Twitter Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Twitter Karanlık Mod Nasıl Yapılır?

Twitter uygulaması kullanıcıları tarafından uzun zamandır merakla beklenen twitter karanlık mod seçeneğini aktif hale getirdi. Kullanıcıların özellikle gece geç saatlerde girdiği uygulama, ekranın aşırı parlaklık vermesi nedeniyle kullanıcıların gözünü yoruyordu. Pek çok kullanıcı bu durumdan şikayetçiydi. Twitter ise bu sorun üzerine uzun zamandır çalışıyordu. Kullanıcılarına sunduğu twitter gece modu özelliğiyle sorunu çözmüş oldu. Özellik ilk çıktığında arka plan siyah renk değil, koyu lacivertti. Kullanıcıların bu özelliği beğenmemesi nedeniyle lights out özelliği getirilerek arka plan siyah rengini kazanmış oldu.

Twitter Karanlık Mod Nedir?

Twitter uygulamasının kullanıcılar tarafından gece geç saatlerde kullanıldığı bilinen bir gerçek. Ancak uygulama ekranının yaydığı aşırı parlak ışık pek çok kullanıcının göz sağlığını kötü yönde etkiliyor. Parlaklık düşürmek, arka plan rengini daha koyu hale çevirmek gibi işlemlerse her zaman yeterli olmuyor. Bunun yanı sıra ekranın yaydığı aşırı parlaklık telefonun pil ömrünü de azaltıyor. Bu nedenle twitter gece modu üzerinde çalışmaya başladı. İlk kullanıma sunduğu özellik siyah renk olmadığı için beğenilmedi. Fakat twitter lights out özelliğiyle bu sorunu da ortadan kaldırdı. Twitter’ın arkasından Instagram gibi pek çok popüler uygulama karanlık mod özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı. (Twitter Destek)

twitter karanlık mod

iOS Cihazlarda Gece Modu Nasıl Açılır?

Twitter gece modu ilk olarak ios cihazlarda kullanıcılara sunuldu. Pek çok kullanıcı vakit kaybetmeden bu modu kullanmaya başlasa da bazı kullanıcılar lights out özelliğini nasıl aktif hale getireceklerini bilmiyor. Sizler için aşamalı olarak ios twitter gece modu nasıl açılır anlattık.

-iOS mobil cihazınız üzerinden Twitter uygulamasına giriş yapın.

-Açılan uygulama ekranını sağ tarafa doğru kaydırın.

-Ekrana açılacak olan menü seçenekleri arasından ayarlar ve gizlilik seçeneğine dokunun.

-Ekrana yeni açılacak menü seçenekleri arasından görüntü ve ses yazılı olan seçeneğe dokunun.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitter

-Ekrana karanlık mod yazılı bir seçenek gelecek. Bu seçeneğe dokunarak aktif hale getirin.

-Aktif hale getirdikten sonra tekrar alt kısımda seçenekler belirecek. Bu seçenekler arasında ışıklar kapalı yazan seçeneğe dokunun.

iOS cihazınızda twitter gece modu aktif hale gelmiş oldu.

Android Cihazlarda Gece Modu Nasıl Açılır?

Android destekli akıllı cihazlarsa twitter gece modu özelliğiyle iOS kullanıcılarından 4 ay sonra tanıştılar. Pek çok android kullanıcısıysa twitter karanlık mod nasıl aktif hale getirilir bilmiyor. Oldukça basit bir işlem olan twitter gece modu aktifleştirme işlemini sizin için aşamalı şekilde anlattık.

  • Android mobil cihazınız üzerinden Twitter uygulamasına giriş yapın.
  • Profil resminize dokunun. Karşınıza bir menü açılacak. 
  • Bu menü üzerinde Ayarlar ve Gizlilik yazan seçeneğe dokunun.
  • Açılacak olan yeni menü üzerinde karanlık mod yazan seçeneğe dokunun ve kapalı konumdan açık konuma getirin.

Böylelikle android cihazınızda twitter lights out özelliğini aktif hale getirmiş oldunuz.

Twitter hesabınızı geliştirmek ve yükseltmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/twitter/takipci-satin-al/yabanci-gercek

Twitter karanlık (gece) modu ile pil tasarrufu sağlar mıyım?

Karanlık modu kullandığınızda pilinizi daha az tüketen siyah ışıklar kullanılacağından pil kullanımınız da tasarruf sağlanır.

Twitter güncellemesi bana gelmedi?

Twitter güncellemerini iOS ya da android marketlerden uygulumalar kısmında güncellemeri kontrol ederek düzenli olarak yapabilirsiniz.

Twitter gece modu ne için kullanılır?

Twitter gece modunu pil tasarrufu ve gece gözlerinizi yoracak farklı ışıklar yerine gözü yormayan siyah ışıklar sayesinde gözleriniz daha rahat olur.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir