Twitter Profilime Kimler Baktı? Öğrenmem Mümkün Mü?

Twitter Profilime Kimler Baktı? Öğrenmem Mümkün Mü?

Twitter profilime kimler baktı öğrenebilir miyim diyorsanız doğru yerdesiniz. Bilmeniz gereken tüm noktalara değinilmiştir. Twitter; siyaset, ekonomi ya da ilgi duyduğunuz her hangi bir konuda takip edebilme üzerine kurulu bir sistem. Buradan dünya genelinde istediğiniz herhangi bir kişiyi takip edebiliyorsunuz. Milyonlarca takipçiye sahip, bu güçlü uygulama diğer bir çok uygulama gibi etik ilkelere önem vermektedir. Bunlardan bir tanesi de güvenlik ilkesi. Bu kapsamda bazı konularda, kısıtlanmaktasınız.  Twitter profilime kimler baktı? Bakan kişileri öğrenebilir miyim? Bu yazıda hepsine cevap bulacağız. Buyurun başlayalım.

twitter profilime kimler bakti ogrenmem mumkun mu 2019

Twitter Profilime Bakanları Öğrenebilir miyim?

Twitter, bir çok kişi arasında etkileşime olanak sağlayan bir sosyal medya uygulaması. Bir çok kişi birbirini ve ilgi duyduğu tanınmış kişileri takip etmektedir. Bu uygulamayı bu kadar popüler yapan ise bu hesapları o kişilere ait olması. Ve söylediklerini ilk ağızdan duyabilmek.

Bu kadar yoğun kullanıcı kitlesinin olduğu yerde, güvenli önlemi almamak kötü sonuçlara yol açabilir. Bu nedenle diğer bir çok sosyal medya uygulaması gibi, Twitter da güvenlik ilkesini üst düzeyde tutuyor. Peki güvenlik bu kadar sıkıysa, Twitter profilime kimler baktı, bunu öğrenmek mümkün mü? Üzgünüz ki bu sorunun cevabı hayır. Profilinize kimler baktı, bunu hiçbir zaman öğrenemezsiniz.

Twitter Profilime Bakanları Nasıl Öğrenirim?

Her gün yeni uygulamalarla karşı karşıya kalıyoruz. Bunlardan bazıları da Twitter alanında. Görülen o ki bir çok uygulama, Twitter profilinize kimlerin baktığını göstermeyi vaat ediyor. Bu uygulamaları kullandığınızda, oldukça iyi bir sistemleri vardır. Siz profilinize bakanları öğrenmek isterken, rastgele takipçilerinizden bazı kişiler listelenir! Siz de o kişilerin profilinizde gezindiğini düşünürsünüz. Oysa tamamen takipçileriniz arasında kura ile yapılan bir sistematik çalışmadır.

Bu tür uygulamaların bir çoğu, zaman kaybı yaşattığı gibi para kaybına da neden olmaktadır. Bu nedenle gerçeklik payı olmadığını bilerek, böyle uygulamalara itibar etmeyin! Bu tür yerlere kullanıcı adı ve şifre gibi özel bilgilerinizi vermeniz durumunda, hesabınız tehlikeye girecektir. Hesabınızın güvende olması için, özel bilgilerinizi hiçbir yerle paylaşmamaya özen gösterin.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitter Hesap Kurtarma Nasıl Yapılır?

twitter profilime kimler bakti ogrenmem mumkun mu 2019

Bu konuyu maddeler halinde özet geçersek:

  • Twitter, gizlilik ilkesine büyük oranda dikkat eden bir uygulamadır. Bu nedenle kimin profilinize baktığı bilgisini size göstermez. Böyle bir hizmet vermemektedir. Hal böyle olunca, Twitter’ın kendisinin bile bilmediği ve göstermediği bir bilgiyi, hiçbir uygulama size gösteremez! Bunun bilincinde olun.
  • Bu tür tanımadığınız yerlere, kişisel bilgilerinizi vermeniz sakıncalıdır. Sizin hesap bilgilerinizi kullanarak ne yapacağını bilemezsiniz. Bu nedenle zarar görmemek adına, kullanıcı adı ve şifre gibi özel bilgilerinizi hiçbir yerle paylaşmayın.
  • Twitter profilinize kimlerin baktığını bilmemektedir. Hizmet olarak vermediği için, bu özel bilgilerin üzerine gitmez.

HATIRLATMA: Sadece bu alanda kullanıma sunulan değil, tüm sosyal medya uygulamaları konusunda temkinli olmalısınız. İndirmeden önce kaç yıldızı var, yorumlar ve beğeniler neler gibi noktalara dikkat edin. Buraları incelemeden hiçbir uygulamayı indirmeyin. (Uygulama yorumları genellikle etkili olmaktadır.)

twitter profilime kimler bakti ogrenmem mumkun mu 2019

Twitter Profilime Kimler Baktı Uygulamaları Güvenilir mi?

Yukarıdaki yazıda Twitter profilime kimler baktı uygulamalarının çoğunun sağlıklı olmadığına değindik. Bu uygulamaların genel olarak çalışma prensiplerinden bahsedelim. Bu uygulamayı kullanan herkes, belli bir alanda toplanır. Oradaki herkes bunu kullanan kişilerdir. Siz uygulamayı kullanmak istediğinizde, oradan karşınıza kişiler çıkarılır. Aynı şekilde onlar kullanmak istediğinde de karşılarına siz çıkarsınız. Gördüğünüz gibi sistem bu şekilde işliyor.

Bu tür uygulamaların en büyük amacı reklam almak. Sizlere reklamlar gösteriyor ve bundan para kazanıyor. Bazı uygulamaların amacı bu olsa da, bazılarınınki çok daha tehlikeli olabilir. Siz uygulamayı kullandığınızda, hesabınıza ait özel bilgiler kaydedilmiş olacak. Bu bilgileri kullanarak sizden habersiz uygun olmayan bir şeyler yapabilir. Bu da hesabınıza bulaştırdıkları, özel virüsleri sayesinde olur.

Hesabınıza bulaşan virüsler, kendilerinin lehinde olan alanlarda paylaşım yapar. Arkadaşlarınıza otomatik mesajlar atabilir. Ve uygunsuz içerikler yayınlayabilir. Kısacası hesabınızı ele geçirir. Gönderdikleri mesajlarda ya da paylaşımlarda genellikle link olur. Bu linke tıklayan kişiler, aynı şekilde virüsü alır. Ve virüs bu şekilde kişiden kişiye yayılarak amacına ulaşır. Twitter profiline bakanları öğrenme virüsü gördüğünüz gibi, kötü sonuçlara yol açmaktadır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitter

Bu sorunlarla karşılaşmamak adına, size bazı hizmetler vaat eden kişileri öncelikle araştırın. Böyle bir hizmetin gerçek olup olmayacağını öğrenin. Sonrasında bu uygulama hakkında bilgi edinin. Bu tür önlemler almak, hesabınızın güvenliğinin tehdit edilmesinin önüne geçmiş olacaktır.

twitter profilime kimler bakti ogrenmem mumkun mu 2019

Sonuç

Bu yazıyı, buraya kadar okuduysanız Twitter profilime kimler baktı sorusuna cevap bulmuşsunuz demektir. bundan sonra hangi alanlarda tedbirli olmanız gerektiğini öğrendiniz.

Yazımız umarım, sorularınıza cevap bulmuştur. Sonraki konuda görüşmek dileğiyle.

Twitter profilime kimler baktı?

Twitter profilime bakanları bulma tarzında hizmet veren site ve uygulamalara güvenmemenizi tavsiye ederiz. Bu siteler hesap bilglerinizi alarak hesabınızı ele geçirebilirler.

Twitter’da beni takip etmeyenleri bulma?

Twitter’da beni takip etmeyenleri bulmak için takip ettiğiniz kişi listesine gelerek, buradan sizi takip eden kullanıcıların yanında seni takip ediyor yazısı çıkmaktadır. Sizi takip etmeyenleri bu şekilde bulabilirsiniz.

Twitter’da hesabınızı görüntüleyen kişi sayısı nereden öğrenilir?

Twitter istatistikleri kullanarak aylık ve günlük olarak hesabınızı ziyaret eden kullanıcı sayısını ya da tweetleriniz ile ilgili detayları görüntüleybilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
4 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Twitter acilmiyor önce bir açın ondan sonra düşüncelerimizi bildirelim ..kaç gündür hem kapalı hem giriş e izin verilmiyor ne iş anlamadım valla ..bu ve rezalet ..Bide gelişiyordu hani nerde resmen geriliyoruz. .😠😡