Twitter yöneticileri istifa

Twitter Düşüşte Instagram Yükselişte

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Aralarındaki yarış en kıyasıya olan uygulamaların başında Instagram ve Twitter geliyor. Twitter düşüşte Instagram yükselişte olduğu zamanlardayız. İki uygulama 2015 yılının sonunda verdikleri demeçlerle aralarındaki gerilimi de tırmandırmış ve yeni bir yarış oluşturmuşlardı. Söz konusu demeçlerde Instagram, Twitter uygulamasını kullanıcı sayısı bazında geride bıraktığını dile getirmişti. Fakat Twitter bu iddiaları yalanlamıştı. Tüm bu iddiaların ardından yakın zaman içerisinde Instagram’ın rakibini geride bıraktığı kesinleşmişti. Bu çekişme haberlerinin ardından Twitter yöneticilerini de kaybetmeye başlamıştı. Zira uygulamanın başarısızlık nedeniyle yöneticileri kovduğu iddia edilmişti.

Fakat gerçek kısa süre anlaşılmış ve yöneticilere her hangi bir baskı yapılmadığı istifaların isteyerek yapıldığı dile getirilmişti. Üstelik Twitter’a darbeler bununla da sınırlı kalmadı. İstifa eden birçok yönetici en büyük rakip Instagram’a geçtiğini açıkladı. Geçiş haberlerinin ise ardı arkası kesilmiyor. 1 ay önce yaşanan yönetici transferlerinden sonra şimdiden Twitter’ın baş pazarlama müdürü yani Twitter ürünlerinin baş yöneticisi uygulamadan istifa etti. Asıl darbe ise ünlü yöneticinin Instagram’a geçmesi oldu. Konu hakkında Twitter yetkililerinden bir açıklama gelmezken Instagram’da konuya ilişkin bir açıklama yapmadı.  Bir nevi hızlı bir şekilde kan kaybeden Twitter’ın tüm bu haberlerden sonra nasıl bir önlem alacağı da merak konusu oldu. Zira uygulamanın en tecrübeli yöneticilerinin bir bir istifa etmesi uygulamanın ciddi oranda sıkıntı içerisine girmesi anlamına geliyor. Sosyal medya uzmanları da uzun vadede bu etkinin Twitter2a da yansıyabileceği belirtiyor.

İlginizi çekebilecek sayfalar: https://www.instatakipci.com/oto-video-goruntuleme

Twitter Düşüşte Instagram Yükselişte
4.5 (89.07%) 366 votes

Bir önceki yazımız olan Instagram Satış Ortaklığı ve Kazanç Sistemi Geliyor başlıklı makalemizde Capish, Capish uygulaması ve instagram hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Kuzey Kore İnternet Şoku ile Sosyal Medyayı Salladı
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir