Twitter Profili Aramalara Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter Profili Aramalara Kapatma Nasıl Yapılır?

Twitter Uygulaması ve Özellikleri

Twitter sosyal medya platformları arasında kullanıcıların tercih ettiği bir uygulamadır ve çeşitli özellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Twitter hesabı bulunan bireyler yazdıkları tweetlere fotoğraf ve video ekleyerek paylaşabilmektedir.  Ayrıca kullanıcılar twitter profili aramalara kapatma işlemini de yapabilmektedir. Bizde hazırlamış olduğumuz yazımızda Twitter profili aramalara kapatma işlemine dair bilgileri vermeye çalışacağız.

Twitter Profili Aramalara Kapatma

Twitter’da bireyler gönderilerini takipçileriyle paylaşmakta, fotoğraflar eklenirken üzerinde düzenleme yapılması mümkün olmakta, emoji eklenmektedir. Twitter uygulamasında bulunan Ayarlar ve Gizlilik bölümündeki Gizlilik ve Güvenlik seçeneği içerisinde kullanıcılar istedikleri şekilde ayarları düzenlemektedir. Twitter profili aramalara kapatma işlemi de buradan yapılmaktadır. Twitter hesabına giriş yapıldıktan sonra Ayarlar ve Gizlilik seçeneği tıklanarak Gizlilik ve Güvenlik kısmına gidilebilir. Daha sonra ise burada bulunan Keşfedilebilirlik bölümündeki “Başkalarının seni e-posta adresinle bulmalarına izin ver” ya da “Başkalarının seni telefon numaranla bulmalarına izin ver” seçeneklerinde yer alan tiklerin kaldırılması durumunda artık Twitter uygulamasında sizi arama kısmında aratacak olan kişiler cep telefonu numaranızı veya mail adresinizi yazarak bulamayacaktır. Twitter profili aramalara kapatma uygulaması bu şekilde tamamlanabilmektedir.

Tweetleri Korumaya Alma

Instagram ve Facebook ile birlikte dünya genelinde bilinen bir sosyal medya uygulaması olan Twitter‘da kullanıcılar dilerse tweetlerini korumaya almaktadır. Bunun içinde aynı şekilde Gizlilik ve Güvenlik bölümünde yer alan Tweet gizliliği kısmındaki “Tweetlerini korumaya al” seçeneği tercih edilmektedir.

Twitter ayarlarında fotoğraf etiketleme, direkt mesajlar gibi farklı seçenekler kullanıcılara sunulmaktadır.  Popüler sosyal medya uygulamaları arasında yerini alan Twitter’da daha önce 140 karakter ile tweet atılıyordu. Gelen güncellemeyle bu durum değişti ve kullanıcılar artık 280 karakterle tweet yazabilmektedir. Uygulamada hem fotoğraf hem de video paylaşımı yapılmaktadır. Sosyal medya uygulamaları yaptıkları güncellemelerle kullanıcıları yeni özelliklerle buluşturmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır

Twitter profili aramalara kapatma nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter profili aramalara kapatma nasıl yapılır konusundaki videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hesabın Koşullarımızı İhlal Etti Hatası

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir