Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Twitter Uygulaması ve Arama Yapmatwitter arama gecmisi silme

Günümüzde internet aracılığıyla erişilen sosyal medya uygulamaları arasında Twitter’da bulunmaktadır. Kullanıcıların belli bir karakter sayısıyla tweet yazabildiği, ayrıca fotoğraf ve video paylaşabildiği Twitter içerisinde arama yapılabilmektedir. Kullanıcılar dilerse twitter arama geçmişi kaydedebilir veya silebilmektedir. Yazımızda bu konuya dair bilgileri sizinle paylaşacağız.

Twitter’da istediğiniz kullanıcıyı arayabilirsiniz. Arama butonu üzerinden aradığınız bu kullanıcılar bu kısma kaydolur. Eğer arama geçmişinizi nasıl sileceğinizi merak ediyorsanız aşağıdaki başlıklarda hem nasıl arama yapacağınızı hem de arama geçmişini nasıl sileceğinizi açıkladık. İnceleyerek kolayca gerçekleştirmek istediğiniz işlemi sonuçlandırabilirsiniz.

Twitter’da Yapılan Aramayı Kaydetme

Sosyal medya uygulamalarını Twitter, Instagram, Facebook şeklinde sayabiliriz. Hem Instagram hem de Facebook ve Twitter üzerinden kişiler yazı, fotoğraf ve videolarını paylaşabilmektedir. Twitter’da bulunan detaylardan biri belirlenen karakter sayısına göre tweet yazılmasıdır. Twitter kullanırken merak ettiğiniz bir konuya dair arama yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle uygulamanın üst bölümünde yer alan arama kısmına gelmelisiniz. Yaptığınız bir aramayı kaydetmek için sağ üst köşede bulunan üç nokta ikonuna dokunarak “Kaydet” seçeneğine tıklamalısınız.

Twitter Arama Geçmişi Silme

Twitter arama geçmişi silmek içinse yine aynı şekilde arama bölümüne gelerek kayıtlı aramayı seçip arama yapmalısınız. Daha sonrasında yine sağ üstte yer alan üç nokta ikonuna dokunarak “Aramayı Sil” seçeneğini tercih edebilirsiniz.

Twitter uygulamasında üst bölümde arama simgesinin olduğu yerde Gündemler bulunmaktadır ve burada kullanıcılar ilgilendikleri gündem başlığını seçerek paylaşılan tweetleri görüntüleyebilmektedir. Kullanıcılar isterse Twitter arama geçmişi silme işlemini yapabilmektedir.

Twitter Arama Geçmişi

Geçmişten günümüze yaşanan gelişmeler neticesinde üretilerek bireylerin beğenisine sunulan akıllı telefon, bilgisayar ve tablet modelleri ile internete bağlanılmakta, sosyal medya uygulamalarına erişilmektedir. Bunlardan biri olan Twitter’da kullanıcılar tarafından tercih edilen uygulamalardandır. Uygulamayı telefondan açan bireyler üst kısımda yer alan arama bölümüne dokunarak gündemleri takip edebilmektedir. Ayrıca bu arama bölümünden ilgilendikleri bir konuya dair arama yapabilmektedir. Twitter arama geçmişi kaydetme veya silme işleminin yapılması da mümkün olmaktadır.

Twitter arama geçmişi nasıl silinir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca sitemizden Twitter hesap silme hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Twitter Arama Geçmişi Nasıl Silinir?

Twitter arama geçmişini silmek için arama bölümüne gelerek, buradan üst tarafta yer alan son arananlar sil bölümüne tıklayarak, arama geçmişini silebilirsiniz.

Twitter Hesabını Kalıcı Olarak Nasıl Silebilirim?

Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmek için instatakipci.com blogda yer alan Twitter Hesap Silme bloğumuzu okuyabilirsiniz.

Hesabımı Kalıcı Olarak Silersem Ne Olur

Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmeniz durumunda tüm bilgileriniz kalıcı olarak ortadan kalkar.

Twitter Karakter Sınırı Değişti mi?

Twitter karakter sınırı ilk açıldığı zaman 140 olarak belirlenmişti. Ancak yeni düzenleme ile karakter sınırı 280 olarak değiştirildi.

Twitter Hesap Dondurma Nedir?

Twitter hesap dondurma işlemi yapmak hesabınızı geçici olarak kapatmak demektir. Hesap bilgileriniz silinmek ve kalıcı olarak kalır.

Tweetlerimi nasıl silebilirim?

Twitter uygulamasını açın ve profilinize gidin daha sonra silmek istediğiniz tweete dokunun ve sağ üstte bulunan üç nokta simgesine tıklayın. Karşınıza çıkan tweeti sil seçeneğine dokunun böylelikle tweetlerinizi silebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 53 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

16 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. selam,twitter da arama butonunda daha önceden yaptığımız arama veya ziyaret ettiğimiz sayfalar hiç bir şekilde silinmiyor. bir kaç harf yazında aylar önce girdiğiniz veya baktığınız bir sayfa tekrar karşınıza geliyor. (geçmişi silsem de değişmiyor, cevap bu değil) bunları tamamen silmek istiyorum. bir fikriniz var mı , yardımcı olabilir misiniz ? çok teşekkürler..

 2. TWİTTER DA ARAMA BÖLÜMÜNDEN ULAŞTIĞIM KİŞİYİ ARAMA BÖLÜMÜNDE TEMİZLE DİYEREK SİLDİM. O KİŞİNİN İSMİNİ UNUTTUM. BU KİŞİYİ İSMİNİ BİLMEDEN BULABİLİRMİYİM?

 3. TWİTTER DA ARAMA BÖLÜMÜNDEN ULAŞTIĞIM KİŞİYİ ARAMA BÖLÜMÜNDE TEMİZLE DİYEREK SİLDİM. O KİŞİNİN İSMİNİ UNUTTUM. BU KİŞİYİ İSMİNİ BİLMEDEN BULABİLİRMİYİM?

  1. Merhaba, Twitter arama geçmişinde farklı hesapların çıkmasının iki nedeni olabilir. Birincisi, bir kişiyi aratırken çıkan önerilere yanlışlıkla tıklamış olmanız, ikincisi ise hesabınızı başkalarının kullanması. Bu durumda şifrenizi değiştirmenizi öneririz.

 4. Ya bir harfe basiyorum hemen birkeregirdigim hesaplar cikiyor daha a der demez ornegin ahmetle ilgili tum girdigim hesaplar vs. Bunlar nasil silinecek pcden denedim direk onda da cikti

 5. Daha önce aradığım kişi ve sayfalar sildiğim halde geri çıkıyor verileri temizledim belleği boşalttım bi çözüm bulamadım iPhone uygulama kullanıyorum ne yapmalıyım

  1. Merhaba, Hesabınız ile ilgili teknik sıkıntılar yaşanıyor olabilir. Twitter destek hattı ile iletişime geçerek detaylı bilgi isteyebilirsiniz.

 6. twitterda arama gecmısını silemiyordum nasıl silinir diye araştırırken meğerse yanlıs yapıyormusum dediklerinizi yaptım oldu sağolun

 7. Merhaba twitter da arama imlecine tıklayıp @ işareti koyduktan sonra çıkan sonuçlar daha önce aratilan sonuçlar mıdır 3 tane sonuç çıktı bunlar daha bakılan hesaplar mıdır?Benim için çok önemli cevap verirseniz çok sevinirim