Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır?

Twitter’dan nasıl para kazanılır; belirli alanda uzmanlıkları bulunan hesaplar reklam yayını yaparak ve hazırladıkları hesapları satarak Twitter üzerinden gelir elde edebilmektedir. Twitter dünya çapında en yüksek kullanıcıya sahip ilk 5 sosyal medya uygulamasından biri olarak, her alan ile ilgili uzmanlıklara sahip kişilerin rağbet görmesine ve kâr elde etmesine olanak sağlamaktadır. Sahibi olduğunuz hesaplarda doğru anda doğru müdahalelerde bulunarak takipçi sayınızı arttırabilir, reklam satışı yapabilir ya da hesaplarınızı satabilirsiniz. İşte Twitter Para kazanma yöntemleri!

Twitter’dan Nasıl Para Kazanılır ve Twitter Takipçi Nasıl Kasılır?

Twitter’dan nasıl para kazanılır sorusuna doğrudan yanıt vermek için öncelikli olarak Twitter üzerinden hitap edeceğiniz kitleyi belirlemeniz gerekiyor. Bu kitleyi doğru şekilde yöneterek, doğru zamanda doğru twitleri atarak, RT ve Fav alarak kitlenizde olumlu etkiler doğurabilirsiniz. Twitter üzerinde takipçi kasmak ve para kazanmak istiyorsanız aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

 • Mesleki uzmanlık.
 • Takipçi kazanımı.
 • Reklam satışı.
 • Alternatif iş kollarıyla işlerinizi birleştirin.
twitter para kazanma

Uzmanlık

Belirli bir alan içerisinde uzmanlığınızın olması, Twitter alanında daha fazla rağbet görmenize sebep olacaktır. Örneğin Psikoloji alanında uzman biri olarak gündeme dair değerlendirmelerde bulunabilir, psikoloji alanında uzman yapılarla ilgili Twitler hazırlayabilir, ünlü düşünürlerin sözlerini paylaşabilir ve psikoloji ile ilgilenen kişileri takip edip geri takip alabilirsiniz. Bu da size kısa süre içerisinde daha fazla RT ve FAV almanıza olanak sağlayarak daha fazla takipçiye hitap etmenize olanak sağlayacaktır. Daha fazla insana hitap etmeniz de daha fazla takipçiye ulaşabilmenizi sağlayacaktır. Buna ek olarak alternatif uzmanlık dallarınız varsa (arıcılık, tahta oymacılığı, sanatçılık vs), bu alanlarla ilgili hazırladığınız materyalleri ya da hizmetlerinizin satışını gerçekleştirebilirsiniz.

Twitter Video İndir işlemleri hakkında bilgi almak için tıkla!

twitter para kazanma

Takipçi

Twitter’dan para kazanmak için en çok kullanılan yöntemlerin başında twitter takipçi kasmak geçmektedir. Üst kısımda da açıkladığımız gibi, belirli alanlarda uzmanlık taşıyan kişiler daha hızlı takipçi kasarak kullanıcılara daha hızlı şekilde reaksiyon oluşturabilmektedir. Takipçi kazanmak için belirli sitelerde satılan “takipçi satın al” gibi hizmetlerden faydalanmanız, sizin ya da Twitter sayfanız adına spam tehlikesi oluşturabilmektedir. Organik bir yapı oluşturmaya özellikle dikkat etmenizde fayda var.

Twitter Reklam hakkında detaylı bilgi linkteki yazımızda!

Reklam Satışı

Twitter üzerinde yukarıdaki iki koşulu oluşturduktan sonra en hızlı para kazanma yönteminiz reklam satışı olacaktır. Çeşitli kurumlar, sayfalar ve şirketler, Twitter RT yapmanız ya da Twit atmanız karşılığında size ücret ödeyecektir. Çeşitli reklam kampanyaları düzenlenebilmektedir. Örneğin Twitter isminizi güncelleme, Twitlerinizde düzenli olarak belirli bir firmanın adını kullanma, belirli bir kelime öbeğini Trend Topic’e sokmanız karşılığında ücret alabilirsiniz.

İş Ortaklıkları

İş ortaklıkları Twitter üzerinde ki en güçlü gelir kapısıdır. Örneğin Twitter üzerinden bir marka ile ilgili paylaşım yaparak, o ürüne giden ziyaretçi başına ücret alabilir, o ürünü satın alan kişi başına komisyon alabilir ya da kendi ürünlerinizi satabilirsiniz. Ayrıca sitemiz üzerinden Twitter hesap gizleme hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara erişebilirsiniz.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılır?
Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Konu yazı ve içerik paylaşmak olduğunda günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olan Twitter’da kelimelerin gücü küçümsenemeyec...

Twitter Hizmetleri Alabileceğiniz En İyi 7 Site
Twitter Hizmetleri Alabileceğiniz En İyi 7 Site

Twitter hem ülkemizde hem de dünyada en fazla kullanılan uygulamalardan birisidir. Twitter uygulamasını diğer sosyal mecralardan ayıran en büyük özell...

Twitter Reklam Nasıl Verilir? konusu hakkında bilgi almak için yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Twitter’dan para kazanma genel anlamda, belirli alanlarda uzmanlıklara sahip kişilerin hesapları üzerinden reklam gelirleri elde etmesi ya da hesaplarını satması üzerinden kazanılmaktadır.

Twitter’dan takipçi kasmak için yapılmamış olan yapmayı amaçlayan özgür içerikler üretmeniz, keyifli vakit geçirmeyi garanti edecek konseptler oluşturmanız ve hedef kitlenizi iyi tanıyarak doğru zamanda doğru hamleyi yapmanız gerekmektedir.

Twitter’dan para kazanma yöntemleri hesabınız ve kendiniz adına güvendiğiniz alana göre şekillenmektedir. Bu yöntemler; belli bir alanda uzmanlığı konsept haline getirme, yüksek sayıda takipçi kitlesine erişme, reklam üzerinden hizmet ya da ürün satışı ve sosyal medya içerisinde geliştirilen iş ortaklıkları şeklinde kategorize edilebilir.

Twitter üzerinden para kazanmak için belli bir kitlenizin olması gerekir. Bu kitlenin büyüklüğü yaklaşık 10 bin takipçi kadar olmalıdır.

Twitter fenomenlerinin kazandığı ücretler takipçi sayılarına ve aldıkları reklamlara göre değişmektedir. Twitter fenomenlerinin reklamla ilgili tweetler atarak aylık 5 bin ila 30 bin TL arasında kazanç sağladıkları öngörülüyor.

Öncelikle Twitter reklam hesabı oluşturmanız gerekli. Reklamınızın hedeflerini ve reklamı ulaştırmak istediğiniz hedef kitleyi belirlemelisiniz. Son olarak kampanyanızı başlatarak Twitterda reklam verebilirsiniz.

Enes Bulut

Yazılar: 474

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 52 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Berkay
  Berkay

  twitterdan para kazanıldıgını biliyordum yöntemlerini merak ediyordum merakımı gidermiş oldum teşekkürler faydalı bir blog

 2. Osman
  Osman

  twitterdan nasıl para kazanabilinir bunun yöntemlerinin neler olduğu ile alakalı güzel bir içerik teşekkür ederiz