Twitter Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter dil ayarları nasıl yapılır; öncelikli olarak dil değişikliği yapacağınız hesaba uygulama veya web tarayıcısınız üzerinden giriş yapınız. Profil resminize tıklayarak üzerinden Ayarlar ve Gizlilik sekmesine giriş yapmalı ve hesap ayarları bölümü içerisinde yer alan Dil menüsü üzerinden seçiminizi yapabilirsiniz. Son olarak da kaydet kısmıyla çıkış yapacaksınız. Opsiyonel olarak şifre talebinde bulunulabilir, öncesinde şifrenizi hazır etmenizde fayda olacaktır bu yüzden. Değişiklikleri kaydet demenizin ardından yenilenen Twitter diliniz kullanıma hazır olacaktır.

Twitter Dil Ayarları Nasıl Yapılır ve Kalıcı mıdır?

Twitter dil değiştirme ayarları sizin uygulamanızda kalıcı sonuçlar doğurmaz. Bunun yerine kullandığınız hesap üzerinden bu işlem kaydolarak sizin giriş yaptığınız yer ve zamandan bağımsız olarak dil değişikliği yaşanır. Dil değişikliği sayesinde Twitter üzerinde kendi yöresel dilinizi seçebilir ya da öğrenmek istediğiniz dil ailesinde kullanabilirsiniz. Yeni dil öğrenmede ve alternatif kültürleri takip etmede, gündelik hayatta kullandığımız alanları da baştan sona değiştirmek büyün önem taşır. En çok tercih edilen Twitter dilleri:

  • İngilizce
  • Fransızca
  • Almanca
  • Türkçe
  • İspanyolca
  • Portekizce
  • Japonca

Twitter Dil Ayarları

Twitter dil ayarları genel olarak giriş yaptığınız tarayıcı ya da uygulamayı indirdiğiniz ülkenin diline otomatik olarak ayarlanır. DNS değişikliği yaparak farklı IP adresi üzerinden giriş yapan kullanıcılarda genellikle İngilizce tabanlı Twitter hesapları aktif olurken, Türkiye üzerinde IP adresi değiştirmeyi tercih etmeyen kullanıcılar ise normal hesaplarını kullanmaya devam edebilmektedirler. Siz de tercih edeceğiniz kullanım şekline uygun olarak birçok dil üzerinden yaygın biçimde kullanım sağlayabileceksiniz. Twitter dil desteği konusunda dünyada en yaygın kullanılan sosyal medya platformlarından biri olmanın sağladığı güç ile oldukça yaygın bir kullanım alanı sağlatıyor. Dünyada 1.5 milyara yakın kullanıcısı bulunan Twitter’ın, en çok kullanıldığı ülkelerden birisi de Türkiye.

twitter dil değiştirme

Twitter Dil Değiştirme Ayarları Takipçilerimi Etkiler mi?

Twitter dil değiştirme ayarları uygulayarak farklı bir dilde Twitter uygulamanızı ya da tarayıcınızı kullanmanız mümkün. Bu kullanım şekline bağlı olarak size sunulan önerilerde değişiklik olacaktır. Sonucunda Twitter sizi o ülke ve o kültürden biri olarak saymaya başlayarak, değiştirdiğiniz dildeki kültürel öğeleri önermeyecektir. Ancak içerik oluşturdukça ve favori ve RT sayılarınız arttıkça Twitter sizi algoritma açısından takip ettiğiniz ve takipçilerinizin olduğu kültüre adapte etmeye başlayacaktır. Tercih edeceğiniz ülke ve paylaşım kıstaslarıyla ilgili alternatif değerlendirmeleri sitemiz içerisinde yer alan başlıklarda bulabilirsiniz.

Yeni yasa değişikliği sonrası nasıl bir sosyal medya mecrasının bizi beklediği büyük bir merak konusuyken; Twitter, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya mecralarının nasıl bir uygulama hazırlayacakları ise merak konusu.  Twitter dil değiştirme ayarları nasıl yapılır başlıklı içeriğimizin sonuna gelirken, merak ettikleriniz ya da sormak istediklerinizi yorumlar kısmından bize iletebilirsiniz.

Twitter Destek kategorisi ile tüm Twitter sorunlarınızı çözün!

Twitter’da dil ayarı değiştirmek kalıcı mıdır?

Dil ayarlarını değiştirmeniz hesabınızda ya da sitede herhangi bir kalıcılığa sebep olmaz. Dilediğiniz zaman dil değişikliği yapabilirsiniz.

Twitter’da dil ayarını değiştirebileceğimiz kaç dil vardır?

Twitter’da tercih edebileceğiniz 47 tane dil vardır.

Twitter’da dil ayarı değiştirilince zaman tüneli bundan etkilenir mi?

Gerçekleştireceğiniz bu işlemler zaman tünelindeki içeriklerin dili değişmeyecektir. Örneğin Twitter dilinizi İngilizce olarak değiştirdiniz. Fakat Türkçe tweetleri görmeye devam edebilirsiniz.

Twitter görüntüleme dili ayarları nasıl yapılır?

Daha fazla simgesine tıklayın ve açılır menüden Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.
Erişilebilirlik, ekran ve diller sekmesine tıklayın. Diller öğesine tıklayın. Görüntüleme dili bölümünün altında başlıklar, butonlar ve Twitter’daki diğer metinler için tercih ettiğiniz dili seçin. Şifrenizi girmeniz istenebilir. Kaydet’e tıklayın.

Twitter içerik dil tercihleri nasıl değiştirilir ?

Daha fazla simgesine tıklayın ve açılır menüden Ayarlar ve gizlilik öğesini seçin.
Erişilebilirlik, ekran ve diller sekmesine tıklayın. Dil öğesine tıklayın.
Ek dil seç  öğesini veya Konuşabileceğiniz diller (Etkinliğinize göre Twitter’ın belirlediği diller) öğesini seçin. Dil seçimlerinizi yapın. Şifrenizi girmeniz istenebilir. Değişiklikleri kaydetmek için Bitti’ye tıklayın.

İngilizce Tweetleri nasıl Türkçe’ ye çevirebilirim?

Bir Tweet için çeviri mevcutsa, Tweet metninin hemen alt tarafında Tweet’i çevir komutu görünür. Bağlantıyı görüyorsanız Tweeti açmak için bağlantıya tıklayın veya dokunun. Sonra Tweet metninin çevirisini orijinal metnin altında görürsünüz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter dil ayarlarım yanlışlıkla arapça oldu değiştiremiyorum. Yazıların hepsi ters ters geliyor. Yardım edin nasıl düzeltebilirim?