Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme

Twitch kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır sorusu yeni kullanıcıların ya da düzenli şekilde yayın açan kullanıcıların merak ettiği konuların başında yer alıyor. Twitch yayın açan kullanıcılar için en ideal platform olma yolunda destek olurken hem yayıncılara hem de izleyicilere oldukça rahat bir alan yaratmayı hedefliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=mHOuCBpfo5c

Youtube ve Netflix’in ardından dünyada en çok izleyici kitlesine sahip yayın platformu olan Twitch, özellikle 25 yaş altı gençler için oldukça hareketli bir hale geldi. Alternatif sosyal medya mecralarına kıyasla içerik üretiminin ve içerik takibinin oldukça rahat olması bunda tabi ki önemli bir etken. Sizlere yazımız içerisinde üye olunurken aldığınız kullanıcı adını nasıl değiştirebileceğinizi aktaracağız.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır ve Kaç Kez İzin Verilir?

Twitch kullanıcı adı değiştirme işlemine sistem 60 günde 1 kez izin verir. Yani her 2 ayda 1 kez kullanıcı isminizi güncelleyebilirsiniz. Belirli bir isim belirleyerek bu alanda markalaşmaya çalışmanın avantajı olabileceği gibi yanlış belirlediğiniz bir isimle de çaba göstermenin dezavantajları olduğunu da unutmamak gerekmektedir.

  • Twitch kullanıcı adı değiştirmek için 60 günde 1 kez mümkündür.
  • Mobil uygulama üzerinden değiştirmek mümkün değildir. Sadece web tarayıcısı üzerinden değişiklik yapılabilir.
  • Değişiklik yapmak için hesap adı ile giriş yapılması gerekmektedir.
  • Giriş yapılmasının ardından “Ayarlar” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekme içerisinde “Mail Adresi ve Kullanıcı Adı” bölününe giriş yapılarak değişiklik yapılabilmektedir.
  • Ardından onay vermeniz gerekmektedir.
  • Güncelle demenizin ardından yeni kullanıcı adınız oluşturulmuştur.
twitch kullanıcı adı değiştirme

Twitch Kullanıcı İsim Önerileri

Twitch nick tavsiyeleri isterseniz eğer, üzerinde yapacağınız yayına göre isim belirleyebilirsiniz aslında. Doğrudan isim ve soyismi kombinasyonu yapabileceğiniz gibi, film ya da müzisyen isimlerini de tercih edebilirsiniz. Örneğin “Guns n Roses” grubunun solisti kendi adını değiştirerek “Axl Rose” olarak güncelledi. Axl Rose, kelimelerinin bir anagramıdır, yani o harflerle tekrar bir kelime oluşturulmuştur. Kendi isminizden bir anagram oluşturabilirsiniz. Mesela Anıl ismindeyseniz bunu Lina olarak tersten çevirerek kendinize bir nick oluşturabilirsiniz. Sosyal durumlarda akılda kalıcı nickler tercih etmek büyük farkındalık ve kolaylık sağlamaktadır. Siz de bunun bilinciyle buna uygun tercihlerde bulunarak paylaşım havuzu hazırlayabilirsiniz. Mümkünse 7 haneyi geçmeyecek şekilde nickler üreterek arama sekmesinde doğrudan sonuca da çıkabilirsiniz. Daha uzun haneli nick nameler maalesef karmaşıklaştığı için zorluk yaşatacaktır. Siz de üreteceğiniz nick nameler ile birlikte markalaşma ve kitlenizi oluşturma yönünde büyük adımlar atabileceksiniz.

Twitch kullanıcı adı değiştirme nasıl yapılır başlıklı içeriğimizde siz değerli kullanıcılarımıza bu işlemi yapmadan önce dikkat etmeniz gerekenleri ve nasıl yapacağınız konusunda detaylı bilgilendirmede bulunduk, merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz alternatif konuları yorumlar ya da iletişim kısmından bizlere iletebilirsiniz.

Twitch Destek kategorimiz ile uygulamada yaşadığınız tüm sorunların çözümlerine ulaşabilirsiniz.

Twitch Üyelik Açmak Ücretli mi?

Twitch üyelikleri açmak için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Tüm üyelikler ücretsiz bir şekilde açılabilmektedir.

Twitch Üyelik Açmak Ücretli mi?

Twitch üzerinde yayınlar yapmakta olan yayıncılara abone olarak onlara destek olmanıza imkan tanıyan bir özelliktir. Aylık ücretlendirmeye tabiidir.

Twitch Kullanıcı Adımı Değiştirmem Mümkün mü?

Twitch kullanıcı adınızı değiştirmeniz mümkündür. Ayarlar üzerinden istediğiniz kullanıcı adı eğer kullanılmıyor ise alabilirsiniz.

Twitch Kullanıcı Adı Değiştirme Nasıl Yapılır?

Ayarlar sayfasında hemen altta Profil Ayarları sekmesini göreceksiniz. Burada yer alan “Kullanıcı Adı” bölümünde “Kullanıcı adınızı güncelleyebilirsiniz.” yazıyorsa nickinizi değiştirebilirsiniz.

Twitch görünen ad ne demek?

Bir Twitch kullanıcı adı, profil ayarlarında bulunan yeniden adlandırma aracımız üzerinden açık ve kullanılabilir bir kullanıcı adı olarak talepte bulunan ilk kişiye verilir.

Twitch TV mod nasıl yapılır?

Chat bölümünde modluk vermek istediğiniz kişiye tıklayıp çıkan pencereden verebilirsiniz yada “/mod xxx” komutu ile verebilirsiniz.

Twitter Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 24 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir