Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır?

Çok yoğun olarak kullandığımız sosyal medya platformlarında bazen gereğinden fazla gelen spam mesajların hepimiz rahatsız ettiği bir gerçektir. Telefonumuzun sürekli olarak gelen mesajları, yorumları, bize bildirmek için çıkardığı sesler bizim ve etrafımızdakilerin dikkatini dağıtabiliyor. Özellikle Twitter bildirimleri mesajları art arda geldiğinde çok istenmeyen bir durum ortaya çıkıyor. Bu durum karşısında çevremizdeki insanları rahatsız etmemek adına telefonumuzun sesini kısabiliriz. Ancak bu durum önemli bir aramayı ya da gelen kısa mesajı duyamayacağımız anlamına gelir. Bu sorunu bize yaşatan Twitter bildirimlerini nasıl kapatacağımız hakkındaki bu yazımızı okunduktan sonra, sizde çevrenizdeki insanları rahatsız etmeden ve telefonunuzun sesini kısmadan bu sorundan kurtulabileceksiniz.

Gece gündüz bildirim seslerinden bunalan kullanıcılar için Twitter bildirim sesleri nasıl kapatılır sorularını detaylı bir şekilde açıkladık. Aşağıdaki başlıkları inceleyerek, Twitter bildirimlerini nasıl kapatacağınızı inceleyebilir ve işleminizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Twitter her ne kadar kullanım açısından eğlenceli bir uygulama olsa da sürekli bildirim gelmesi açısından bazı durumlarda çok can sıkıcı olabiliyor. Dolayısıyla kullanıcılar Twitter bildirimlerini kapatmak için araştırma yoluna başvuruyorlar. Bizler en kolay biçimiyle Twitter bildirimlerini nasıl kapatabileceğinizi açıkladık.

 

twitter bildirim kapatma

Twitter Bildirimleri Kapatmak

Bu sorunun aşılması için öncelikle Twitter hesabımıza giriş yapıyoruz. Sağ üstte bulunan profil resmimize tıklıyoruz, açılan sekmede “Ayarlar ”kısmına geliyoruz.

Daha sonra “Bildirimler” bölümünü buluyoruz. Karşınıza çıkan menüde “Mobil Bildirimler” kısmında ihtiyacınız olan tüm ayarlara erişebilirsiniz ve almak istediğiniz Twitter bildirimleri seçeneklerini işaretleyebilirsiniz. Aynı zamanda bu kısımda bulunan filtreler bölümünden hangi kişilerden bildirim almak istediğinizi de ayarlayabilirsiniz. Bu sayede istemediğiniz kişilerden bildirim almaz ve rahatsız edilmemiş olursunuz.

Twitter E-posta Bildirimlerini Kapatmak

Bir diğer konu ise e-postanıza gelen bildirimler, telefonunuzdaki Twitter bildirimler ayarlarını kapatmış olabilirisiniz ancak bu seferde e-posta bildirimleri alacaksınız. Bu durumun önüne geçmek için, bilgisayarınızdan Twitter’a giriş yapmanız gerekiyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Müslüm Gürses

Sağ üstte bulunan profil resmine tıkladıktan sonra “Ayarlar” bölümüne girin bu sekmede bulunan “E-posta Bildirimler” kısmından “E-posta Etkinleştirildi” yazısının yanında “Kapat” seçeneğine tıklayın. Artık Twitter bildirimleri e-posta adresinize ulaşmayacak. Dilerseniz bu bölümde bulunan ayarlar kısmından tek tek hangi bildirimlerin e- posta adresinize gelmesini istediğinizi seçebilirsiniz. Bu sorunu da çözdükten sonra çevrenizdeki insanları rahatsız etmeden rahatlıkla telefonunuzun sesini açabilirsiniz.

Twitter Bildirimleri Nasıl Kapatılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter Bildirimleri Ne Anlama Gelir?

Twitter üzerinden kurduğunuz etkileşimler sonucunda aldığınız hatırlatmalara ya da bilgilere bildirim denilir. Diğer kullanıcılar sizleri takip ederse, favorilere eklerse veya retweetlerlerse bildirim alırsınız.

Twitter Bildirimlerini Kapatmak Mümkün Mü?

Twitter üzerinden sizlere gelecek olan bildirimleri, istemeniz dahilinde kapatmanız ve bildirim almamayı seçmeniz mümkündür.

Twitter Bildirimler Nasıl Kapatılır?

Twitter bildirimleri almak istemiyorsanız, bildirimlerinizi kapatmak istiyorsanız; blog yazımızı detaylıca okuyup gerekli olan bilgileri edinebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Geri bildirim: Vildan Petek
  2. Geri bildirim: Tekin Arslan