Twitter Videoları Açılmıyor, Oynatma Hatası Çözümü

Twitter Videoları Açılmıyor, Oynatma Hatası Çözümü

Twitter video açılmıyor hatası yaşıyorsanız işte çözüm bu yazıda. Twitter, gündemi aktif olarak takip edebileceğiniz oldukça kullanışlı bir sosyal medya uygulaması. Yüz milyarlarca kullanıcıya sahip uygulamada yaşanan sorunlar yok denecek kadar az. Ancak bazı durumlarda çeşitli sorunlarla karşılaşılabiliyor. Bu sorunlardan bir tanesi video siyah ekran sorunu. Özellikle bilgisayar üzerinden yaşanan bu sorunun çözümü aslında oldukça basit. Eğer video izleyemiyorum veya bilgisayar video oynatmıyor gibi sorunlarla karşılaşıyorsanız aşağıda anlattığımız yöntemleri uygulayarak bu tarz sorunları kolayca çözümleyebilirsiniz.

Bilgisayarım Twitter Videolarını Neden Oynatmıyor?

Bilgisayaraınızın Twitter videolarını oynatmamasının bazı nedenleri olabilir:

 • İnternet bağlantınız videoyu oynatmak için fazla yavaş olabilir.
 • Tarayıcınız güncel olmayabilir veya Twitter video oynatıcısıyla uyumlu olmayabilir.
 • Bilgisayarınızın donanımı video oynatmayı kaldıracak kadar güçlü olmayabilir.
 • Video bölgenizde engellenmiş olabilir.
 • Video, yayınlayan kullanıcı tarafından kaldırılmış veya gizli hale getirilmiş olabilir.

Bilgisayarım Twitter Videolarını Açmıyor Ne Yapmalıyım?

Eğer videoların açılmamasının sebebi yukarıdakilerden biri değilse, yüksek ihtimalle tarayıcınız üzerinde reklam engelleme uygulayıcısı kuruludur. Bu gibi durumlarda yapmanız gereken reklam engelleyiciyi kapatmak. Reklam engelleyici kapattığınız takdirde video siyah ekran hata sorun ortadan kalkmış olacaktır. Reklam engellemek uygulamasını kapatmak için aşağıdaki adımları sırasıyla izlemeniz yeterli.

 • İnternet tarayıcınıza giriş sağlayın.
 • Tarayıcı ekranının sağ üst köşesinde bulunan üç nokta şeklindeki simgeye tıklayın.
 • Açılan menü seçenekleri arasından Yardım sekmesine tıklayın.
 • Yeni açılan ekran üzerinde Google Chrome hakkında yazılı bir seçenek mevcut durumda. Bu seçeneğe tıklayın.
 • Açılan pencerenin sol tarafında uzantılar yazan sekmeye tıklayın.
 • Karşınıza çeşitli programların mevcut olduğu bir sayfa açılacak. Kullanmakta olduğunuz reklam engelleme uygulamasını kaldırın.

Twitter hesabınıza giriş yapıp video izlemeyi deneyin. Adımları uygulamanıza rağmen hala video izleyemiyorum diyorsanız ;

 • Tarayıcınızın ayarlarını kontrol edin: Bazı tarayıcı ayarları videonun açılmasını engelleyebilir, bu nedenle video oynatmanın engellenmediğinden emin olmak için tarayıcı ayarlarınızı kontrol edin.
 • Tarayıcı eklentilerini kontrol edin: Bazı tarayıcı eklentileri video oynatmayı engelleyebilir, bu nedenle soruna neden olabilecek herhangi bir eklenti olup olmadığını kontrol edin.
 • Tarayıcınızın önbelleğini ve tanımlama bilgilerini temizleyin: Bazen, tarayıcınızın önbelleğini ve tanımlama bilgilerini temizlemek, video oynatmayla ilgili sorunları çözebilir.
 • Alternatif bir tarayıcı kullanmayı deneyin: Yukarıdaki çözümlerin hiçbiri işe yaramazsa, sorunun mevcut tarayıcıya özgü olup olmadığını görmek için farklı bir tarayıcı kullanmayı deneyin.

Reklam Engelleme Uygulamasını Kaldırmadan Video Sorunu Çözme

Eğer uygulamalar üzerinden çıkan reklamları görmek istemiyor ve reklam engelleme uygulamasını silmek istemiyorsanız reklam engelleyiciyi kaldırmadan da sorunu çözebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken aşağıda bahsettiğimiz adımları uygulamak.

 • Kullandığınız internet tarayıcısına erişim sağlayın.
 • Sağ üst tarafta bulunan üç nokta şeklindeki simgeye tıklayın.
 • Açılan menü seçenekleri içerisinden uzantılar kısmına tıklayın.
 • Tarayıcınız üzerinde kurulu programların olduğu bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu programlar arasından kullanmakta olduğunuz reklam engelleme uygulamasının alt kısmında bulunan ayrıntılar seçeneğine tıklayın.
 • Açılan sayfada site erişimi başlığı altında bulunan üç seçenek arasından tıkladığında yazan seçeneği işaretleyin.

Bu adımları uyguladığınızda giriş yaptığınız her site için reklam engelleyiciyi aktif etmek için bildirim alacaksınız. Twitter’a giriş yaptığınızda gelen bildirimi engellediğinizde video hata sorunundan kurtulmuş olacaksınız.

Mobil Cihazlar Üzerinden Video Sorununu Çözme

Mobil Android video açılmıyor sorunuyla karşı karşıyaysanız Twitter uygulamasının güncel olup olmadığını kontrol edin. Eğer Twitter uygulaması güncel durumda değilse güncelleyin. Güncelleme işlemini gerçekleştirdiğiniz halde video siyah ekran sorunu hala devam ediyorsa uygulamayı silin ve Google Play üzerinden tekrar indirin.

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılır?
Tweet Düzenleme Özelliği Nasıl Kullanılır?

Konu yazı ve içerik paylaşmak olduğunda günümüzün en fazla kullanılan sosyal medya araçlarından birisi olan Twitter’da kelimelerin gücü küçümsenemeyec...

Twitter Hizmetleri
Twitter Hizmetleri

Twitter hem ülkemizde hem de dünyada en fazla kullanılan uygulamalardan birisidir. Twitter uygulamasını diğer sosyal mecralardan ayıran en büyük özell...

IPhone video izleyemiyorum diyorsanız Android cihazlarda uygulanan yöntemin aynısı IPhone cihazınız üzerinden de deneyin. Güncelleme yapmanıza rağmen video açılmıyor ise uygulamayı silin ve tekrar telefonunuza indirerek deneyin.

Twitter hesaplarınızı yükseltmek ve geliştirmek için sitemizi ziyaret edebilirsiniz; https://www.instatakipci.com/twitter-retweet-satin-al

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sorunla sıklıkla mobil veri ağları üzerinden bağlanan kullanıcılarda karşılaşmaktadır. Yazımızın içerisinde bu konuyu detaylı ele aldık.

Anlık servis sağlayıcınızdan kaynaklanan bir yavaşlama olabilir. Çevrenizde wifi var ise onunla giriş yaparsanız sorun çözülecektir. Detaylı farklı çözümlere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Şu anda mobil uygulamalarda MP4 ve MOV video biçimleri desteklenmektedir. Web’de, AAC sese ve H264 biçimine sahip MP4 video biçimini destekler.

Twitter uygulamasını çevrimdışı olarak açmanız durumunda yalnızca önbellek alınmış olan paylaşımları görebilirsiniz.

Twitter’da sizleri rahatsız eden, topluluk kurallarına uygun olmadığını düşündüğünüz videoları şikayet edebilirsiniz.

Twitter üzerinden paylaşılan videolar genellikle 2-3 dakika arasında sürelere sahip olabilmektedirler. Daha uzun videolar için paylaşım olanağı yoktur.

Enes Bulut

Yazılar: 475

Ben Enes Bulut, 2014 yılında Yeditepe Üniversitesi Reklamcılık bölümünü tamamladıktan sonra İçerik Yazarlığı ve Editörlük alanına yöneldim. Bu alanda yaklaşık 6 yıldır Instatakipci.com bünyesinde çalışıyorum. Sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanlık alanım olmak üzere birçok konuda özgün ve özel... Devamını Oku

Bu Yazıları da Sevebilirsiniz
Yorum Gönder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

(Toplam: 23 Ortalama: 5 )

2 yorum

 1. Beren Yılmaz
  Beren Yılmaz

  Uzun zamandır twitterda videolar açılmıyordu oynatma hatası veriyordu siyah ekran veriyordu sürekli ama suan cozdum blogunuz gercekten faydalı olmus tesekkur ederim 🙂

 2. Kuddusı Taşkıran
  Kuddusı Taşkıran

  Oynatma hatası aldım dün twitterı sildim tekrar yükledim boylelikle oynatma hatası cozuldu sagolun iphone kullanıcısıyım bu arada.