Twitter Gece Modu (Karanlık Mod) Nasıl Açılır?

Twitter Gece Modu (Karanlık Mod) Nasıl Açılır?

Sosyal medya ağları içerisinde oldukça önemli bir kullanıcı sayısına ulaşan Twitter, özel olarak metinsel paylaşımların üzerinde duruyordu. Daha sonra gelen güncellemeleri ile birlikte görselliğe de önem verirken yine de yoğunlukla metinler bulunuyor. Farklı resmi açıklamalar ve kurumsal stratejilerin ilave edildiği platformda kullanıcılar renk ve görüntü konusunda bazı isteklerde bulunuyorlardı. Diğer ağlarda çeşitli modlarla kullanım deneyimi söz konusuyken Twitter’da bu mevcut değildi. Fakat geliştirmek üzere çalışanlar yaptıkları son düzenlemelerle birlikte platformları için Twitter karanlık modu özelliğini aktif ettiler. Peki bu gece modu nasıl açılır ve nasıl kullanılır? İlk olarak Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanıma sunulan yeni modun devamında ise IOS platformuna geleceği duyurusunu duymuştuk. Sonraki zamanlarda da IOS işletim sistemine de de yenilik entegre edilmişti.

Twitter Gece Modu nedir?

Twitter karanlık mod özellikle akşam olduğu zaman telefon ışığı beyaz arayüzle birlikte ciddi şekilde göz yorucu olabiliyor. Aynı zamanda beyaz ışık uykunuzu da kaçırabilir. Tabi ki gözlerinize zarar da veren beyaz ışık için Twitter gece mod özelliğini uygulamalarına tanımlamıştır.

Oluşabilecek olan sağlık problemlerini engellemek isteyen Twitter, içeriğine kattığı gece modu faktörü ile kapalı renklerin hüküm sürdüğü bir platform seçeneğini Twitter kullanıcılarının kullanımına sunuyor. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde tüm Twitter’ın rengi değişiyor ve koyu renklerin hakim olduğu bir arayüze geçiş yapmış oluyorsunuz. Twitter karanlık modu ile telefonunuzun ekran parlaklığını kısmaya gerek kalmadan uygulama renklerini gece sizi rahatsız etmeyecek renklere çevirebiliyorsunuz. Böylece daha kullanışlı bir hal alan uygulama ile dilediğiniz kadar sorunsuz vakit geçirebilirsiniz. Twitter, kullanıcılarının uygulama içerisinde en rahat şekilde vakit geçirmelerini önemseyerek bu gibi tanımlamaları bünyesine tanımlamış ve kullanıcıların takdirini böylece kazanmıştır. Twitter gece modu özelliğinin nasıl aktif edileceği ile ilgili tanımlama ve açıklamalar aşağıdaki başlıkta detaylarıyla belirtilmiştir. Bu başlık üzerinde belirtilen maddeleri sırasıyla uygulayarak gece modunu aktif edebilir ve sorunsuz kullanımın keyfini çıkarabilirsiniz.

twitter karanlık mod

Twitter Gece Karanlık Nasıl aktif edilir?

Öncelikle Twitter gece mod kullanımı Twitter’ın çıkan son sürümünü güncellemeniz gerekmektedir. Twitter’ın son sürümüne sahipseniz şu adımları izleyerek bu modu aktif hale getirebilirsiniz.

  1. Öncellikle Twitter’a giriş yapın.
  2. Sol üstteki profil fotoğrafınıza basın.
  3. Burada açılan pencerede aşağıda Gece Modu seçeneğini göreceksiniz. Buradaki butonu sağa doğru kaydırın.
  4. Şu an itibarıyla Twitter’da Gece Modu aktif hale geldi. Dilerseniz butonu tekrar sola kaydırarak özelliği kapatabilirsiniz.
twitter gece modu

Twitter karanlık modu nasıl açılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter karanlık mod nasıl açılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter Gece Modu Geldi Mi?

Twitter, yeni getirdiği güncelleme ile birlikte sizlere Karanlık Mod (Gece Modu) özelliği sunmaktadır. Bu mod vasıtasıyla twitter kullanırken arka planınız siyah olabilecektir.

Twitter Karanlık Modu Avantajları Nelerdir?

Twitter karanlık modu kullanmanın başlıca avantajı, siyah rengin beyaz renge göre gözleri daha az yormasıdır. Bu nedenle karanlık mod göz sağlığınız için iyi olacaktır.

Twitter Karanlık Modu Nasıl Aktif Edilir?

Twitter temanızı karanlık mod yapmak istiyorsanız yapmanız gereken yukarıda ki blog yazımızdan, bu konuda bilgi edinmek olacaktır. Yalnızca 5 dakikanızı ayırarak karanlık mod kullanmaya başlayabilirsiniz.

Twitter Karakter Sınırı Kaçtır?

Twitter paylaşımlarınızda tek seferde en az 280 karakter kullanabilirsiniz.

Twitter Dizisi Nedir?

Tweetlerinizi bir seri halinde paylaşmak istiyorsanız twitterın yeni özelliği olan tweet serisi özelliğinden yararlanabilirsiniz. Böylece alakalı tweetleriniz alt alta olacaktır.

Tweet Düzenleme Özelliği Geldi mi?

Twitter güvenilirlik ve gerçeklik mottosunu korumak adına twitter düzenleme özelliğini aktif etmeyi düşünmediğini söylemektedir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 52 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir