Tumblr Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Tumblr Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Üyelikle birlikte içerikler üretilebilen bir platform olan Tumblr güvenli mod sayesinde hassas durumların görüntülenmemesi sağlanmaktadır. Çok daha sağlıklı bir internet kullanımı için çoğu zaman gerekli olabilirken ailenizi zararlı içeriklerden koruma adına da güvenli mod kullanımları yapabilirsiniz. Bununla birlikte güvenli mod açık tutabilir, istediğiniz zaman ise kapatabilirsiniz. Temel anlamda hassas içeriklerin görüntülenmemesi ve engellenmesi anlamlarına gelen güvenli mod kapatma işlemleri internet tarayıcısından yapılabileceği gibi akıllı telefonlardan da tüm işletim sistemleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Tumblr güvenli mod nasıl kapatılır

Masaüstü Cihazlardan Tumblr Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Üyelikle birlikte açılan blog sayfasına sahip kullanıcılar tarafından Tumblr mod kapatma işlemleri yapılmaktadır. Bunun için blog sayfasından sağ-üst bölümünde yer alan profil simgesine tıklanır. Sonrasında Ayarlar seçilirken Filtreleme kısmı vardır. Varsayılan durumda güvenli mod açık olurken buradan açık ya da kapalı hale getirilmesi söz konusudur. Masaüstü pc cihazlarında güvenli modun kapatılması durumunda Tumblr içerisindeki iyi ve kötü durumları tamamı görüntülenir. Herhangi bir filtre uygulanmayacağı bilinmelidir. (Tumblr Destek)

iOS Cihazlarda Tumblr Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Apple ürünlerinde var olan iOS işletim sistemleri özelinde de Tumblr kullanılırken güvenli mod kapatma hali de kısa zaman diliminde zahmetsiz şekilde yapılmaktadır. Safari ya da Chrome kullanımıyla işlemler aynı şekilde yapılabilmektedir. Bunun haricinde güvenli mod nasıl yapılır sorusu için telefon ayarları menüsü kullanılır. Doğrudan uygulama üzerinden işlemler yapmak yerine ayarlardan güvenli mod seçeneği açık ya da kapalı hale getirilebilir. İstendiği durumlarda açık hale gelmesiyle filtreleme sınırlandırılması devreye alınır. Özellikle cihazın çocuklar tarafından kullanılması öncesinde bu durumun yapılması önerilir. Ancak anında değişiklikle güvenli modun kapatılması ve sansürsüz şekilde kullanılması da kolaylıkla olmaktadır.

Android Cihazlarda Tumblr Güvenli Mod Nasıl Kapatılır?

Çeşitli telefon markalarında var olan Android işletim sistemli cihazlarda da Tumblr güvenli mod kullanımı vardır. Hassas içeriklerin gizlenmesi için gerekli olan ayarlar otomatik başlatılırken kullanıcılar istedikleri zaman güvenli modu pasif hale getirebilir. Bu amaçla yapılacak güvenli mod kapatma işlemleri Tumblr uygulaması üzerinden gerçekleşir. Uygulamanın açılmasıyla sağ-alt bölümde yer alan profil simgesine tıklanır. Üstte bulunan Ayarlar bölümüne girerek Genel Ayarlar içerisinden filtreleme sekmesi açılır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Tumblr Takip Etmeyenler

Tumblr güvenli mod

Güvenli Mod ayarı bu bölümün içerisinde yer alır. Buradan açık olan mod kapatılır. Safe mode olarak da belirtilmekle birlikte 18 yaşından küçüklerin güvenli modu kapalı kullanması ise sakıncalıdır. İçerik sahiplerinde var olması mümkün kötü durumlara karşı Tumblr bu koruma kalkanını devreye almıştır. İçerik sahipleri sakıncalı olabilecek içeriklerini işaretlerken aynı zamanda sistem tarafından da tespit edilen içerikler sakıncalı listesine alınmaktadır. Bu içerikler yalnızca güvenli modu kapalı şekilde kullanan hesaplar tarafından görüntülenebilmektedir. Zararlı içeriklere dair kısıtlama durumları ise bazen çok daha abartılı olabilmektedir. Genel geçer konularda dahi sorunlar yaşanırken tüm içeriklerin sıfır sansür ile alınmasının talep edilmesi güvenli modun kapalı hale getirilmesini beraberinde getirmektedir.

Tumblr hesabınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/tumblr-takipci-satin-al

Tumblr Kullanıcılarının Yaş Ortalaması Nedir?

Tumblr dünya üzerinde kullanan kitle 18-24 yaşlarında çok genç bir kitle tarafından kullanılmaktadır.

Tumblr Ne Zaman Kurulmuştur?

Tumblr Şubat 2007′ de Amerika’da ortaya çıkarılmıştır. Kurulması ardından iki hafta da 75.000 kullanıcı sayısına erişmiştir.

Tumblr’da Neler Yapabilirsiniz?

Tumblr bir microblog sitesidir. Kendinize özel bir blog oluşturup bu bloglar ile yazı yazabilir, fotoğraf ya da videolar paylaşabilirsiniz.

Tumblr Kullanım Yaş Sınırı Var mı?

Tumblr kullanmak için en azından 13 yaşında olmak gerekmektedir.

Tumblr Ücretli mi?

Tumblr uygulaması tamamen ücretsiz olarak kullanılabilmektedir. Herhangi bir ücret vermek gerekmez.

Tumblr Üzerinden Video Paylaşılabilir mi?

Tumblr üzerinden metin, link, görsel ve video paylaşımları yapılabilir.

Spotify Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 1624

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir