Instagram gelişim

Twitter Kan Kaybediyor Instagram İse Yükseliyor

Sosyal medya uygulamalarında önemli olan popülerliği ve güncelliği olmaya başladı. Teknolojinin gelişmesiyle beraber bu yönde birçok uygulama ortaya çıktı ama belki de çok azı yeteri kadar popülerlik ve önem kazanabildi. Bu uygulamalarında başında Facebook, Twitter ve Instagram geliyor. Tabi bir kere adının duyulması ya da bir kere popülerliği yakalamak sosyal medya uygulamalarının geleceğe olduğu anlamına gelmiyor. Zira uygulamanın sürekli güncel olması ve değişen istekleri karşılaması da gerekiyor. Bu bağlamda birçok uygulamanın sadece değişen istekleri karşılayamamasından bile yok olma eşiğine gelmeye başladığını görüyoruz.

Son dönemde kan kaybetmeye başlayan sosyal medya uygulamalarından birisi de Twitter. İlk çıktığı zamanlarda çok büyük bir yenilik olarak gösterilen uygulama kısa sürede hızlı bir yükseliş yakalamıştı. Yakaladığı yükseliş sonucunda milyonlarca aktif kullanıcıya ulaşan Twitter yavaş yavaş diğer sosyal medya uygulamalarının da arkasına düşmeye başladı. Özellikle Twitter’ın en büyük rakiplerinden biri olarak gösterilen Instagram’ın popülerliğini iyice arttırması ve 400 milyon kullanıcı rakamına ulaşması Twitter’ın epey bir geriye düşmesine neden oldu. Yaşanan bu düşüş sonrasında ne tür hamleler gelir bilinmez ama geriden gelmesine rağmen Instagram’ın rakibine fark atmaya başladığını söyleyebiliriz. Bu durumda görselliğin önemli hale gelmesinin de etkisinin olduğu kesin. Ama sadece bu nedenden dolayı da Twitter’ın geriye düştüğünü söylemek yanlış olur. Zira bu uygulamada da görsel yön sıfır değil.

Twitter Kan Kaybediyor Instagram İse Yükseliyor
4.5 (89.58%) 334 votes

Bir önceki yazımız olan Windows 10 İçin Instagram Yolda başlıklı makalemizde Instagram Lumia, Microsoft ve Windows 10 hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılarımız :
Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Instagram TV ( İGTV ) Kanal Açma
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir