürekli donuyor yada kasıyordu sorunun nasıl cozulecegini gormus oldum tesekkurler

  3. Sürekli kasma ve donma sorunuyla karışalıyordum Tiktokta iki kez uygulamayı kaldırıp tekrardan indirmeyi denedim çözülmedi daha sonra yazınızı inceledim dediklerinizi yaptık sıkıntı çözüldü çok teşekkürler gerçekten faydalı bir blog olmuş