Twitter Gece Modu Nasıl Açılır?

Twitter Gece Modu Nasıl Açılır?

Sosyal medya ağları içerisinde oldukça önemli bir kullanıcı sayısına ulaşan Twitter, özel olarak metinsel paylaşımların üzerinde duruyordu. Daha sonra gelen güncellemeleri ile birlikte görselliğe de önem verirken yine de yoğunlukla metinler bulunuyor. Farklı resmi açıklamalar ve kurumsal stratejilerin ilave edildiği platformda kullanıcılar renk ve görüntü konusunda bazı isteklerde bulunuyorlardı. Diğer ağlarda çeşitli modlarla kullanım deneyimi söz konusuyken Twitter’da bu mevcut değildi. Fakat geliştirmek üzere çalışanlar yaptıkları son düzenlemelerle birlikte platformları için Twitter gece modu özelliğini aktif ettiler. Peki bu gece modu nasıl açılır ve nasıl kullanılır? İlk olarak Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanıma sunulan yeni modun devamında ise iOS platformuna geleceği duyurusunu duymuştuk. Sonraki zamanlarda da iOS işletim sisteminede de yenilik entegre edilmişti.

Twitter Gece Modu nedir?

Twitter gece modu özellikle akşam olduğu zaman telefon ışığı beyaz arayüzle birlikte ciddi şekilde göz yorucu olabiliyor. Aynı zamanda beyaz ışık uykunuzu da kaçırabilir.

Olan bu problemleri engellemek isteyen Twitter, içeriğine kattığı gece modu faktörü ile kapalı renklerin hüküm sürdüğü bir platform seçeneğini Twitter kullanıcılarının kullanımına sunuyor. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde tüm Twitter’ın rengi değişiyor ve koyu renklerin hakim olduğu bir arayüze geçiş yapmış oluyorsunuz.

Twitter Gece Modu Nasıl aktif edilir?

Öncelikle Twitter gece modu kullanımı Twitter’ın çıkan son sürümünü güncellemeniz gerekmektedir. Twitter’ın son sürümüne sahipseniz şu adımları izleyerek bu modu aktif hale getirebilirsiniz.

  1. Öncellikle Twitter’a giriş yapın.
  2. Sol üstteki profil fotoğrafınıza basın.
  3. Burada açılan pencerede aşağıda Gece Modu seçeneğini göreceksiniz. Buradaki butonu sağa doğru kaydırın.
  4. Şu an itibarıyla Twitter’da Gece Modu aktif hale geldi. Dilerseniz butonu tekrar sola kaydırarak özelliği kapatabilirsiniz.

Twitter gece modu nasıl açılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Twitter gece modu nasıl açılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir