Twitch Yayıncısı Olmak

Twitch Yayıncısı Olmak

Sizde Twitch yayıncısı olmak ister misiniz? Teknoloji devrinde yaşadığımız tartışmasız bir gerçektir. O zaman bu teknolojik hadiselerin bizlere sunduğu ayrıcalıklardan yararlanmalıyız. Her geçen gün artan uygulamalardan kimileri daha bir ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca kullanıcısı olan Twitch ise bu uygulamalardan sadece bir tanesidir. Peki, Twitch yayıncı olmak gibi bir durumda neler yapmanız gerekir?

Öncelikli olarak sizlere bu uygulamayı tanıtmak gerekir. Çünkü uygulama hakkında bir şey bilmeden yayın yapmanın bir anlamı yok. Uygulamayı sizlere genel olarak şu şekilde tanıtabiliriz.

  • Uygulamada milyonlarca üye bulunur.
  • Her üye canlı yayın açabilme konusunda yetkilidir.
  • Uygulamaya üye olduğunuzda hemen canlı yayın açmaya başlayabilirsiniz.

Twitch canlı yayın yapma ve bu yayınlarda karşılıklı sohbet etme özelliği bulunan bir uygulamadır. Sadece bu amaç için açılmış ve oldukça başarılı olmuş olan uygulama ile birlikte sizlerde tüm dünyaya sesinizi duyurma şansı elde edersiniz.

Twitch Yayın Yapmak

Bu platformda herkes yayın yapabilir. Çünkü zaten uygulamanın amacı budur. İşte bu nedenle sizlere bu platform genelinde nasıl yayın yapabileceğinizi göstereceğiz. Öncelikli olarak bu konuda acemi iseniz sizin yapmanız gereken şey mevcut olanaklar dâhilinde yayın açmak olacaktır. Peki, Twitch yayıncı nasıl olunur?

  • Öncelikli olarak iyi bir bilgisayara sahip olmalısınız. Bu sizin yayın esnasında donma gibi durumlara karşı alacağınız tedbirlerden bir tanesidir.
  • Mikrofon ve kamera da olmazsa olmazlardandır.
  • İnternet hızınızın oldukça iyi olması gerekir.
  • OBS gibi profesyonel bir yayın aracı ile çalışmanız sizi daha iyi kılacaktır.
  • Ek olarak farklı kameralarda alabilirsiniz.

Yukarıda yazdıklarımızla birlikte sizlerde profesyonel bir Twitch yayıncısı olabilirsiniz. (Twitch Destek)

twitch yayıncısı olmak

Twitch İle Para Kazanmak

Twitch nedir, nasıl kullanılır sorularını cevapladıktan sonra sizlerin karşısına bu işten para kazanabilir miyim diye bir soru çıkacaktır. Bu soru oldukça masum bir sorudur çünkü cevabı nettir. Evet, kazanabilirsiniz. Peki, nasıl veya hangi yollar para kazanılabilir?

Şimdi sizlere para kazanabileceğinizi söyledik ve muhtemelen gözleriniz dört açılmış ekrana bakıyorsunuzdur. Evet, bu konuda ciddiyim, para kazanabilirsiniz. Para kazanabilmek için yapmanız gereken şey takipçi sayınızı arttırmaktan geçer. Öncelikle 50 bin, 100 bin gibi baremleri aşmaya bakın. Sonrasında ise yayın yapmış olduğunuz kategoride sizlere ulaşan kişiler olacaktır. Eğer ulaşmasalar dahi bu sefer siz onlara ulaşın. Sponsor olmak isteyip istemediklerini sorabilirsiniz.

Günümüzde yukarıdaki mantıkla hareket ettiğiniz zaman kendinize bir sürü sponsor bulacaksınız, merak etmeyin. Çünkü burada esas amaç kendi ürünlerinizi tanıtmaktır. Üstelik size sponsor olan firmaların yıllık reklam bütçesi ile etkileşim alma oranları emin olun sizinkinden daha düşüktür. Bu nedenle onlar size ulaşma konusunda daha cömert olacaklardır. Twitch yayıncısı olmak ile birlikte sizlerde yukarıdaki gibi bu işten kısa zamanda para kazanma yapabilirsiniz.

Sosyal medya konuları hakkında detaylı bilgi için bloglarımızı okuyabilirsiniz.

Twitch Yayıncısı Olmak Ücretli mi?

Twitch yayını yapmak için sizlerden herhangi bir ücret talep edilmez. Tamamen ücretsiz bir şekilde canlı yayın yapabilir ve izleyicileriniz ile kolayca paylaşabilirsiniz.

Twitch Yayıncısı İçin İnternet Hızı Önemli mi?

Twitch yayını yapacak olan kişiler için sahip oldukları internet hızı çok önemlidir. Yeterince hızlı bir internete sahip olmayan yayıncıların yayınlarında donma yaşanacak ve yayın kalitesi çok düşük olacaktır.

Twitch Yayınıcı Olarak Para Kazanabilir miyim?

Twitch platformu üzerinden yayınlar yaparak kendi hayran kitlenizi oluşturabilirsiniz. Bu sayede bağışlar toplayabilir ve gelir elde edebilirsiniz.

En Popüler Twitch Yayıncılar Kimler?

Ülkemizde en popüler twitch yayıncıları; Jahrein, PintiPanda, Mithrain, Wtchnn gibi yayıncılardır.

Dünya’nın En Popüler Twitch Yayıncısı Kim?

Twitch dünyasının en popüler yayıncısı Amerika’dan yayın yapmakta olan Ninja’dır.

Twitch Ülkemizde Yasal mı?

Twitch ülkemizde tamamen yasal olarak kullanılabilmektedir. Herhangi bir engele tabi değildir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 45 Ortamala: 4.9]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir