Twitter Karakter Sayısı Nedir?

Sosyal paylaşım sitesi olan ve çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilen Twitter uygulaması bünyesinde farklı özelliklere yer verilmiştir. Bunlardan birisi atılan tweetler için belirlenen karakter sayısıdır. Bilindiği üzere daha önceleri bir tweet atılırken 140 karakter sınırı mevcuttu. Ancak gelen güncelleme ile Twitter karakter sayısı 280 olmuştur. Twitter’da yapılan değişiklikler kullanıcılara sunulmaktadır ve örnek olarak 140 karakter sınırının esnetilerek 280’e çıkarılması gösterilebilir.

Twitter Karakter Sayısı

Twitter karakter sayısı için yapılan çalışmalar neticesinde belirlenen 140 karakter sınırı değiştirilerek 280’e çıkarılmıştır. Sosyal medya uygulamaları arasında popüler olanlardan biri Twitter’dır ve burada kullanıcılar tweet atarken bir yandan da fotoğraf veya video paylaşabilmektedir. iOS veya Android için twitter uygulamasından bir fotoğraf paylaşılacağı zaman fotoğrafta filtreleme, kırma işlemi uygulanabilmekte, ayrıca çıkartma eklenebilmektedir.

Twitter’da Fotoğrafa Çıkartma Ekleme

Twitter karakter sayısı 280 olmuştur ve kullanıcılar attıkları tweette yer alan fotoğrafa çıkartma ekleyebilmektedir. iOS için veya Android için Twitter uygulamasında bir fotoğrafa çıkartma eklemek için önce tweetle simgesine dokunun. Sonrasında fotoğraf simgesine tıklayın. Çıkartma arşivini açmak içinse seçilen fotoğraftaki çıkartma simgesine dokunun. Seçtiğiniz çıkartmaları basılı tutup sürükleyerek fotoğrafta istediğiniz konuma getirebilirsiniz. Bir çıkartmayı fotoğraftan silmek içinse çıkartmayı basılı tutup çöp kutusu simgesi görününceye kadar ekranın alt kısmına sürükleyebilirsiniz.

Bir tweet içerisinde kişileri etiketleyebilirsiniz. Kişileri eklemek için “Bu Fotoğrafta Kim Var?” Seçeneğine tıklayın. Etiketlemek istediğiniz kişinin tam ismini veya kullanıcı adını yazarak “Bitti” öğesine dokunun.

Yapılan güncelleme sonucunda Twitter karakter sayısı 140’tan 280’e çıkmıştır. Kullanıcılar twitter uygulamasında ankette yapabilmektedir. Kendi anketinizi oluşturabilir, sonuçları anında görebilirsiniz. Twitter’da bir ankete oy vermek için tercih ettiğiniz seçeneğe tıklamanız yeterlidir. Bir ankete yalnızca bir defa oy verilebilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Facebook Veri İhlali Türkiye’de Kaç Kullanıcıyı Etkiledi?

Twitter karakter sayısı nedir konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter gerçek takipçi satın alma ve Twitter gerçek beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter karakter sayısı nedir konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter Karakter Sayısı Nedir?
5 (100%) 1 vote

Bir önceki yazımız olan Instagram Gönderisini Kaydedenler Görülebilir mi? başlıklı makalemizde instagram gönderi kaydetme ve instagram gönderimi kaydedenleri görme hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir