Twitter Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Twitter hesap dondurma işlemi hakkında tüm merak ettikleriniz bu yazıda. Zaman zaman herkes gibi sosyal medyadan uzaklaşma isteği her insana gelebilir. Hatta son zamanlarda ‘Sosyal Medya Detoksu’ adı altında popülerliğini arttıran bir akım bile var. Eğer siz de Twitter’a bir süreliğine ara vermek istiyorsanız bu yazımızda Twitter hesabınızı nasıl donduracağınızı sizlere detaylı bir şekilde anlatacağız.

Twitter Hesap Dondurma İşlemi Nedir?

Twitter Hesap Dondurma İşlemi, Twitter hesabınızı silmeden sadece belli bir süreliğine Twitter hesabınıza sizin ve sizi takip eden insanlar tarafından erişimini engellemektir. Aslında bu dondurma işlemi geçicidir. Çünkü istediğiniz zaman hesabınıza aynı kullanıcı adı ve şifre ile yeniden giriş yapabilirsiniz. Fakat bu dondurma işlemini gerçekleştirmeden önce yedeklemeniz gereken gönderiler ya da twitler olabilir.

Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, Kalıcı olarak hesap silmek ile dondurmak arasında ki farktır. Twitter hesabınızı kalıcı olarak silmeniz durumunda tüm hesabınız bir daha erişilememek üzere devre dışı kalır. Ancak 30 gün süre ile tekrar aktif etme şansınız vardır. Hesap dondurma sürecinde ise, hesabınızı tekrar açmak için belirli bir süre sınırı bulunmaz, bilgileriniz silinmez ve korunur.

Twitter Hesap Dondurma İşleminden Önce Dikkat edilmesi Gereken Adımlar

Twitter’dan artık zevk almıyor olabilirsiniz ve bu süre zarfında kullanmak istemeyebilirsiniz. Lakin kapatmadan önce mutlaka düşünmeniz gereken durumlar mevcut. Çünkü Twitter hesabınızda var olan ve sizin için önemli olan fotoğraflar, anılar olabilir. Bu fotoğraflar Twitter’ı aktif kullandığınız süre boyunca kaybolmayacaktır. Fakat Twitter’ı dondurduğunuz andan itibaren bu fotoğraflara erişiminizi kaybetmiş olacaksınız. Bu sebeple de Twitter dondurma işlemini gerçekleştirmeden önce kaydetmek istediğiniz twitleri, fotoğrafları ya da anıları belli bir yere yedeklemeniz yararınıza olacaktır.  Tüm bunların yanı sıra Twitter üzerinden iletişime geçtiğiniz insanlar bu süre zarfında sizler ile iletişim kuramaz. Bu sebeple de onlara bu durumu haber vermek isteyebilir ya da onlar ile iletişim kurabileceğiniz farklı bir ortam sunabilirsiniz.

twitter hesap dondurma

Twitter Hesap Dondurma İşlemi Nasıl Yapılır?

Twitter Hesap Dondurma İşlemini gerçekleştirmenin iki farklı yolu mevcut. Birincisi hesap dondurma linki ile gerçekleşirken diğeri ise manuel olarak yapılmaktadır.

Manuel yolu anlatarak başlayalım.

Öncelikle hesap dondurmak istediğiniz Twitter hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Hesabınıza giriş sağladıktan sonra ise ana sayfada bulunan ‘…Daha Fazla’ kısmına tıklayın. Bu kısma tıkladıktan sonra karşınıza birçok seçenek çıkacak. Bu seçenekler arasından ‘Ayarlar ve Gizlilik’ kısmına tıklamanız gerekiyor. Daha sonra karşınıza bir ekran gelecek ve bu ekranın orta kısmında yer alan ‘Hesap’ yazan alana tıklamanız ve sayfayı aşağıya kaydırmanız yeterli.  Sayfanın altında yer alan ‘Hesabı Devre Dışı Bırak’ seçeneğine tıkladıktan sonra Twitter dondurma işleminiz gerçekleşecektir. Fakat bu dondurma işlemini gerçekleştirmeden önce saklamak istediğiniz fotoğrafları yedeklemeyi lütfen unutmayın.

Gelelim ikinci yol olan Twitter dondurma linki ile yapılan dondurma seçeneğine:

https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Bu link ile yukarıda anlatılan çoğu işlemi yapmanıza gerek kalmadan son adıma geçiyor ve hesabınızı hızlı bir şekilde dondurabiliyorsunuz. ‘Hesabı Devre Dışı Bırak’ seçeneğine tıklayarak hesabınızı başarılı bir şekilde dondurabilirsiniz.

Twitter Dondurma İşleminden Sonra Tekrar Açılır Mı?

Twitter dondurma işleminden sonra hesabınıza istediğiniz zaman tekrardan kullanabilirsiniz. Twitter, bu işlemi kullanıcıların hesaplarının tamamen silinmesinin yerine bir seçenek olarak kullanıcılarına sunmuştur. Yani hesabınızı tam anlamı ile silmek yerine istediğiniz süre boyunca ara vermiş oluyorsunuz. Böylelikle paylaştığınız gönderiler, attığınız twitler hesabınızı açtıktan sonra aynı şekilde kalacaktır. Twitter kullanmayı yeniden istediğinizde yeni bir hesap açmak yerine dondurmuş olduğunuz hesabınız ile kullanmaya devam etmiş olacaksınız.

Twitter hesaplarınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/twitter-takipci-satin-al

Twitter Hesap Dondurma Mümkün müdür?

Twitter hesabınıza ara vermek istiyorsanız dondurma yapmanız mümkündür. Bu sayede tekrar istediğiniz zaman Twitter hesabınızı açabilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma Süresi Var mıdır?

Twitter hesap dondurma işlemleriniz için bir süre sınırlaması yoktur. Dondurduktan sonra istediğiniz zaman hesabınızı açabilirsiniz.

Twitter Hesap Dondursam Fotoğraflarım Silinir mi?

Twitter hesabınızı dondurduğunuz zaman paylaşımlarınız olduğu gibi kalır ancak siz tekrar hesabınızı açana kadar erişilmez olur. Paylaşımlarınız ve fotoğraflarınız silinmeyecektir.

Dondurulan Hesap Tekrar Açılabilir mi?

Dondurulan twitter hesaplarınızı tekrar açmanız mümkündür. Kolay bir şekilde aktif hale getirebilirsiniz.

Hesap Silme Yapılabilir mi?

Twitter hesaplarınızı istemeniz dahilinde kalıcı olarak silebilirsiniz. Ancak kalıcı olarak sildiğiniz hesabınızın tüm bilgileri kaybolacaktır.

Profil Gizleme Nedir?

Twitter profil gizleme işlemleri, profilinizin sadece sizleri takip eden kişiler tarafından görülmesine imkan verecektir.

Tumblr Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 22 Ortamala: 5]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

2 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir