Uras İsminin Anlamı

Uras İsminin Anlamı

Uras isminin Anlamı “Uraz” isminin anlamıyla aynıdır. İkisi de aynı anlama gelse de son harfleri değişerek iki farklı isim olarak kullanılmıştır. Bu ismin kökeni Türkçe olarak bilinmektedir. Tek başına kullanılabileceği gibi yanında “Eymen Uras” ve “Uras Alp” gibi isimler getirilerek de kullanılabilir. Anlamı şans veya talih olarak kabul edilir.

Uras İsminin Sözlük Anlamı

Uras isminin sözlük anlamı için fazla seçenek yoktur. Güzel bir erkek ismi olmasından dolayı çok yerde kullanıldığını söyleyemeyiz. Bunun temel nedeni olarak ismin telaffuzunun zor olmasıdır. Sık kullanılmaması bu duruma neden olmaktadır.

  • Şans, şanslı
  • Talih, talihli

Bu anlamları nedeniyle ister tek başına isterseniz de yanına güzel bir isim koyarak bu ismi erkek çocuğunuza vermenizde bir sakınca okyut.

Uras İsminin İstatistikleri

Uras isminin istatistiklerine bakıldığında bu ismin ülkemizde çok az kullanıldığını söyleyebiliriz. Bunun nedenini okunuşunun çok zor olarak kabul görmesi ve çok az bilinmesi diyebiliriz. Birçok ilimizde birden fazla bu isimde yaşayan yokken, İstanbul’da 1 binin üzerinde bu isme sahip insan vardır.

Uras isminde ki harflerin alfabe sıralamasına göre sayıları bulunup, toplandığında sonuç 69 yapmaktadır.

U:25 + R:21 + A:1 + S:22 = 69

uras isminin anlamı

Uras İsminin Harf Analizi

Uras isminin harf analizi bu isimde ki harflerin tek tek anlamları ortaya çıkarılarak yapılır. Bu sayede ismin anlamına farklı bir bakış acısı getirilmesi sağlanır.

  • U: Ağır bir şekilde hareket eden, durgun ve durağan yapısı ile öne çıkan kişilerdir.
  • R: Mizaç olarak çok sert bir yapıya sahip insanlardır. Bu yapıları nedeniyle onlarla iletişim kurmak bazen zor olabilir.
  • A: Enerjik yapıları ve bir anda ileri doğru atılabilmeleri ile dikkat çekerler. Etrafında ki insanlara göre onların fark edilmesini sağlar.
  • S: Hayal kurmayı severler. Bunu yaparken kendilerine bir sınır çizmezler. Bu da onları amansız bir hayalperest yapmaktadır.

Uras İsminin Özellikleri

Uras anlamı nedeniyle özel bir isim olarak kabul edilir. Talihli ve şanslı insanları ifade etmesi için kullanılır. Renginin mavi olduğu kabul edilir. İsmin hecelemesi “Ur:as” şeklinde olmaktadır. Bu isme sahip ünlü isimler arasında Fulden Uras, Tevfik Güngör Uras, Mehmet Ufuk Uras, Aziz Uras gibi isimler vardır. Kuran-ı Kerim geçmeyen bir isim olsa da anlamı güzel olmasından dolayı erkek çocuklarına tek başına veya yanına ekstra bir isim koyarak verilmesinde herhangi bir sakınca olmadığını söyleyebiliriz.

Bu yazıyı da sevebilirsiniz: Aslı İsminin Anlamı

İsim Anlamları kategorisi ile en güzel anlamlı isimlere sitemizden ulaşabilirsiniz.

Uras İsimli Ünlüler Kimlerdir?

Uras ismi ülkemizde popülerliğini yeni kazanmaya başlamış bir isimdir. Bu isimde ünlüler arasında; Uras Kaygılaroğlu, Uras Benlioğlı gibi ünlü kişiler bulunmaktadır.

Uras Ne Demektir?

Uras kelimesi temelde talih, şans gibi anlamlar içermektedir. Türkçe kökenli olan bu isim, tarihsel olarak epey kuvvetli geçmişe sahiptir. Buna rağmen ülkemizde yeni yeni popüler olmaya başlamıştır.

Uras İsmi Caiz mi?

Uras ismi din alimleri tarafından analiz edildikten ve irdelendikten sonra, bu ismi bebeklere koymak konusunda herhangi bir sakınca olmadığı kanısına varılmıştır.

SEO Destek hakkındaki bir önceki yazımız olan ile de ilgilenebileceğinizi düşünüyoruz.
[Toplam: 0 Ortamala: 0]
Gösterilecek yorum yok.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir