Twitter Telefon Rehberindeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Twitter Telefon Rehberindeki Kişiler Nasıl Bulunur?

Twitter her geçen gün artan kullanıcısı ile birlikte büyük bir paylaşım platformu haline geldi. Sokaktaki bakkal Hasan amca, siyasi liderler, ünlüler gibi birçok kişi artık Twitterda. Bununla birlikte isimlerden tanıdıklarımızı bulmak zorlaştı. İstatistiklere göre her isimden Twitter’da yaklaşık olarak 8 bin adet bulunuyor. Bu yüzden Twitter bize, daha rahat bulunmamız için “telefon numaranı ekle” özelliğini sunuyor. Bu özellik sayesinde yakın arkadaşlarımızı daha kolay buluyoruz. Makalemizde Twitter telefon rehberindeki kişiler nasıl bulunur, Twitter hesabınıza telefon numarası nasıl eklenir? Konularını ele alacağız.

Twitter Hesabınıza Telefon numarası eklemek

Birçok kişi Twitter’a telefon numarasını eklemekten çekiniyor. Fakat Twitter’a numaranızı eklemek hem güvenlik açısından hem de arkadaşlarınızı bulmanız açısından çok yararlı bir uygulama. Eğer bir gün hesabınızın şifresi kötü niyetli kişilerin eline geçerse bu durumdan telefon numaranızı kullanarak kurtulabilirsiniz. Yine aynı şekilde hesap güvenliğiniz için giriş yaptığınız sırada telefonunuza kod gelmesini sağlayabilir ve bu şekilde hacklenmeye karşı önlem alabilirisiniz. Şimdi adım adım telefon numaranızı nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

twitter telefon rehberindeki kisi bulma

Twitter Telefon Numarası Ekleme Adımları

İlk önce Twitter hesabınıza giriş yapıyorsunuz. Daha sonra ana sayfanızda sağ üst tarafta bulunan profil resminize tıklayın.

Karşınıza gelen seçeneklerden “Ayarlar” sekmesine tıklıyoruz.

Burada “Mobil” bölümüne giriyoruz. Açılan sayfada ülke seçimi yaptıktan sonra başında “0” olmadan telefon numaranızı yazıyorsunuz. Twitter 1-2 dakika içinde 6 haneli bir onay kodu gönderiyor. Bu kodu girdikten sonra telefon numaranız aktifleştirilmiş oluyor. Artık Twitter telefon rehberindeki kişiler bulma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Twitter hesabınıza giriş ile ilgili problem yaşıyorsanız Twitter giriş sorunları ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Twitter Telefon Rehberindeki Kişiler

Twitter hesabınız ile telefon rehberinizi senkronize ederek, telefonunuzda kayıtlı olan numaraların tümüne ait Instagram hesaplarını görebilir, tanıdıklarınız ile Twitter hesabınız üzerinden kolayca bağlantı kurabilirsiniz. Aşağıda, telefon rehberiniz ile Twitter hesabınızı nasıl senkronize edeceğinizi aşamaları ile inceleyebilir ve uygulayabilirsiniz.

  • Twitter telefon rehberindeki kişiler çok basit bir işlemle bulunabiliyor.
  • Ayarlar” kısmından “Arkadaşlarını Bul” sekmesine tıklıyoruz.
  • Açılan sayfada “Kişileri Yükle” kısmına tıklıyoruz
  • Güvenli bir şekilde giriş yapman ve Twitter’a kişileri görme yetkisi vermen için bir pencere açılacaktır. Bu işlemi onayladıktan sonra Twitter telefon rehberindeki kişiler bulma özelliğini aktifleştirmiş olacaksınız. Rehberinizdeki kişilerin yüklendiğini görmek için “Arkadaş Bul” sekmesinde açılan sayfada “Dilediğin zaman adres defterinden yüklediğin kişileri yönetebilirsin” yazısına tıklayabilirsiniz.

Twitter telefon rehberindeki kişiler nasıl bulunur konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter Hesabımı Telefon Numaram ile Nasıl Bağlarım?

Twitter’a giriş sağladıktan sonra, Ayarlar sekmesinden Hesap kısmına gelerek buradan Mobil seçeneğine telefon numaranızı girerek bağlantı sağlayabilirsiniz.

Rehberimde ki Kişileri Twitter’dan Nasıl Bulurum?

Twitter telefon bağlantınızı yaptıktan sonra yazımızı okuyarak rehberinizde ki kişileri telefon numaraları üzerinden Twitter’dan bulabilir ve arkadaş olarak ekleyebilirsiniz.

Telefon Onayı Olmadan Hesap Açılabilir mi?

Telefon onayı sağlamadan açtığınız twitter hesabınız şüpheli hesaplar arasında yer alacaktır. Onay yapmanızı sizlere tavsiye ederiz.

Twitter Seri Ne Demektir?

Birbiri ile alakalı birden fazla tweet atmak istiyorsanız, tweet serisi kullanabilir ve bu sayede bir tweet akışı sağlayabilirsiniz.

Twitter Profili Gizlemek Nedir?

Twitter profilinizi gizleyerek, profilinizin gizli olmasını ve takip etmediğiniz kişiler tarafından görüntülenmemesini sağlayabilirsiniz.

Twitter Yasaklandı mı?

Twitter ülkemizde kullanıma yasak olan bir uygulamada değildir. İstenilen kişi tarafından kullanılabilir.

Facebook Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 55 Ortamala: 4.8]
Enes Bulut

Yazılar: 477

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üz...

9 yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

    1. Merhaba, Twitter hesabınız üzerinden Ayarlar>Ayarlar ve Gizlilik>Gizlilik ve Güvenlik>Bulunabilirlik ve kişiler>Adres defterindeki kişileri eşitle butonunu aktif hale getirin.

      1. dediğiniz her şeyi yaptım ancak kişilerim hala çıkmıyor. çıldırmak üzereyim her şeyi denedim numaramı sildim tekrar aktive ettim. kişi listemi sil deyip tekrar açtım. kişi ekleme butonuna tıkladığım zaman sadece arkadaşlarımın takip ettiği 10 öneri kişi çıkıyor o kadar. ve hiç değişmiyor o 10 kişi. ben takip ettiğim zaman yeni öneri veriyor sadece takip etmezsem aynı kişileri (benim kişi listemdekiler değil) önüme çıkarıyor sürekli. anlayabilmiş değilim.