Android yazılımlar

Uygulamalardaki Sahte Yazılımlar Instagram Hesaplarına Sızmaya Başladı

Yazımızı Ortalama Okuma Süreniz : 1 Saniye

Özellikle Android telefonlarda dışarıya açık bir yapı olduğu için birçok güvenlik açığı ile kullanıcılar karşı karşıya kalabiliyor. İOS işletim sistemine göre Android işletim sistemleri bu konuda biraz daha sorunlu olarak göz önüne çıkıyor. Bunun nedeni Android işletim istemlerine 3.parti yazılımların daha rahat kurulabiliyor olması. İOS için bu durum biraz daha güvenli. Kullanıcı bu yönde işletim sisteminin zararlı gördüğü yazılımı yükleyemiyor.

Android işletim sistemleri için ise son dönemde bu yazılımlardan kaynaklı Instagram sorunları ortaya çıkmaya başladı. Söz konusu sahte yazılımların içerisinde bulunan çerezler yüzünden kullanıcıların Instagram hesabına sızma yapılıyor. Yapılan sızman ise Instagram hesabından anlaşılıyor. Hesabına giren kullanıcı habersiz bir şekilde başka kullanıcıları takip ettiğini gözlemliyor. Veya bu durum tam tersi olarak da gerçekleşebiliyor. Yani hiç tanımadığınız kişilerin sizi takip etmesiyle karşı karşıya kalabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gereken ise uygulama izinlerini kaldırmanız. Bu aşamadan sonra uygulamaları da kaldırmak gerekiyor.

Uygulamalardaki Sahte Yazılımlar Instagram Hesaplarına Sızmaya Başladı
4.4 (88.27%) 133 votes

Bir önceki yazımız olan Dondurulan Instagram’ı Geri Açma başlıklı makalemizde Dondurulan Instagram, Instagram açma ve Instagram dondurma hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Yazımızıda Hemen İnceleyin:  Özgecan Aslan İçin Siyah Giyme Kampanyası
Bu yazı tarihinde yayınlanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir