Twitch Bit Nedir?

Twitch Bit Nedir?

Halihazırda gençler arasında giderek yaygınlaşan Twitch bit süreci canlı yayıncılıkla ilgili takdir durumlarına göre şekillenir. Dünya genelinde en kısa zamanda popüler haline gelen uygulama özelindeki tüm yayıncılar para edinme şansına sahiptir. Kısaca ifade etmek gerekirse Twitch bit olarak belirtilen unsur, dahili para birimidir. Sistem içerisinde bu para birimi kullanılırken izleyiciler, istedikleri yayıncıları izleyerek destek olabilir. Bu süreçte kullanılan bit gönderimleriyle takdir etme durumu ortaya çıkar. Bu durum ise anlık bildirimlerle yayıncıya ulaşır. Yayını takip eden kişilerin bu şekilde işlemlerle yayınların devam etmesini sağlaması söz konusudur. 10’luk, 100’lük ve 1000’lik olarak bulunan bit alımları gerçek parayla olmaktadır. Peki, Twitch bit ne kadar?

Twitch Bit Edinme

Var olan ayrı bir panel üzerinden bağış sitemi çalışmaktadır. Çokça sorulan bit nedir sorusuna yanıt aranırken para işlemlerine dair tüm sorular sistem üzerinden yanıtlanmaktadır. Var olan yayıncı izleme anlarında her biri farklı simgeye sahip bits seçenekleri görülür. Bits panel üzerinden ödeme durumları oluşturmak için kredi kartı bilgileri verilir. Twitch bit satın al yapılırken sonrasında istenilen yayınlar için bu para biriminden dağıtımlar yapılmaktadır. Beğenilme ve takdir edilme anlamlarına gelen bu bit gönderimleri sayesinde yayıncılar kazanç elde eder. Bu sayede sistem içerisinde başarılı yayınların ortaya çıkması amaçlanırken yayıncıların devamlı olarak içerikler üretmesi de mümkün hale getirilir.

Twitch Cheer Nedir?

Dahili para birimi ile bit ne kadar satın almak isteniyorsa işlemler yapılmaktadır. Twitch giriş sonrasında kanal seçimleri yapılır. Var olan akışın sağ üstündeki yerden bit alımları gerçekleşir. Hesaba para yükleme özelinde çeşitli ödeme sistemleriyle işlemlerin başlatılması söz konusudur. Oldukça kısa sürede Twitch kasma olmadan para alımı yapılır. Papara ve benzeri dijital araçlar üzerinden ödemelerin yapılmasında da sakınca yoktur. Bu süreçlerle Twitch bit satın alınırken sonrasında yine yayıncılar için bağışlar yapılmaktadır. İstenilen yayıncılara herhangi bir kısıtlama olmadan bağışlar oluşturulabilir. Satın alma işleminin ardından envanterin güncellenmesi için birkaç saniye beklenilirken ardından işleme geçilir. Flama ve kullanıcılar için farklı olmakla birlikte cheer özelinde yapılacak işlemlerle bit kullanımları gerçekleşir. Gerek masaüstü gerek mobil cihazlarla yapılacak cheer işlemlerinde bağış için kelimeler yazılır. Yazım hata durumları için ise geri sayım sayacı vardır. Ancak bu süre zarfından sonra herhangi bir değişiklik yapılabilmesine izin verilmemektedir.

Gerçekleştirilen bağış durumlarına ilişkin Twitch bit fiyatları üzerinden belirli oranda kesintiler yapmaktadır. Kanallara destekçi olunmasıyla birlikte Cheer Chat rozetleri kazanma şansı da verilmektedir. Tezahürat ve bağış yapma durumlarıyla birlikte yayına abonelik kazanılır. Eğlenceli bir süreç olarak bilinirken yayıncı aboneliklerinde herhangi bir sınırlandırma hali de yoktur. Doğrudan Twitch üzerinden gerçekleştirilen bağışlarda ise kesim olmazken flama tüm paranın sahibi olur. Ayrıca aylık olarak kanala üye olarak düzenli şekilde ödeme yapılması da söz konusudur. Kanalın aylık ya da 3 aylık, 6 aylık kesintisiz takip durumları için belirli miktarda ödeme yapılması yeterlidir.

Sosyal medya hesaplarınızı geliştirmek ve büyütmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/dailymotion-izlenme-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Twitch Bit Ücretleri Ne Kadar?

100 bit: 1,40 dolar ,500 bit: 7 dolar ,1,500 bit: 19,95 dolar (%5 indirimde) fiyatlarla bit satın alabilirsiniz.

Twitch Bit Satın Almak İçin Hangi Ödeme Yöntemleri Mevcut?

Amazon Payments ve PayPal ödeme yöntemleri ile Bit satın alabilirsiniz.

Twitch Premium Nedir?

Twitch premium ile tek seferli ücretler ile birden fazla kanala abone olabilir ve farklı avantajlar edinebilirsiniz.

Twitch Yayın Kuralları Var mı?

Twitch sıkı yayın kurallarına tabiidir. Şiddet ve cinsel içerikli yayınlar, nefret söylemleri gibi durumlarda hesaplar kapatılır.

Twitch Üzerinden Para Kazanılabilir mi?

Twitch üzerinden para kazanmak için kanalınızın abone sayıları ve yayın sırasında topladığınız bağışlar çok önemlidir.

Twitch Ülkemizde Yasal mı?

Twitch uygulaması ülkemizde tamamen yasal olarak kullanılabilmekte olan bir uygulamadır.

Tumblr Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 25 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir