Twitter’da Nasıl Reklam Verebilirim?

Twitter’da Nasıl Reklam Verebilirim?

instagram takipçi satın al instatakipci

Artık devir değişti, sosyal medyanın gücünün farkına varan reklam firmaları, çalışmalarını da bu yönde yapmaya başladı. Birkaç yıl içinde sosyal medya büyük bir reklam pastası haline geldi. Televizyona reklam vermenin çok pahalı olmasından dolayı insanlar, sosyal medyada ürün tanıtımlarını yapmaya yöneldi. Son dönemlerde Facebook, Instagram gibi mecralarda reklam vermek çok popüler oldu. Bu akıma sonradan katın Twitter’da artan kullanıcı sayısıyla reklam verenlerin dikkatini çekiyor. Twitter reklam verme işlemi gayet basit ve anlaşılır şekilde tasarlanmış. Şimdi bu konuya bir göz atalım.

Twitter’da Reklam Modelleri

Bundan birkaç yıl önce Türkiye’den Twitter reklam verme işlemi yapılamıyordu, Twitter Türkiye’de ki potansiyel reklam verenlerin farkına varmış olacak ki geçen yıllarda bu özelliği aktifleştirdi. Twitter içinde birden fazla reklam verme modeli barındırıyor, dilerseniz bu reklam modellerine kısaca bir göz atalım.

“Tweet Etkileşimleri” Twitter’da paylaşımlarınızı göz önüne çıkararak takipçilerinizle etkileşimlerinizi arttırır. Farklı hedef kitlelerine de tweet gösterimi yapar.

“Web sitesi Tıklamaları” Kullanıcıların web sitenizi ziyaret etmesini ve bir işlem yapmasını isterseniz, bu seçeneği kullanabilirsiniz. Böylece sitenizde ürün satışı, üyelik, trafik, gibi konularda müşteri potansiyeliniz artar.

“Video Görüntülenmeleri” Hedeflenen kitleye yönelik video tanıtımları yapmanızı sağlar.

Twitter Reklam Verme

Öncelikle Twitter reklam verme işlemini gerçekleştirmek için bir Twitter hesabınızın olması gerekmekte. Hesabınızı edindikten sonra reklam vermek için “ads.twitter.com” adresine gitmelisiniz.

Yukarıda bazılarına değindiğimiz reklam modellerinden bir tanesini seçerek kampanyanızı oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Reklam modelinizi seçtikten sonra kampanyanıza bir isim vermeniz gerekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta reklam isimlerinizi seçerken tanıtımını yaptığınız içerik ile ilgili olmasına özen göstermeniz.

Daha sonra reklam başlangıç ve bitiş tarihlerini seçmelisiniz. Tarih seçme özelliğini kullanmanız gereksiz bütçe aşımına engel olacaktır.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Instagram Hileleri Nelerdir Resimli Anlatım Nasıl Kullanılır?

Bu işlemleri de hallettikten sonra hedef kitle seçimine gelebiliriz. Bura da içeriğinize göre kendi hedef kitlenizi belirleyip ona göre reklam vermeniz daha verimli olacaktır.

Son olarak bütçenizi belirlemeniz gerekmekte. Bütçenizi belirlerken kar zarar oranınızı hesaplamanız sizin yarınıza olacaktır. Tüm işlemleri gözden geçirdikten sonra yayınla diyerek reklamınızı aktif hale getirebilirsiniz, incelendikten sonra Twitter reklam verme işlemi onaylanacaktır

Twitter’da nasıl reklam verebilirim konusunda sizleri bilgilendirmeye çalıştığımız yazımızın sonuna geldik. Konu hakkındaki sorunlarınızı yorumlar kısmından bizlere iletebilirsiniz. Twitter’ın yeni özelliklerinden haberdar olmak ve merak ettiklerinizi öğrenmek için sitemizi takipte kalın. Ayrıca Twitter takipçi satın alma ve Twitter beğeni satın alma konularında yardıma ihtiyacınız varsa bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
İçeriğimize oy verebilirsiniz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir