Twitter Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Twitter, kullanıcıların bilgilerin koruma konusunda ciddi hassasiyet gösteren bir sosyal medya platformudur. Fakat Twitter hesap çalma yöntemleri sayesinde bu hassasiyetler bazen bir işe yaramamaktadır. Uygun yöntemler uygulandığında insanlar, tanıdıklarının Twitter hesaplarını rahatlıkla çalabilmekte ve bu hesapları tamamen ele geçirebilmektedir.

Twitter Hesap Çalma Nedir?

İnsanlar gıcık oldukları ya da şaka yapmak istedikleri kişilerin Twitter hesabını çalmaktan bahseder. Hesap çalmadan kasıt aslında şifre çalmaktır. Bir kişinin kullanıcı adı biliniyorsa ve daha sonra şifresi farklı yollarla ele geçirilirse, hesabı tamamen elinden alınabilir. Bundan dolayı da bu işe hesap çalma adı verilmiştir.

Twitter hesap çalma

Hesap çalma yöntemleri oldukça farklıdır. Fakat burada bilinmesi gereken husus, hesabı ele geçirilecek kişiyi tanıyor ya da bir takım bilgilerini biliyor olmanızdır. Tanımadığınız ve herhangi bir bilgisini bilmediğiniz kişinin hesabını çalmanız mümkün olmayacaktır.

Twitter Hesap Çalma Nasıl Yapılır?

Twitter’da hesap çalmak için farklı yollar vardır. Bunların tamamı “Şifremi unuttum” bölümü üzerinden kullanılır. Bu yöntemlerden ilkinde, hesabı çalınacak kişinin telefonuna sahip olunması gerekir. Dolayısıyla da bu yöntem sadece tanıdık kişilere uygulanabilir. Aşağıdaki adımlar sırasıyla uygulandığında hesap tamamen ele geçirilecektir. Twitter hesap çalma için izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

  • Öncelikle farklı bir Twitter uygulamasından ya da internet tarayıcısından Twitter’a giriş yapılmalıdır.
  • Burada kullanıcı adı ve şifre yazmadan direkt olarak “Şifremi unuttum” bölümüne basılmalıdır.
  • Bu işlemin ardından Twitter, kullanıcılardan telefon numarası, e-mail ya da kullanıcı adı isteyecektir.
  • Buradan kullanıcı adı yazılmalı ve bir sonraki sayfaya giriş yapmak için “Arama” butonuna basılmalıdır.
  • Arama sonucunda hesabı çalınmak istenen kullanıcının Twitter’da kayıtlı olan telefon numarasının son rakamları gözükecektir.
  • Telefon seçilir ve “Devam et” denilir.
  • Böylece telefona bir kod yollanacak ve bu kod sayesinde yeni şifre oluşturulabilecektir.

Yukarıda adımlar sırasıyla izlendiğinde çalınmak istenen hesaba yeni bir şifre tanımlanmış olacak ve böylece bu şifre ile hesaba giriş yapılabilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Nasıl Influencer Olunur?

Bir diğer yöntemde ise telefon numarası yerine mail kullanılır. Bunun için çalınacak olan hesaba ait mailin şifresinin bilinmesi gerekir. Mail şifresi tam olarak biliniyor ise yukarıdaki adımların benzerleri uygulanarak hesap tamamen ele geçirilebilir.

Burada bahsedilen yöntemlerin dışında dene yanılma yoluyla da hesap çalınabilir lakin bu yöntemin işe yarayacağının garantisi yoktur ve başarı oranı oldukça düşüktür. Bundan dolayı da genellikle bu yöntem kullanılmaz.

Twitter Hesap Çalma Yöntemleri Hakkında

Yukarıda Twitter hesaplarını çalmak için kullanılacak yöntemler anlatılmıştır. Burada fark edilmesi gereken en önemli husus, hesap çalmak için mutlak suretle kişinin telefonu ya da mail şifresinin olması gerekiyor. Yani bu yöntemler, bizzat tanınan arkadaş ya da akrabalar için uygulanabilir. Tanınmayan ya da internet üzerinden tanışılan birisinin hesabını çalmak ise neredeyse imkansızdır.

Twitter kişisel verilerin korunması ve güvenlik konusunda gelişmiş sistemler kullanıyor. Bundan dolayı da şifrelere erişim, kullanıcıların hataları olmaz ise imkansızdır.

Twitter hesap çalma nasıl yapılır?

Bazı kişiler ya da internet siteleri, hesap çalma programı ya da uygulamasının olduğunu iddia ederek kullanıcılardan ücret ya da hesapları ile bu uygulamalara giriş yapmasını istemektedir. Bu tür site ya da programların Twitter hesap çalma yetenekleri yoktur ve bundan dolayı da kullanıcıların bunlara karşı dikkatli olması gerekiyor.

Twitter Hesap Koruma Yolları

Twitter kullanıcılarının hesaplarının güvenliğini sağlamaları için hem Twitter şifrelerini hem de mail şifrelerini üçüncü kişilerle paylaşmaması gerekiyor. ayrıca şifreler belirlenirken olabildiğince uzun ve karmaşık şifrelerin tercih edilmesi çok önemlidir. Harf, rakam ve diğer karakterlerin kullanıldığı şifreler son derece güçlüdür.

Twitter’da takipçi ya da favori arttırmak amacıyla bazı uygulamalar indirdiyseniz bunlarda hesabınızda sorunlara neden olabilir. Hesabınız çalınmasa bile arkadaşlarınıza spam mesajlar ve reklamlar gönderen bir bot hesaba dönüşebilir. Bu nedenle kullanıcı adınızı ve şifrenizi isteyen uygulamalardan uzak durmanız tavsiye edilmektedir.

Twitter hesap çalma konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter Türk takipçi satın alma ve Twitter trend topic satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz. Twitter hesap çalma konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Influencer Marketing

Twitter Hesabım Çalınabilir Mi?

Twitter hesabınızın maalesef çalınma ihtimali olabilir. Bunun öüne geçmek için twitter hesabınızın güvenliğinizden emin olmalısınız.

Twitter Hesabımı Nasıl Koruyabilirim?

Twitter hesabınızı korumak için, sizlerden twitter şifreyi isteyen uygulamalara girmemelisiniz. Güvenmediğiniz uygulamaları telefonunuza indirmemelisiniz.

Hiç Tanımadığım Birinin Twitter Hesabını Çalabilir Miyim?

Herhangi bir twitter hesabını çalmak için, o hesabın telefon numarasını veya e-mail adresini kesinlikle bilmeniz gerekmektedir. Aksi halde herhangi bir işlem yapmanız söz konusu değildir.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir