Twitter Arkadaş Ekleme Hangi Yollarla Yapılır?

Twitter Arkadaş Ekleme Hangi Yollarla Yapılır?

Sosyal medya kullanıcıların gün geçtikçe arttığı bu günlerde sosyal medyanın en büyük kullanıcı kitlelerine sahip uygulamalardan birisi olan Twitter her geçen gün kendisini yenilemektedir. Twitter’ı kullanan Twitter kullanıcıları güncel olarak yaşadıkları bir anı sosyal medyada paylaşmak üzere, bir şirketin yapacak olduğu kampanyalarını sosyal medya içerisinde yayınlamak ya da güncel olarak Dünya’da olan haberlerin sosyal medya üzerinden duyurulması gibi birçok amaç için paylaşımlar yapılmaktadır. Twitter gibi sosyal medya programlarının kurulmasındaki amaçlardan en öne çıkanı, bu programı kullanan kişilerin diğer kullanan kişilerle birlikte tanışmasının sağlanması ya da tanıdıklarının sosyal medya üzerinden iletişime geçebilmelerinin sağlanmasıdır. Git gide artan Twitter kullanıcılarının merak ettiği sorulardan birisi olan Twitter arkadaş ekleme hangi yollarla yapılır? sorusuna cevap bulabilmeniz için bu yöntemlerden bahsedeceğiz.

Twitter Arkadaş Eklemetwitter arkadas ekleme

Twitter arkadaş ekleme yöntemleriyle Twitter üzerinden tanıdıklarınızı ya da tanışmak istediklerinizi ekleyebilir, program üzerinden birlikte iletişim kurabilirsiniz. Sosyal medya uygulamalarının çoğunda arkadaş ekleme seçeneği bulunmaktadır. Ancak sosyal medyanın önemli programlarından Twitter’da arkadaş ekleme seçeneği bulunmamaktadır. Twitter arkadaş ekleme yöntemleri farklıdır. Twitter programında istediğiniz kişiyi eklemek yerine takip etme seçeneği bulunmaktadır. Takip etmek istediğiniz kişinin profiline girdiğinizde Takip Et seçeneği ile karşılaşacaksınız. Takip etme de bir açıdan arkadaş eklemek gibi işlev göstermektedir. Kişisel Twitter hesabınızdan takip ettiğiniz diğer bir kullanıcının paylaşımlarını ana sayfanız içerisinde görebilmeniz mümkündür.

Twitter Arkadaş Ekleme Var Mıdır?

Twitter’da diğer sosyal medya programları gibi arkadaş ekle seçeneği bulunmamaktadır. Twitter’da arkadaş olmak istediğiniz başka bir Twitter kullanıcısının profilindeki “Takip Et” seçeneğine tıklayarak o kişiyi takip edebilirsiniz. Takip ettiğiniz bu kişi eğer istiyorsa sizi takip edebilir. Ancak Twitter’da da diğer sosyal medya programlarında olduğu gibi Twitter hesap gizleme yöntemiyle takip etmek istediğiniz kişinin hesabı gizli halde iken ona takip etme isteğiniz gitmektedir. Karşı tarafın bu isteğinizi kabul ettiği takdirde takip edebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Sosyal Medya Uzmanı Nedir?

Twitter Arkadaş Ekleme İle Neler Yapılabilir?

Twitter arkadaş ekleme yani takip etme sistemi ile takip ettiğiniz diğer Twitter kullanıcısı ile mesajlaşabilirsiniz. Birbirinize özel mesaj göndererek iletişime geçebilmeniz mümkündür. Aynı şekilde takip ettiğiniz kişinin paylaşımlarını görebilir ve bu paylaşımları beğenebilirsiniz. Takip ettiğiniz kişinin Tweetlerini Twitter’da bulunan Retweet özelliği ile bu Tweet’leri paylaşıp kendi sayfanızda gösterebilirsiniz. Bu sayede sizin Retweet yaptığınız paylaşımı sizi takip eden kişiler görebilirler. Aynı şekilde bu yöntem size de uygulandığı zaman diğer Twitter kullanıcılarıyla etkileşiminiz gelişir ve takipçiniz çoğalabilir. Twitter arkadaş ekleme için Twitter üzerindeki diğer bir yöntem ise paylaşım yapan kişilerin Tweet’lerinin altına yorum yapma özelliğidir. Gördüğünüz bir Tweet’in altına yorum yapabilirsiniz ve bu yorumu diğer Twitter kullanıcıları görebilir. Bu sayede diğer Twitter kullanıcılarıyla aranızdaki etkileşiminiz gelişebilir. Birlikte takipleşebilirsiniz ve birbirinizin paylaşımlarını görebilirsiniz.

Twitter arkadaş ekleme için Twitter içerisinde bulunan “Follow” butonu “Takip Et” butonunun İngilizce halidir. Siz takip ettiğiniz kişinin paylaşımlarını görebileceğiniz gibi eğer o kişi de sizi takip ederse o kişi de sizin paylaşımlarınızı görebilir.

Twitter arkadaş ekleme sonucunda eklediğiniz yani takip ettiğiniz kişileri kişisel Twitter hesabınız içerisinde bu kişilerin kimler olduklarını gösteren listeye ulaşabilmeniz mümkündür. Eğer bir Twitter kullanıcısını daha fazla takip etmek istemiyor, o kişinin paylaşımlarını görmek ve haberdar olmak istemiyorsanız o kişinin profilinde takip ettiğiniz kısımda takiplerimden çıkar seçeneğini seçerek bu kişiyi takip etme listenizden çıkartabilirsiniz. Çıkarttığınız Twitter kullanıcısının paylaşımlarını artık görmez ve haberdar olmazsınız.

Twitter arkadaş ekleme hangi yollarla yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter arkadaş ekleme hangi yollarla yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter’da arkadaşlarımı nasıl bulabilirim?

Twitter takip ettikleriniz kısmına gelerek burada tanıyor olabileceğiniz kişiler listesinde arkadaşlarınızı bulabilir ya da isimleri ile Twitter’da aratabilirsiniz.

Twitter’da bir kullanıcıyı takip etmek için ne yapmalıyım?

Twitter’da takip etmek için kullanıcın profiline girerek takip et butonuna basarak kullanıcıyı takip edebilirsiniz.

Twitter takip etme limiti var mıdır?

Twitter kullanıcıları korumak adına takip limiti getirmiştir. Twitter’da günlük takip limiti 400’dür. Onaylı Twitter hesaplarında ise 1000’dir.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir