Tuğçe İsminin Anlamı

Tuğçe İsminin Anlamı

Tuğçe isminin anlamı cennette bulunan bir ağacın dallarına verilen isimdir. Bu nedenle birçok aile kız çocuklarına bu güzel ismi koymayı tercih etmektedir. Arapça kökenli bir kelime olmasına rağmen Kuran-ı Kerim’de geçmediğini bilmelisiniz. İsmin rengi pembedir, kızlara koyulmasından dolayı bu renk verilmektedir. Hayatı çok hızlı yaşayan insanları çağrıştıran bir isimdir. Güzel ve karizmatik kızlar bu isimle akla gelmektedir.

Tuğçe İsminin Sözlük Anlamı

Tuğçe isminin uzun bir sözlük anlamı yoktur. Bu ismin sözcük anlamı cennette Tuğba isimli ağaç olarak bilinmektedir. Hem ağaca hem de bu ağacın dallarına bu isim verilmektedir. Kızlara koyulan bu isim aynı zamanda “Küçük tuğ” anlamına da gelmektedir.

Tuğçe İsminin İstatistikleri

Tuğçe isminin istatistikleri arasında ilk dikkati çeken bu ismin ülkemizde en çok kullanılan isimler arasında 307’inci sırada olmasıdır. Ülkemizde bu isme sahip 75 bin kız bulunurken, sadece İstanbul’da bu isme sahip 15 bin kişi yaşamaktadır. Türkiye’de bu isim her 1117 kişiden birisinde bulunmaktadır. 5 harften oluşan bu isim iki hece ile okumaktadır. İsmin bulunduğu harfler, alfabede ki sıralamaya göre toplandığında sonuç 68 yapmaktadır.

T:24 + U:25 + Ğ:9 + Ç:4 + E:6 = 68

tuğçe isminin

Tuğçe İsminin Harf Analizi

Tuğçe isminin harf analizi ile bu ismin anlamı daha net anlaşılmaktadır. 5 harften oluşan bu isim iki hece ile okunmaktadır. Sizde bu harf analizine bakarak ismin özelliklerini görebilirsiniz.

  • T: Sahip olduğu duyguları söylemekte zorlanan, ketim karakterli insanlardır.
  • U: Sakin ve durağan yapısı nedeniyle işlemlerini aceleye getirmeden yavaşça yapmayı tercih eder.
  • Ğ: Güç onun için her şeydir. Onu elde etmek için her şeyi yapar ve inatçı yapısı ile dikkat çeker.
  • Ç:Hayatı sever, hayatın içinde eğlenmeyi sever. Sefa ve zevk düşkünlüğü öne çıkan yapıları arasındadır.
  • E: Ruhsal yapısı sürekli olarak karışmaya müsaittir. Her duyguyu bir anda yaşamasına rağmen bu durumdan rahatsızlık duymaz.

Tuğçe İsminin Özellikleri

Tuğçe ismine sahip olanlar hayatı hızlı yaşamayı sevenler arasında öne çıkmaktadır. Yaratıcı kısımları her zaman öne çıkmaktadır. Aşk yaşamakta sıkıntı yaşasalar da duygusal yapıları onları her zaman zorlamaktadır. Okumayı ve öğrenmeyi çok severler.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

Bu isme sahip ünlü isimler arasında Tuğçe Kazaz, Tuğçe Canıtez, Tuğçe Subaşı olarak öne çıkmaktadır. Bu ismin insanlara kattığı herhangi bir avantaj veya dezavantaj yoktur. Kız çocuklarına koyulabilecek en güzel ve dikkat çekici isimlerden birisidir.

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Tuğçe İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Tuğçe ismine sahip olan bir çok ünlü isim mevcuttur. Bunlar ; Tuğçe Kazaz, Tuğçe Canıtez, Tuğçe Ergenç, Tığçe Pala gibi isimlerdir.

Tuğçe Ne Demektir?

Tuğçe ; Biricik, cana yakındır. Ayrıca cennetteki Tuğba ağacının dallarına verilen isimdir. Allah vergisi, doğuştan olan kişi gibi anlamlarda sahiptir.

Tuğçe İsmi Caiz mi?       

İslam alimleri tarafından isim hakkında incelemeler yapıldığında bu ismin çocuklara verilmesinde bir sakınca yoktur hatta tavsiye edilmekte olan bir isimdir.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir