Twitter Yeni Hamlesi

Twitter Yeni Hamlesi

instagram takipçi satın al instatakipci

Twitter yeni hamlesi ile Instagram uygulamasına rakip olmayı hedefliyor. Facebook ile yarış içerisine giren uygulama 2012 yılında rakibinin değişmesiyle bir adım geriye düştü. Zira Facebook tarafından satın alınan Instagram, artık Twitter’ın yeni rakibi olarak gösterilmeye başladı. İlk başlarda durumu pek ciddiye almayan uygulama 2015 yılında ise Instagram’ın gerisinde kaldı. 3. sosyal medya uygulaması haline gelen Twitter ise artık duruma el atmaya başladı. Zira yeni bir çalışmanın da başlatıldığı duyuruldu. Bu bağlamda yapılan çalışmanın temelini ise son dönemin en popüler sosyal medya araçları emojiler oluşturuyor.

Emoji konusunda geri kalan ve ifade kullanımının da arttığını göz önüne alan Twitter yakın zamanda çalışmalara başladı. Söz konusu çalışmalara göre ise artık kullanıcılara emoji ifadeleriyle yorum yapma imkanı verilecek. Yani kullanıcı bir paylaşıma gülen surat beğenme ifadesi ya da beğenmeme ifadesi ile karşılık verebilecek. Direk olarak ifadelerle yorumlama yapma yeniliği şuan için tamamlanmış değil. Fakat yakın zamanda bir güncelleme olarak uygulamaya gönderilmesi bekleniyor. Bu bağlamda Twitter yeni hamlesi ile Instagramı yakalamayı planlıyor. Zira aynı yorumlama uygulamasını Facebook da gündemine aldı. Hangi uygulamanın daha yakın zamanda çıkış yapacağı ise henüz merak konusu. Twitter’ın elini çabuk tutması şart gibi.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/takipci/yabanci-bot

Akıllı telefonlarda en çok kullanılan uygulamalar sosyal medya uygulamaları olarak biliniyor. Resmi uygulama mağazalarından indirilme oranlarına bakıldığında sosyal medya uygulamalarının ne kadar popüler olduğunu da görebiliyoruz. Son dönemin en popüler uygulama türlerinden biri olarak bilinen sosyal medya uygulamalarını çok fazla indiriliyor. Söz konusu uygulamaların arasında da yeni bir yarışın ortaya çıkmasına neden oldu. Zira artık sosyal medya uygulamaları arasında da en çok kullanıcı sayısına ulaşmak, en popüler uygulama olmak için yeni bir yarışın olduğunu da söylemek gerek. Bu yarışta öne geçebilmek için sürekli yeni güncellemeler yayınlayan sosyal medya uygulamaları arasında en popüler olanlarından da biri Twitter uygulaması. Twitter İçin Yeni Güncelleme geldi.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Durumuna Baktığımı Görmesin 2019

Son dönemde Instagram ile yarış halinde olan uygulama, Instagram’ın ardı ardına gelen güncellemelerine cevap olması amacıyla Twitter İçin Yeni Güncelleme yayınlayacağını duyurdu. Twitter tarafından yapılan açıklama ile beraber söz konusu güncellemenin DM özelliği üzerinde etkili olacağı da açıklandı. Twitter İçin Yeni Güncelleme nin içeriği ise şimdiden beğeni topladı. Zira yeni güncelleme ile beraber artık Twitter üzerinden gönderilen DM’lerin karşı taraf tarafından okunup okunmadığı da belli olacak. Eğer mesaj karşı taraf tarafından okunduysa o zaman sosyal medya uygulamalarında alışık olduğumuz şekilde mesajın içerisinde mavi tikle okundu ibaresi yer alacak. Söz konusu güncellemenin uygulamaya ne kadar beğeni kazandıracağı ise merak konusu.

Instagram Haberleri hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Twitter Yeni Hamlesi
4.5 (89.59%) 490 vote[s]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir