Twitter Lite Uygulaması Yayınlandı! Nedir Bu Lite?

Twitter Lite Uygulaması Yayınlandı! Nedir Bu Lite?

instagram takipçi satın al instatakipci

Sosyal medyanın kullanımı akıllı telefonlara indi. Çok az uygulamanın web sürümü üzerinden kullanıldığını görüyoruz. Hatta başta Instagram olmak üzere birçok uygulamanın da sadece mobil üzerinden kullanıldığını biliyoruz. Bu durum bir yandan sosyal medya uygulamalarının hemen her yerde kullanılabilmesini sağlıyor, bir yandan ise internet tüketimi konusunda kullanıcılar sıkıntılı durumlarla karşı karşıya kalabiliyor. Sosyal medya uygulamaları ise “veri sınırlama”, “tasarruf modu” gibi eklentilerle internet kullanımını en aza indirmeye çalışıyor. Bu konuda son adım ise bir dönem Instagram’ın en büyük rakibi olan Twitter attı. Dün yapılan açıklama ile Twitter Lite uygulamasının yayınlandığı belirtildi.

Twitter Lite Nedir?

Öncelikle Twitter Lite uygulamasının tam olarak ne olduğundan söz edelim. Uygulamanın ana Twitter uygulamasından hiçbir farkı yok. Aslında fark mobil veri tüketiminde. Yeni versiyon mobil veri tüketmemek üzerine özelleştirilmiş olan bir versiyon. Ayarlar üzerinde yapılan düzenlemelerle beraber uygulamanın özel veri sınırlandırmaları kazandığı belirtiliyor.

Yani mobil veri tüketimi minimum seviyeye indiriliyor. Bunun dışında bir de “Extreme Data Saver” sistemi sunuluyor. Yani kullanıcılar isterlerse girdikleri profillerde fotoğrafların yüklenmesini engelleyebiliyor. Sadece istenen fotoğraf veya videoların yüklenmesi sağlanıyor. Ana uygulamaya göre %70 oranında daha az internet harcayan uygulamanın tek eksiği, çoklu hesap desteğini sunmuyor olması. Bunun için yine ana Twitter uygulamasına girmeniz gerekiyor.

Twitter Lite Ne Zaman Yayınlanacak?

İnternet hızı yavaş olan veya mobil veri kullanımının sıkıntı olduğu ülkelerde kullanıma girmeye başlayan uygulamanın, doğrudan Flipinler’de yayına girdiği belirtildi. Söz konusu uygulamanın dünya genelinde de yayınlanacağı belirtiliyor. Fakat ülkemizde dahil olmak üzere diğer ülkeler ne zaman Twitter Lite uygulamasının yayınlanacağı bilinmiyor.

Twitter tarafından yapılan açıklamada da çalışmaların devam ettiği ve kısa süre içerisinde uygulamanın birçok ülkede kullanılabilir olacağı açıklaması da geldi. İnternet kullanımını bir hayli azaltacağı görülen yeni adımın Twitter uygulamasının kullanımını nasıl etkileyeceği ise merak konusu.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram'da Takipçi Satın Almanın Zararları Var mı?

Belki de kullanıcıların bu şekilde uygulamaya ilgisinin artacağı düşünüyor. Uygulama içi aktivitenin bu şekilde artırılıp artırılmadığını göreceğiz. Eğer istenen yükseliş elde edilecek olursa, Twitter’ın yeni uygulaması üzerine yoğunlaşacağı belirtiliyor.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Twitter Lite Uygulaması Yayınlandı! Nedir Bu Lite?
4.4 (88.93%) 242 vote[s]

  1. Özlem

    Mobilden veri tüketimini azaltmak için güzel bir uygulama olarak görünüyor. Umarım yakın zaman instagram içinde böyle bir özellik gelir. Whatsapp daolduğu gibi fotoğraf ya da videolar ilk etapta hemen yüklenmeyip de biz üzerine tıklayınca yüklense daha güzel olur.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir