Twitch Donma Sorunu

Twitch Donma Sorunu

Teknoloji her geçen gün daha gelişmektedir. Tartışmasız olarak herkes teknoloji çağında yaşadığımız kabul eder. İşte bunun en önemli sebeplerinden bir tanesi de dünyanın bir ucundaki insanlarla hiç donmadan konuşabilmek ve tanışabilmektir. Eskiye nazara olanakların çok arttığı günümüzde bu tür tanışmalara vesile olan uygulamalarda vardır. Bu uygulamaların içinden ise Twitch rakiplerine göre çok daha fazla üye sayısı barındırdığından dolayı zirvede yer almaktadır. Bu yazımızda sizlere Twitch donma sorunu üstesinden nasıl geleceğinizi anlatacağız.

Twitch canlı yayın özelliği ile sizi izleyen kişilerle iletişim, etkileşim kurmanızı sağlar. Sizin başkalarını takip edebildiğiniz gibi sizi de takip eden pek çok kişi bulunur. İşte bu nedenlerden dolayı sizlere her zaman için oldukça kaliteli bir şekilde etkileşim yapma şansı sunuyoruz. Ancak bu yayınlar sırasında sıklıkla karşılaşılan bir problem olan donma sorununun nasıl üstesinden gelebilirsiniz?

Öncelikle sizlere bu sorundan dolayı yaşanılan sıkıntılardan bahsetmek istiyorum. Bunlar:

 • Yayın kaliteniz düşmektedir.
 • Yayın kaliteniz düştüğü zaman sizleri izleyen seyirci sayısı da düşer.
 • Canlı yayın açma amacınız hedef kitleye erişimse oldukça kalitesiz bir imaj yaratırsınız.
 • Takip sayınız artmaz, aksine düşer.

Twitch yayın donma sorunu ile birlikte sizlerde başa çıkmak istiyorsanız yazımızı okumaya devam etmelisiniz.

twitch donma sorunu

Twitch Yayın Donma Sorunu

Yayın donma sorunu yaşıyorsanız eğer sizlerin yapması gereken bir takım şeyler bulunur. Bunlar:

 • Bilgisayarınızı daha yüksek bir modele geçirmek.
 • Kullandığınız ekipmanların kalitesini yükseltmek.
 • İnternetinizin hızını yükseltmek
 • Twitch kanal ayarlarınızı değiştirmek
 • Yayın sırasında kullandığınız programın ayarlarını değiştirmek

Yukarıdaki maddelerden bir veya birkaçı üzerinde yapacağınız değişiklikler ile birlikte büyük bir problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Çünkü Twitch donma sorunu ile birlikte o kadar emek verdiğiniz bütün işlemlerin boşa gitmesi oldukça muhtemeldir. Bundan dolayı hem kendinize hemde emeklerinize değer veriyorsanız kullandığınız ekipmanlara da bir o kadar önem vermelisiniz.

Twitch Kaliteli Yayın Açma

Donma sorunları gibi nedenleri geride bıraktıysanız eğer artık kaliteli bir yayın yapma konusunda tek engel sizsiniz demektir. Peki, Twitch gibi yüz binlere erişebileceğiniz bir platformda canlı yayınınızın kalitesini arttırarak ne gibi sonuçlar elde edersiniz?

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitch Bitrate Ayarları

 • Yayın kalitesi arttıkça sizi izlemeye gelen kişi sayısında da ciddi artışlar görülür.
 • Hedef kitlenize yönelik yayın yapan rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.
 • Takipçi sayınızın hızlı bir şekilde arttığına şahitlik edersiniz.

Bunun gibi nedenlerden dolayı sizlerde donmadan, kaliteli yayınlar açabilirsiniz. Yazımızın sonuna doğru gelirken sizlere Twitch donma sorunu ile ilgili olarak neler yapmanız gerektiğinden bahsettik. Buna binaen kaliteli yayınları açarak takipçi sayınızı nasıl hızlı bir şekilde yükseltebileceğinizi de söyledik. Bu ortamlarda yüksek takipçi sayılarına ulaşarak para kazanma konusunda da önemli bir adım atmış olabilirsiniz.

Twitch Destek kategorimiz ile uygulamada yaşadığınız tüm sorunların çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Twitch Yayını Donuyor. Neden?

Twitch yayınları internet üzerinden sağlanan yayınlar oldukları için internet hızından doğrudan etkilenmektedir. Twitch yayıncısının ve yayın izleyicisinin internet bağlantılarından yaşanan herhangi bir düşüklük yayınlarda donmaya neden olabilir.

Twitch Donma Sorununu Nasıl Çözebilirim?

Twitch yayınlarını izlerken veya yayın yaptığınız sırada donma sorunu ile karşılaşıyorsanız ilk yapmanız gereken internet kalitenizi kontrol etmek olacaktır. Daha sonra sizler için oluşturduğumuz blog yazımızdan yararlanabilirsiniz.

Twitch Üzerinden Para Kazanılabilir mi?

Twitch yayını yaparak, izleyicilerinizin sizlere abone olmasını sağlayabilirsiniz. Abonelerden para kazanma imkanına sahip olursunuz. Ayrıca izleyicileriniz sizlere bağışlarda da bulunabilir.

Twitch Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir