Twitter Gece Modu Nasıl Açılır?

Twitter Gece Modu Nasıl Açılır?

Sosyal medya ağları içerisinde oldukça önemli bir kullanıcı sayısına ulaşan Twitter, özel olarak metinsel paylaşımların üzerinde duruyordu. Daha sonra gelen güncellemeleri ile birlikte görselliğe de önem verirken yine de yoğunlukla metinler bulunuyor. Farklı resmi açıklamalar ve kurumsal stratejilerin ilave edildiği platformda kullanıcılar renk ve görüntü konusunda bazı isteklerde bulunuyorlardı. Diğer ağlarda çeşitli modlarla kullanım deneyimi söz konusuyken Twitter’da bu mevcut değildi. Fakat geliştirmek üzere çalışanlar yaptıkları son düzenlemelerle birlikte platformları için Twitter gece modu özelliğini aktif ettiler. Peki bu gece modu nasıl açılır ve nasıl kullanılır? İlk olarak Android işletim sistemine sahip cihazlar için kullanıma sunulan yeni modun devamında ise IOS platformuna geleceği duyurusunu duymuştuk. Sonraki zamanlarda da IOS işletim sistemine de de yenilik entegre edilmişti.

Twitter Gece Modu nedir?twitter gece modu

Twitter gece modu özellikle akşam olduğu zaman telefon ışığı beyaz arayüzle birlikte ciddi şekilde göz yorucu olabiliyor. Aynı zamanda beyaz ışık uykunuzu da kaçırabilir. Tabi ki gözlerinize zarar da veren beyaz ışık için Twitter gece modu özelliğini uygulamalarına tanımlamıştır.

Oluşabilecek olan sağlık problemlerini engellemek isteyen Twitter, içeriğine kattığı gece modu faktörü ile kapalı renklerin hüküm sürdüğü bir platform seçeneğini Twitter kullanıcılarının kullanımına sunuyor. Bu özelliği aktif hale getirdiğinizde tüm Twitter’ın rengi değişiyor ve koyu renklerin hakim olduğu bir arayüze geçiş yapmış oluyorsunuz. Twitter gece modu ile telefonunuzun ekran parlaklığını kısmaya gerek kalmadan uygulama renklerini gece sizi rahatsız etmeyecek renklere çevirebiliyorsunuz. Böylece daha kullanışlı bir hal alan uygulama ile dilediğiniz kadar sorunsuz vakit geçirebilirsiniz. Twitter, kullanıcılarının uygulama içerisinde en rahat şekilde vakit geçirmelerini önemseyerek bu gibi tanımlamaları bünyesine tanımlamış ve kullanıcıların takdirini böylece kazanmıştır. Twitter gece modu özelliğinin nasıl aktif edileceği ile ilgili tanımlama ve açıklamalar aşağıdaki başlıkta detaylarıyla belirtilmiştir. Bu başlık üzerinde belirtilen maddeleri sırasıyla uygulayarak gece modunu aktif edebilir ve sorunsuz kullanımın keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Twitter Gece Modu Nasıl aktif edilir?

Öncelikle Twitter gece modu kullanımı Twitter’ın çıkan son sürümünü güncellemeniz gerekmektedir. Twitter’ın son sürümüne sahipseniz şu adımları izleyerek bu modu aktif hale getirebilirsiniz.

  1. Öncellikle Twitter’a giriş yapın.
  2. Sol üstteki profil fotoğrafınıza basın.
  3. Burada açılan pencerede aşağıda Gece Modu seçeneğini göreceksiniz. Buradaki butonu sağa doğru kaydırın.
  4. Şu an itibarıyla Twitter’da Gece Modu aktif hale geldi. Dilerseniz butonu tekrar sola kaydırarak özelliği kapatabilirsiniz.

Twitter gece modu nasıl açılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter gece modu nasıl açılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter Gece Modu Geldi Mi?

Twitter, yeni getirdiği güncelleme ile birlikte sizlere Karanlık Mod (Gece Modu) özelliği sunmaktadır. Bu mod vasıtasıyla twitter kullanırken arka planınız siyah olabilecektir.

Twitter Gece Modu Avantajları Nelerdir?

Twitter gece modu kullanmanın başlıca avantajı, siyah rengin beyaz renge göre gözleri daha az yormasıdır. Bu nedenle karanlık mod göz sağlığınız için iyi olacaktır.

Twitter Gece Modu Nasıl Aktif Edilir?

Twitter temanızı karanlık mod yapmak istiyorsanız yapmanız gereken yukarıda ki blog yazımızdan, bu konuda bilgi edinmek olacaktır. Yalnızca 5 dakikanızı ayırarak karanlık mod kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir