Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır?

Sosyal medya platformlarında gezerken hoşumuza giden videolar olabiliyor, bazılarını tekrar izlemek için veya bir arkadaşımıza göstermek için kaydetme ihtiyacı duyuyoruz. Sosyal medya platformlarından olan Twitter’da en çok video paylaşılan sitelerden bir tanesi, fakat Twitter’ın içinde de birçok sosyal medya platformu da olduğu gibi video indirme özelliği bulunmuyor. Bunun başlıca sebepleri yüklenen videoların telif hakları ve güvenlik zafiyetleri, diğer bir yandan biz kullanıcılar Twitter video indirme işlemini farklı yollardan yapmak zorunda kalıyoruz. Şimdi hep birlikte bu yöntemlere bir göz atalım.

Twitter’da beğendiğiniz bir videoyu cihazınıza indirmek mümkün. İster android, ister IOS cihazına sahip olun, Twitter videolarını indirmek için gerekli tüm aşamaları sizlere detaylarıyla anlattık. Dilerseniz bu videoları bilgisayarınıza dahi indirebilirsiniz. İndirdikten sonra isteğe bağlı olarak Twitter hesabınızda paylaşabilir veya farklı sosyal medya hesaplarınızda da paylaşabilirsiniz.

Tarayıcı Eklentileriyle Twitter Video İndirmetwitter video indirme

Belki de en basit Twitter video indirme yöntemi tarayıcı eklentileri. Eğer “Chrome” veya “Mozilla” kullanıcısıysanız, bu işlemi “Twitter Video Downloader” eklentisi ile çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Her iki tarayıcının da eklenti mağazasından indirip kurulum yapabilirsiniz.

Twitter video eklentisi kullanmak istemiyorsanız güvenilir web sitelerini kullanarak videolarınızı kolayca indirebilirsiniz. Ancak burada dikkat etmeniz gereken nokta, herhangi bir web sitesi üzerinden, Twitter video indirmek için asla hiçbir sitede şifrenizi paylaşmayın.

Web Siteleri Kullanarak Twitter Video İndirme

Yukarıda bahsettiğimiz tarayıcıları kullanmıyorsanız Twitter video indirme işlemini eklentiler kullanarak yapamazsınız, fakat dert etmenize gerek yok, indirme işlemi için web siteleri mevcut. Bunlardan en çok bilineni “twittervideodownloader.com”, bu siteyle çok basit işlemlerle video indirme işlemi yapabilirsiniz.

Öncelikle indirmek istediğiniz videonun bağlantısı kopyalıyorsunuz. Bunun için videonun üstüne gelip sağ tık yapmanız gerekiyor, çıkan bağlantıyı kopyalayıp “twittervideodownloader.com” sitesindeki “Enter Link” kısmına yapıştırıyorsunuz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: WhatsApp Mesaj Gitmiyor Sorunu

Daha sonra “Download” butonuna tıkladığınızda, karşınıza gelen sayfada çözünürlük seçeneğini seçip indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Uygulama yardımıyla Twitter video indirme

Son olarak Twitter video indirme işlemini Android ve İOS telefonlarda nasıl yapılır? Kısaca bahsedeceğiz. Eğer Android işletim sistemi olan bir telefona sahipseniz, “Google Play Store” da bulunan, “Save Twitter Videos GIF” programı yardımıyla video indirme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

İşin İOS tarafında ise maalesef Türkiye için sunulmuş bir uygulama mevcut değil. İOS kullanıcıları yukarıda bahsettiğimiz web sitelerini kullanarak indirme işlemi yapabilirler

Twitter video indirme nasıl yapılır konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Twitter Videolarını İndirmek Mümkün Mü?

Twitter üzerinden video indirmeniz mümkün değildir. Ancak başka bir uygulama vasıtasıyla videoları indirebilirsiniz.

Eklentiler İle Twitter Video İndirmek Mümkün Mü?

Choreme veya Mozilla Firefox tarayıcılarını kullanıyorsanız, eklenti mağazasından “Twitter Video Downloader” indirerek, twitterda ki videoları indirebilirsiniz.

Twitter Videolarını Nasıl İndirebilirim?

Twitter üzerinde ki videoları indirmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Yukarıda yer alan blog yazımızda verdiğimiz bilgilerden yararlanarak twitter video indirme konusunda bilgi edinebilirsiniz.

Instagram Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 1 Ortamala: 5]
1 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Teşekkürler sayenizde link derdine artık son. Oradan buradan uğraşarak video indirme işlemi yapıyordum. Böyle basit ve güzel olmuş.