Twitter Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

Twitter Spam Mesajlar Nasıl Engellenir?

Twitter günümüzde popüler hale gelen sosyal medyanın en çok kullanılan ağlarından birisi olması nedeniyle her geçtiğimiz gün kullanıcı kazanmakta ve kendisini de bu yönde geliştirmektedir. Twitter kullanıcılarını en fazla rahatsız eden konuların başında da Twitter spam mesajlar gelmektedir. Twitter’dan gelen spam bildirileri genellikle kullanıcı kişiler arasında yaşanan çekişmelerden ortaya çıkan meselelerden oluşmaktadır.

Twitter spam mesajları, sosyal medyanın en önemli ağlarından biri olan Twitter’ın belirlemiş olduğu bazı kuralların tersi davranışlarda bulunmak anlamına gelir. Kısacası Twitter’da bulunan tüm kullanıcıların mutluluğu için koyulmuş bulunan temel kuralları yine belirli kullanıcıları rahatsız etmek amacıyla yok saymak spam sayılır. Twitter’ı dikkatli bir şekilde kullanamayan kullanıcılar da ne yazık ki Twitter spam mesaj kurbanı olmaktadır. Pek çok kötü niyetli kişi hesaplarınızı ele geçirmek amacıyla yani şifrelerinizi öğrenmek gibi kötü amaçlarla hesabınızı ele geçirmek isteyebilirler. Twitter hesabınızı güvende tutmak ve Twitter spam mesajlar dan korunmak için gereken önlemleri almanız gerekmektedir. Bu anlamda Twitter spam mesajlar ile savaşmak adına neler yapabileceğinizi yazımızda bulabilirsiniz.

Twitter Hesabımızın Spamlandığını Nasıl Anlarız?Twitter Spam Mesajları

Farz edelim ki hesabınızda normal dışı bazı olaylar gerçekleşiyor ise örnek vermek gerekirse uzun zaman boyunca Twitter zaman tünelinizde güncellemeler olmuyor ise, size takip eden kişiler birden azalıyor ya da çoğalıyor ise, yani kısaca belirtmek gerekirse Twitter’ı kullanışınızı etkileyen sıra dışı farklı şeyler oluyor ise spamlanıyor olabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken şey, aşırı derecede hesabınız spam etkisi altında kalırsa kısa bir süre sonra Twitter yöneticileri tarafından askıya alınma durumuna düşüyor. Kısacası hesabınız suspended hale getirilir. Değinilmesi gereken nokta ise çoğu zaman çoğu hesap geri alınamayacak duruma dahi gelebilmektedir.

Twitter Spam Mesajlar İçin Ne Gibi Önlemler Almak Gerekir?

Twitter’ı kötü niyetle kullanan kullanıcılar hesabınızı ele geçirebilmek için, Twitter kullanıcı isminizi, mail adreslerinizi ya da cep telefonu numaralarınızı almak için sizi ikna etmeye çalışmaktadır. Twitter spam mesajlar yolu üzerinden hesabınıza karşılık spam bir bağlantı göndererek açmanızı isteyebilirler. Sizler de Twitter’a giriyorsunuz zannedebilirsiniz fakat aslında kişisel bilgileriniz başkalarına geçmiştir bile. İşin özü ya mail adreslerinize ya da DM kutunuza düşen garip bağlantıları açmayın. Mail adreslerinize ‘’Hesabınız ele geçirildi kurtarmak için bu bağlantıya tıklayın’’ tarzı mesajlar gelebilmektedir. Bu bağlantıların official yani resmi adreslerden geldiğine emin olmadan asla tıklamayın, direkt mesajlarınıza düşen tanımadığınız şahıslardan gelen mesajları açmayın.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitter Kullanıcı Adı Nasıl Değiştirilir?

Twitter spam mesajlar kullanıcılar için büyük tehlikeler de oluşturabilmektedirler, bu anlamda sizler de Twitter spam mesajlar dan korunabilmek adına tanımadığınız bilmediğiniz güvenmediğiniz linklere asla tıklamayınız. Bu şahıslardan gelen bildirimleri ve mesajları da ‘’spam’’ olarak işaretleyip Twitter’ı bu anlamda bu kötü niyetli kullanıcıya karşı bilgilendirebilirsiniz. Unutmayın Twitter spam mesajlar için alacağınız en büyük güvenlik önlemi tanımadığınız kişilerden gelen bildirimleri açmamak, bağlantılara tıklamamaktır, bu mesajları da spam olarak bildir seçeneğine tıklayarak bildiriniz.

Bir profilin size spam gönderdiğini düşünüyor iseniz bu kullanıcının hesabının profiline gidiniz, ardından kullanıcı profilinde yer alan üç nokta butonuna basınız. Daha sonra menüden bildirme seçeneğini seçiniz. Bildirimi gönderebilmek için spam gönderiyor seçeneğini seçin.  Twitter spam mesajlar mağduru olduğunuz zaman yani size gönderilen bir spam mesajını açtığınız zaman benzer şekilde bu zararlı Twitter spam mesajlar sizden de diğer kullanıcılara gitmektedir. Dolayısıyla hem hesabınızı kaybetmekte hem de sosyal medyadaki itibarınızı kaybetmiş hale geleceksiniz. Bu yüzden önlem olarak güvenmediğiniz kişilerden gelen mesajlara ve bağlantılara asla tıklamayınız.

Bedava Takipçi ve Beğeni Vereceğini Söyleyen Sitelere Dikkat!

Bildiğiniz üzere birçok site ücretsiz takipçi ve beğeni verdiğini iddia etmekte ve bu sayede kullanıcıların ilgisini çekmektedir. Fakat bu tarz site ve uygulamaların tek amacı kullanıcı bilgilerinizi ele geçirerek hesabınızı spam bir hesap haline getirmektir. Spam hesap haline gelen hesabınız başlarına reklam mesajları, takip mesajları ve hesap çalmaya yönelik mesajlar gönderir ve kullanıcılara giden spam mesajlardan sizde payınızı almış olursunuz. Bu nedenle bedava takipçi veya beğeni sunan yerlere itibar etmemeli, takipçi ve beğeni satın almak istiyorsanız işinin ehli  firmalarla çalışmalısınız.

Sosyal medya mecralarındaki tüm sorunlarınızda bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Konuyla ilgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Twitter hesabımı nasıl kapatabilirim?

Twitter hesap kapatma başlıklı yazımızı okuyarak hesabınzı güvenle kapatabilirsiniz.

Twitter’da hashtag kullanımın önemi nedir?

Twitter’da gündem de konu olmuş hashtagleri kullanarak tweetlerinizin görüntülenme sayılarını arttırabilir, takipçi kitlenizi büyütebilirsiniz.

Twitter ücretsiz takipçi veren siteler güvenilir midir?

Twitter, Instagram ve Facebook gibi sosyal medya hesaplarınız için ücretsiz takipçi vereceğini söyleyen sitelere güvenmemeniz gerekmektedir. Sizden şifrenizi talep eden siteler hesaplarınızı ele geçirebilir.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Twitter Gelişmiş Arama Nedir? Nasıl Yapılır?

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 2 Ortamala: 3]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir