Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir?

Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir?

Twitter sesli tweet atma özelliği nedir; kullanıcılarına 280 karakter ile sınırlandırılmış yazılar paylaşmasına yardımcı olan Twitter, artık paylaşımlarında sesli Tweet’ler de atabilecekler. Bu sayede yazılarının yanında 140 saniyeye kadar ses kaydı da paylaşımı yapabileceksiniz. Şimdilik IOS için sunulan bu hizmet, yakın zaman içerisinde diğer platformlar için de hazır hale gelecek gibi görünüyor. Twitter dünyasının, alternatif sosyal medya mecralarına göre daha hızlı tüketilen içerikleri, kullanıcılar açısından daha fazla rağbet görmesine sebep olan etkenken, 140 saniyelik ses kayıtlarının kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu.

Twitter Sesli Tweet Atma Özelliği Nedir ve Nasıl Sesli Tweet Atılır?

Twitter sesli tweet atma sayesinde artık iletişim kıstasında görsel, yazılı içerik ve video içeriğin yanında ses kayıtlarını da eklemiş oldu. Bu yenilik de platformun kullanıcıları arasında fikir ayrılığı yaşanmasına sebep oluyor. Twitter üzerinden sesli tweet atmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  • Yeni Tweet atma sekmesine tıklayın.
  • Sağ alt kısımda yer alan mikrofon sekmesine basılı tutun.
  • Ardından da kaydettiğiniz sesi düzenleyerek paylaşın.

Paylaştığınız ses dosyalarıyla ilgili düzenlemeler 140 saniyeye kadar sürebilmektedir (2 dakika 20 saniye). Bu sayede bir konserde ses kaydı oluşturabilecek ya da arzu ettiğiniz diyalogları doğrudan takipçilerinizle paylaşabileceksiniz. Tek yapmanız gereken belirlediğiniz aralıklar içerisinde doğru paylaşım kümelerini hazırlayarak kullanıcılarınıza yönlendirmek olacak. Twitter yeni özellikleri içerisinde yer alan bu özellik daha öncesinde Messenger, WhatsApp ve Instagram gibi sosyal medya platformlarında birebir konuşmalarda yer alırken, burada doğrudan bir paylaşım alanı yarattığı için ne gibi etkiler yaratacağı da merak konusu.

twitter sesli tweet

Twitter daha önce yaptığı yeniliklerle birlikte 140 karakter ile sınırlı olan paylaşım kümesini 280 kelimeye kadar çıkartmış ve bu da kullanıcıların sitenin prensiplerinin değişmesine sebep olduğu için olumsuz geri dönüşler yapmasına neden olmuştu. Şimdi gelen ses kaydı özelliğiyle de birlikte paylaşım faktörlerinde değişiklikler meydana gelmesi kaçınılmaz olarak gerçekleşeceği için ne gibi tepkiler doğuracağı merak ediliyor.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitter Dil Değiştirme Nasıl Yapılır?

Twitter Sesli Tweet Nereden atılır?

Twitter sesli tweet atma özelliği maalesef şu an sadece IOS işletim sisteminden atılabilmektedir. Yakın zamanda gerçekleşecek güncellemeler ile birlikte alternatif platformalardan da atılabilmesi mümkün hale gelecek. Şu an deneme sürümünde olan bu kullanım yapısı, birçok kişi için büyük bir yenilik doğuruyor. Twitter’ı kullanan birçok engelli birey de ses kaydı ile iletişim kurma katsayısı ile birlikte artık daha rahat bir şekilde iletişim kurabilmenin heyecanını yaşıyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz, yorumlar kısmından bize iletmeyi unutmayın.

Twitter sesli tweet atma özelliği nedir başlıklı yazımızda sizlerle son yeniliklerden ve içerisinde oluşan yapıdan bahsettik, merak ettiğiniz alternatif konular hakkında sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

Twitter Destek kategorisi ile tüm Twitter sorunlarınızı çözün!

Twitter Favori Ne Demek?

Twitter paylaşımlarınızın diğer kullanıcılar tarafından beğenilmesi ve favorilere alınması işlemine denilmektedir.

Twitter Sesli Tweet Nedir?

Twitter sesli tweetler özelliği, ses kayıtlarınız ile paylaşımlar yapmanıza olanak tanıyan yeni bir özelliktir.

Twitter Çoklu Hesap Kullanmak Mümkün mü?

Twitter çoklu hesap kullanmanız mümkündür. Hesap ekleme özelliğinden yararlanarak tek seferde birden fazla profile erişim sağlayabilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir